КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3099/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Виноградова О.І.
Суддя-доповідач: Файдюк В.В.
ПОСТАНОВА
Іменем України
"17" квітня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Файдюка В.В.
суддів: Маслія В.І.
Чаку Є.В.
при секретарі: Роговській В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська Молочна Компанія»до Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2011 року адміністративний позов ТОВ «Українська Молочна Компанія»до Яготинської МДПІ Київської області про скасування податкового повідомлення-рішення -задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити в задоволенні адміністративного позову.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 13 квітня 2006 року позивач був зареєстрований як юридична особа Згурівською районною державною адміністрацією Київської області, що підтверджується відповідним свідоцтвом серія А00 № 603251, а з 01 січня 2009 року зареєстрований як суб'єкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, що підтверджується відповідним свідоцтвом № 100165202.
У період з 08 по 14 квітня 2009 року відповідачем було проведено позапланову виїзну документальну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ і зменшення податкових зобов'язань з ПДВ за січень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалося у період з 01 по 31 грудня 2008 року, за результатами якої 17 квітня 2009 року було складено акт перевірки № 311/2301/34099131.
Вказаним актом перевірки було встановлено порушення позивачем порядку ведення податкового обліку, а саме порушено п. 8-1.3 статті 8-1 Закону України від «Про податок на додану вартість»та пп. 5.8 Порядку заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997року № 166 зі змінами та доповненнями.
19 січня 2010 року відповідачем проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з ПДВ позивача за листопад 2009 року, за результатами якої складено акт перевірки № 5/1600-34099131.
У вказаному акті перевірки визначено, що згідно з вимогами абз. 2 п.п. 7.7.1 п. 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» позивач зобов'язаний сплатити до бюджету 106 585, 00 грн.
19 січня 2010 року на підставі акта перевірки № 5/1600-34099131 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0000021660/0, яким визначено податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 106 585, 00 грн.
Не погоджуючись з вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач оскаржив його в судовому порядку.
Відповідно до п. 8-1.1 статті 8-1 Закону України від «Про податок на додану вартість»- сільськогосподарське підприємство може обрати спеціальний режим оподаткування. Позивач скористався даним правом та з 01 січня 2009 року розпочав застосовувати спеціальний режим оподаткування.
Сільськогосподарські товариства як суб'єкти спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість отримують Свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.
Форма Спеціального свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування встановлена у додатку 2 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 01 березня 2000 року № 79, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03 квітня 2000 року за № 208/4429, із змінами.
У Спеціальному свідоцтві зазначаються дати реєстрації платником податку на додану вартість, реєстрації суб'єктом спеціального режиму оподаткування та початку дії свідоцтва.
Якщо до реєстрації суб'єктом спеціального режиму оподаткування сільськогосподарське підприємство було зареєстроване платником податку на загальних умовах, то воно реєструється як такий суб'єкт за процедурами перереєстрації та при такій перереєстрації одночасно анулюється свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість на загальних умовах. У цьому випадку дата реєстрації платником податку на додану вартість не змінюється та у Спеціальному свідоцтві зазначається дата реєстрації платником податку на додану вартість, яка була вказана у Свідоцтві, що анулюється.
Дата реєстрації суб'єктом спеціального режиму оподаткування, вказана у Спеціальному свідоцтві, є моментом, з якого сільськогосподарське підприємство починає застосовувати такий режим при здійсненні видів діяльності, указаних у Спеціальному свідоцтві, та поставці сільськогосподарських товарів (послуг), що є такими відповідно до пункту 8-1.7 статті 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість». Ця дата відповідає першому дню податкового періоду, з якого сільськогосподарське підприємство виявило бажання перейти на застосування спеціального режиму оподаткування.
Податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009 року TOB «Українська Молочна Компанія» подала до податкової інспекції 21 грудня 2009 року. Тобто в період коли позивач застосовував спеціальний режим оподаткування.
Податкова декларація з ПДВ за листопад 2009 року подана за повною формою з додатком 2 «Довідка щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду», з додатком 3 «Розрахунок бюджетного відшкодування», з додатком 5 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів», з додатком 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість», а також подана податкова декларація з податку на додану вартість (скорочена) (спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства) з додатком 2 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів».
У податковій декларації з ПДВ за листопад 2009 року податкові зобов'язання становлять -108 527, 00 грн., податковий кредит -1 942, 00 грн., 106 585, 00 грн. - позитивне значення між сумою податкового зобов'язання і податковим кредитом.
У відповідності до п.п. 7.7.1. п. 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»- сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
Тобто сума податку на додану вартість, яка підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету становить 106 585,00 грн.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції неправомірно прийшов до висновку про скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, а тому постанова Київського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2011 року підлягає скасуванню.
Відповідно до статті 202 КАС України - підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області - задовольнити.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2011 року - скасувати.
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська Молочна Компанія»до Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області про скасування податкового повідомлення-рішення -відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.
Головуючий суддя Файдюк В.В.
Судді: Маслій В.І.
Чаку Є.В.