справа № 0670/1054/12
категорія 3.7.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капинос О.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора Малинського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 1700,00 грн.,-
встановив:
Прокурор Малинського району в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн. фінансової санкції. При цьому зазначав, що вказана санкція застосована до відповідача постановою № 136745 від 03 серпня 2011 року за порушення законодавства про автомобільний транспорт і, оскільки вона добровільно відповідачем не сплачена, просить стягнути 1700,00 грн. у судовому порядку.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав 03.03.2012 року, в установлений 10-денний строк заперечення на позов до суду не подав.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Дані правовідносини регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року із змінами та доповненнями (далі - Закон), Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08 листопада 2006 року № 1567 (далі - Порядок).
Як вбачається з листа № 15603/10/17-135 від 20.07.2011р. Державної податкової адміністрації у Житомирській області та витягу з єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець 19.01.1995 року і перебуває на обліку в податковій інспекції.
Відповідно до статті 34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Згідно з вимогами статті 39 Закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські і вантажні перевезення (для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України).
Встановлено, що 07.06.2011 року о 17год.50хв. на 15 км. а/д Одеса - Б.Дністровський, водій автотранспортного засобу марки Мерседес-Бенз, номерний знак НОМЕР_1, який належить ФОП ОСОБА_1 здійснював вантажні перевезення за маршрутом без оформлення документів, передбачених ст.. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб та індивідуальної контрольної книжки водія про що свідчить складений під час перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Одеській області акт №044592 від 07.06.2011р.
За вищевказане правопорушення, постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області Свідзінським Л.С. № 136745 від 03 серпня 2011 року до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 було застосовано фінансову санкцію у вигляді накладення штрафу в сумі 1700 грн.
Як вбачається з матеріалів справи постанова про застосування штрафу відповідачем не оскаржена, накладений штраф, в порушення п.28 постанови КМУ №1567 від 08.11.2006 року №1567 протягом 15 днів після отримання копії постанови в добровільному порядку і до цього часу ОСОБА_1 не сплачений.
Вчинення правопорушення та несплата штрафу підтверджується актом перевірки №044592 від 07.06.2011р., проведеної державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Одеській області, супровідним листом №2787/6-3 від 25.07.11р.про направлення на адресу відповідача повідомлення про день та час розгляду справи, постановою Головавтотрансінспекції № 136745 від 03 серпня 2011 року про накладення штрафу, переліком поштових відправлень від 26.07.11р. та 04.08.11р. про направлення відповідачеві повідомлення про день та час розгляду справи та постанови для сплати коштів та іншими матеріалами перевірки.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті 60 Закону, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Як визначено Порядком, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Дані щодо оскарження відповідачем постанови № 136745 від 03 серпня 2011 року про застосування фінансових санкцій в матеріалах справи відсутні.
Згідно з статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.
Таким чином, враховуючи, що постанова про накладення штрафних санкції не скасована, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158 -163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд,-
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в дохід держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700,00 грн. на р/р 31113106700338 в ВДК м. Малина, код 22062390, МФО 811039, код платежу 21081100.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.В. Капинос