ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
15 травня 2012 року Справа № 0870/4346/12
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сіпака А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Державної податкової служби України в Запорізькій області
про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просив суд скасувати рішення відповідача про застосування фінансових санкцій від 27.04.2012 №080147 та визнати дії посадових осіб відповідача протиправними.
Відповідно до вимог ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
На виконання вищевказаної норми суддею встановлено, що вказаний позов складений з порушенням вимог КАС України, а саме:
Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України, у позовні й заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як встановлено суддею, позивач у своєму позові просить суд визнати дії посадових осіб Державної податкової служби України у Запорізькій області протиправними, але не зазначає саме які дії слід визнати протиправними, тобто позивач не конкретизував зміст своїх позовних вимог, що позбавляє суд можливості достовірно визначити зміст позовних вимог.
Крім того, позивач зазначає відповідачем по справі Державну податкову службу України в Запорізькій області, але як вбачається з матеріалів справи, перевірка на підставі якої винесено оскаржуване рішення проводилась співробітниками Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Запорізькій області. Також, судом встановлено, що рішення про застосування фінансових санкцій від 27.04.2012 №080147 винесене виконуючим обов'язки Начальника Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Запорізькій області.
Тобто, позивачем вказано відповідача по справі Державну податкову службу України у Запорізькій області, а позовні вимоги безпосередньо стосуються Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Запорізькій області.
Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так позивачем в порушення вимог ч.3 ст.106 КАС України не додано до матеріалів позовної заяви її копію.
Крім того в порушення вищезазначеної норми, позивачем не додано до позову квитанції про сплату судового збору за позовну вимогу не майнового характеру, оскільки відповідно до п.3 ст.6 Закону України від 08.07.2011 №3674-VІ «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, позивач у прохальній частині позову, просить суд визнати дії посадових осіб Державної податкової служби України у Запорізькій області протиправними, що являється вимогою не майнового характеру, за яку повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 32 грн. 19 коп., що позивачем не було зроблено.
Згідно ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання до суду наступних документів: позовної заяви та її копії, складеної у відповідності до вимог КАС України; доказів про сплату судового збору за позовні вимоги не майнового характеру у розмірі 32 грн. 19 коп. на належні реквізити для сплати судового збору; документів на підтвердження повноважень особи, яка підписала адміністративний позов, а саме копії паспорту.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України в Запорізькій області про визнання нечинним рішення про застосування фінансових санкцій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з урахуванням поштового перебігу до 08.06.2012.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання до суду позовної заяви та її копії, складеної у відповідності до вимог КАС України; доказів про сплату судового збору за позовні вимоги не майнового характеру у розмірі 32 грн. 19 коп.(тридцять дві гривні дев'ятнадцять копійок) на наступні реквізити: отримувач коштів - Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача - ГУДКСУ у Запорізькій області, р/р 31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу - судовий збір, код платежу 35450335; копії паспорту ОСОБА_1.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя /підпис/ А.В.Сіпака
08 червня 2012 року