КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 травня 2012 р. Справа № 2a-1870/3164/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до суду, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) фінансові санкції у розмірі 1 700, 00 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що за порушення відповідачем вимог законодавства про автомобільний транспорт Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Сумській області прийнято постанову від 12.03.2012 № 136408 року про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції у сумі 1 700, 00 грн., які не були сплачені відповідачем в добровільному порядку.
Відповідач, який отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження 27.04.2012 (а.с. 11), на вимогу суду письмових заперечень проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову у визначений строк суду не надав.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Згідно ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 № 2344 автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для нерегулярних пасажирських перевезень для автомобільного перевізника є ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, а для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що 21.01.2012 державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Сумській області проведена перевірка транспортного засобу марки Мерседес, номерний знак - НОМЕР_2, що належить ОСОБА_1 щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої був складений акт від 21.01.2012 (а.с. 4).
Перевіркою встановлено надання послуг на нерегулярному пасажирському перевезенню за маршрутом Охтирка-Київ без належно оформленої індивідуальної контрольної книжки водія, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", що відображено в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 21.01.2012.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатом перевірки, Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Сумській області, на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", винесена постанова про застосування фінансових санкцій від 12.03.2012 № 136408 (а.с. 5), якою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосована фінансова санкція у розмірі 1 700, 00 грн.
Копію постанови направлено на адресу відповідача рекомендованим листом та отримано ним 22.03.2012, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового повідомлення (а.с. 6).
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Згідно п. 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення.
Судом встановлено, що постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась і сума фінансової санкції у розмірі 1 700, 00 грн. у встановлений строк відповідачем сплачена не була.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансової санкції у розмірі 1 700, 00 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодекс у адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України на р/р 31115106700006 УДК, код платежу 21081100, код за ЄДРПОУ 23635347, МФО 837013 ГДКУ у Сумській області фінансові санкції у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко