Постанова № 24077543, 05.03.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
05.03.2012
Номер справи
2а-14304/11/0170/14
Номер документу
24077543
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 березня 2012 р. 14:20 Справа №2а-14304/11/0170/14

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О., за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу,

за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення 792,90 грн.

Суть спору: Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі-позивач) звернулось до адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач) про стягнення 792,90 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.11.2011 року відкрито провадження по адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду

Представник позивача у судовому засіданні 05.03.2012р. не з'явився, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, у задоволенні позовних вимог наполягає в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні 05.03.2012р. заперечень на адміністративний позов до суду не надіслав. Про день, час та місце проведення судового засідання був сповіщений належним чином.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ст. 128 КАС України, розглянути справу за наявними матеріалами, за відсутністю представників сторін.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 43 Конституції України держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю і гарантує рівні можливості для його реалізації. Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991р. №875 зі змінами та доповненнями (далі Закон № 875), передбачені гарантії для забезпечення інвалідів рівними правами з іншими громадянами.

Пунктом 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 N 1434, встановлено, що Фонд є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства праці та соціальної політики і підпорядковується йому.

Згідно з пунктом 9 зазначеного Положення для реалізації покладених на Фонд завдань за погодженням з Мінпраці утворюються територіальні відділення Фонду в межах граничної чисельності його працівників.

Основним завданням Фонду, відповідно до пункту 3 цього Положення є, зокрема контроль за виконанням роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, установленого Законом. Фонд також відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за сплатою роботодавцями адміністративно-господарських санкцій і пені (підпункт 3 пункту 4 зазначеного Положення).

Згідно ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік за формою № 10-ПІ, затвердженою наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 10.02.2007р. №42, відповідач не визначив норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів. Зазначив середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу, що працювали у 2008р. у кількості 9 осіб, із них жодного працівника, яким за висновками медико-соціальних експертних комісій встановлена інвалідність, розмір середньорічної заробітної плати штатного працівника складав 502,80 грн. Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів не визначена відповідачем.

Позивачем 15.11.2010 року проведено позапланову невиїзну перевірку щодо заповнення форми № 10-ПІ "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів", результати якої зафіксовані в акті перевірки виконання ст. ст. 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

В ході перевірки виявлені розбіжності у показниках рядка 03, 04, 05, 06. Кількість інвалідів, що повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог Закону -1 особа (03р.=9 осіб*4%). Фонд оплати праці 70 тис. грн. (04р.). Середньорічна заробітна плата становить 6000,00 грн., розрахована відповідно до п. 3.6 Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів (05р.=04р.:01р.). Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів становить 2846 грн. (06р.=05р.*1*50%).

Згідно з ч.1 ст.20 Закону роботодавці, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі чи організації, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте ним.

Відповідно до ч.4 ст.20 Закону та Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (далі Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.07р. №70 адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються роботодавцями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 ст.19 Закону.

П. 2.2 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 223 від 15.05.2007 року (далі Порядок) пеня - це штрафна санкція, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно сплаченої адміністративно-господарської санкції, передбаченої Законом за кожний календарний день прострочення виконання зобов'язання.

Відповідно до абз. 2, 3 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

П. 3. 1 Порядку також передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України за кожен календарний день прострочення (наведених у постановах Правління Національного банку України), що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу) (п. 3.4 Порядку).

Суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства, а у разі несплати в установлений термін, відділення Фонду соціального захисту інвалідів вживають заходів щодо їх стягнення у судовому порядку.

Згідно з випискою по рахунку відповідача, 12.09.2011 року з останнього стягнуто адміністративно-господарських санкцій в сумі 3000 грн.

Отже, враховуючи кількість днів прострочення за період з 15.04.2009р. по 12.09.2011р., сума пені, яка нарахована позивачем складає 792,90 грн.

Позивачем на адресу відповідача направлялось повідомлення від 26.09.2011 року № 04-4/6021 про необхідність перерахування в дохід державного бюджету суму пені в розмірі 792,90 грн.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати пені в сумі 792,90 грн., або незгоди с сумою нарахованої позивачем пені.

На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

Керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ЄДРЮОФОП НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 КРУ "Приватбанк", МФО НОМЕР_3) на користь Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (95001, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Крилова,133; ЄДРПОУ 34740850; р/р 31211230700039 УДК в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Державний бюджет м. Ялта, призначення платежу *; ЄДРПОУ платника, 50070000; 01; пеня за несвоєчасну сплату адміністративно-господарської санкції за 2008 рік) пені в сумі 792,90 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кірєєв Д.В.