Постанова № 24079965, 10.10.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2011
Номер справи
2а-0870/7531/11
Номер документу
24079965
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2011 року 10:20 Справа № 2а-0870/7531/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сіпаки А.В.

при секретарі Глінському А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Авіакомпанія «Південні авіалінії»

до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя

про скасування податкового повідомлення - рішення

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Авіакомпанія «Південні авіалінії» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя, в якому позивач просить суд визнати нечинним податкове повідомлення-рішення № 0000232302 від 11.03.2011.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, за наявними у справі матеріалами.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

В своєму позові, позивач посилається на ту обставину, що акт на підставі якого винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення складений з численними порушенням вимог податкового законодавства, а тому у податкового органу було відсутнє право на винесення податкового повідомлення - рішення №0000232302 від 11.03.2011.

В своїх запереченнях, представник відповідача зазначив, що податковим органом правомірно прийнято оскаржуване податкове повідомлення - рішення та просить суд відмовити позивачеві у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами встановив наступне.

В період з 31.01.2011 по 11.02.2011 співробітниками відповідача була проведена планова виїзна перевірка господарської діяльності позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2009 по 30.09.2010, валютного та іншого законодавства з 01.07.2009 по 30.09.2010, за результатами якої складено Акт від 18.02.2011 №18/23-2/26404953 «Про результати планової виїзної перевірки «Запорізької філії Авіакомпанії «Південні авіалінії».

Вищевказаним актом встановлено порушення позивачем вимог податкового законодавства, а саме: пп.11.1 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334\94-ВР від 28.12.1994, пп. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, а саме не надання до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя декларації з податку на прибуток за ІІІ квартали 2009 року, за 2009 рік, за І квартал 2010 року, за півріччя 2010 року та ІІІ квартали 2010 року. Крім того встановлено порушення позивачем вимог ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки та збори», п. 2.5. ст.2 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 05.06.2002 за №126 (з урахуванням змін, затверджених Рішенням Запорізької міської Ради від 28.03.2007р. за №9 «Про доповнення до положення про комунальний податок»), а саме: позивачем не надано до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя розрахунків комунального податку за період з липня 2009 року по вересень 2010 року.

На підставі вищевказаного акту перевірки податковим органом було прийнято податкове повідомлення - рішення №0000232302 від 11.03.2011, яким позивачеві збільшено суму грошового зобов'язання з комунального податку у сумі 2 550 грн. 00 коп..

Позивач скористався своїм правом на адміністративне оскарження вищевказаного податкового повідомлення - рішення, за результатами якого податкове повідомлення - рішення №0000232302 від 11.03.2011 залишено без змін, а скарги - без задоволення.

Суд вважає, що податковим органом правомірно винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення виходячи з наступного.

Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно ст. 11 вищевказаного Закону, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Згідно з пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Статтею 15 Декрету КМУ від 20.05.1993р. №56-93 «Про місцеві податки та збори» передбачено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.

Відповідно до вимог ст. 18 Декрету КМУ від 20.05.1993р. №56-93 «Про місцеві податки та збори», органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю відміняти окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків та зборів.

Пунктом 2.5 ст. 2 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 05.06.2002р. за №126 (з урахуванням змін, затверджених Рішенням Запорізької міської Ради від 28.03.2007р. за №9 «Про доповнення до положення про комунальний податок») визначено, що базовий звітний період - календарний місяць.

Згідно п. 2.1 ст. 2 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 28.03.2007 р. N 9, платниками комунального податку є: розташовані на території міста підприємства всіх видів і форм власності (юридичні особи); бюджетні установи, організації, які отримують дохід від господарської та комерційної діяльності та від надання платних послуг (виходячи із чисельності робітників, які займаються цією діяльністю) філії (окремі та інші відокремлені підрозділи), в тому числі ті, котрі не мають окремого балансу та розрахункового рахунку в установах банку, виходячи із чисельності працівників у складі підприємств, що є юридичними особами.

Відповідно до п. 3.1 ст. 3 вказаного Положення платники комунального податку несуть відповідальність за неподання, несвоєчасне подання розрахунку комунального податку до органу державної податкової служби, правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати комунального податку до бюджету відповідно до Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до підпункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже на підставі вищевикладеного суд приходить до висновку, що податковим органом правомірно застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2 550 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, 186 КАС України, Податковим Кодексом України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Авіакомпанія «Південні авіалінії» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя про скасування податкового повідомлення - рішення - відмовити в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя /підпис/ А.В. Сіпака