Ухвала суду № 24059602, 04.05.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.05.2012
Номер справи
2а-2034/12/1070
Номер документу
24059602
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в частині заявлених позовних вимог

04 травня 2012 року 2а-2034/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Головенко О.Д., розглянувши позовну заяву Заготівельно - виробничого приватного підприємства «Регіон - 2001» до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби, третя особи: Приватне підприємство «Альфа Старт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Агентство «Віасат» про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000032301 від 04.01.2012 та визнання нечинним акту № 1991/232/31463419 від 16.12.2011,

в с т а н о в и в:

Заготівельно-виробниче приватне підприємство "Регіон - 2001" звернулось до суду з адміністративним позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби, третя особи: Приватне підприємство «Альфа Старт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Агентство «Віасат» та просить суд скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000032301 від 04.01.2012 та визнати нечинним акт № 1991/232/31463419 від 16.12.2011 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Заготівельно - виробничого приватного підприємства «Регіон - 2001» з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з Приватним підприємством «Альфа Старт» за період з 01.09.2011 по 30.09.2011 та Товариством «Агентство «Віасат» за період з 01.05.2011 по 31.05.2011».

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Як вбачається з позовної заяви позивач оскаржує акт перевірки № 1991/232/31463419 від 16.12.2011 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Заготівельно -виробничого приватного підприємства «Регіон - 2001»з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з Приватним підприємством «Альфа Старт»за період з 01.09.2011 по 30.09.2011 та Товариством «Агентство «Віасат»за період з 01.05.2011 по 31.05.2011».

Статтею 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових чи службових осіб або інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 3 КАС України до справ адміністративної юрисдикції належать публічно-правові спори, в якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно -правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Таким чином, рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень Кодексу адміністративного судочинства України необхідно розуміти як нормативно-правові акти , так і правові акти індивідуальної дії.

Нормативно правові акти - рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і які призначені для неодноразового застосування щодо цього кола осіб.

Правові акти індивідуальної дії -рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації, і які є актом одноразового застосування норм права.

Відтак, акт державного чи іншого уповноваженого органу -це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Статтею 78 Податкового кодексу України (надалі -ПКУ) визначено порядок проведення документальних позапланових перевірок.

Пунктом 86.1 ст. 86 ПКУ результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Згідно п. 86.4 ст. 86 ПКУ акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органу державної податкової служби, які проводили перевірку, та реєструється в органі державної податкової служби протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Пунктом 86.7 ст. ПКУ у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються органом державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному ст. 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

Отже, акт перевірки - це службовий двосторонній документ, який стверджує факт перевірки, і є лише носієм інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

За таких обставин, акти перевірки не мають обов'язкового характеру, а отже не є такими рішеннями суб'єкта владних повноважень, на спір з оскарження яких поширюється компетенція адміністративних судів, передбачена ст. 17 КАС України, а тому у відкритті провадженні в даній частині позовних вимог щодо визнання нечинним акту № 1991/232/31463419 від 16.12.2011 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Заготівельно -виробничого приватного підприємства «Регіон - 2001»з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з Приватним підприємством «Альфа Старт»за період з 01.09.2011 по 30.09.2011 та Товариством «Агентство «Віасат» за період з 01.05.2011 по 31.05.2011»необхідно відмовити.

Що стосується решти позовних вимог, адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, позов підсудний Київському окружному адміністративному суду, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяв та відмови у відкритті провадження у справі -відсутні, а тому керуючись ст.ст. 107, 110, 121 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити у відкритті провадження в справі за позовом Заготівельно -виробничого приватного підприємства «Регіон -2001»до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби, третя особи: Приватне підприємство «Альфа Старт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Агентство «Віасат»про скасування податкового повідомлення -рішення № 0000032301 від 04.01.2012 та визнання нечинним акту № 1991/232/31463419 від 16.12.2011 в частині позовних вимог про визнання нечинним акту № 1991/232/31463419 від 16.12.2011 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Заготівельно -виробничого приватного підприємства «Регіон - 2001»з питань дотримання вимог податкового законодавства при взаємовідносинах з Приватним підприємством «Альфа Старт»за період з 01.09.2011 по 30.09.2011 та Товариством «Агентство «Віасат»за період з 01.05.2011 по 31.05.2011».

2.Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Заготівельно -виробничого приватного підприємства «Регіон -2001» до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби, третя особи: Приватне підприємство «Альфа Старт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Агентство «Віасат»про скасування податкового повідомлення -рішення № 0000032301 від 04.01.2012.

3. Призначити справу до судового розгляду на 23 травня 2012 року о 12:00 в приміщенні суду за адресою: м. Київ, бульв. Лесі Українки, 26, 10 поверх, каб. 1012.

4.Зобов'язати позивача надати суду:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні адміністративних чи господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.

5.Копію ухвали, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки надіслати сторонам, а відповідачеві -також копію позовної заяви та додані до неї документи.

6.На судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

7.Зобов`язати відповідача у разі не визнання позову подати суду письмові заперечення до 23 травня 2012 року проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Ухвала, в частині відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає.

Ухвала, в частині відмови у відкритті провадження, може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала, в частині відмови у відкритті провадження, набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Головенко О.Д.

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі,

встановлені Кодексом адміністративного судочинства України

Відповідно до ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.