Постанова № 23985910, 29.06.2011, Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
29.06.2011
Номер справи
3-1058/2011
Номер документу
23985910
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

29.06.2011 29.06.2011 3-1058/2011

Справа № 3-1058/2011р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2011 року Суддя Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим Мунтян О.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Пскєнт Ташкентської області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,-

ВСТАНОВИВ:

12 травня 2011 р. ІОДР ВДАІ м. Бахчисарай лейтенантом міліції Медведєвим М.В. складено протокол стосовно ОСОБА_1 про те, що він 12.05.2011 р. о 13 год. 45 хвил. на АДРЕСА_1 здійснив пошкодження дорожніх споруд - пішохідного тротуару при проведенні робіт з благоустрою домоволодіння, чим наніс матеріальну шкоду, створив перешкоду для руху пішоходів, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 139 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні зазначеного правопорушення не визнав та пояснив, що 23.07.2002 року звернувся з заявою до міського Голови м. Бахчисарай про отримання дозволу для обладнання під'їзду до свого будинку АДРЕСА_1. Проведення робіт були узгоджені з відповідними службами, але оскільки на той час було важке матеріальне становище, він відклав проведення робіт на невизначений час. 12.05.2011 р. він проводив зазначені роботи, коли під'їхали співпрацівники ДАІ м. Бахчисарай та склали адміністративний протокол.

Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст.139 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 12.05.2011р. (а.с. 1), письмовими поясненнями ОСОБА_3 (а.с. 2), актом (а.с. 3), повідомленням заступника начальника ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бахчисарайського району та АТІ при УДАІ ГУ МВС України в АР Крим від 15.06.2011 р. (а.с. 17), повідомленням начальника відділу міськбудівництва та архітектури Бахчисарайської РДА від 10.06.2011 р. (а.с. 18), повідомленням виконавчого комітету Бахчисарайської міської ради від 15.06.2011 р. (а.с. 20), повідомленням в.о. начальника філіалу «Бахчисарайський ДЕУ» (а.с. 24)

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12.05.2011 р. ОСОБА_1 з порушенням не погодився.

Згідно з письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 12.05.2011 р., 12.05.2011 р. він рухався по тротуару по АДРЕСА_1 тротуар було зруйновано, у зв'язку з чим він був вимушений вийти на проїзну частину та рухатись по автодорозі.

Відповідно до акту від 12.05.2011 р., складеного інспектором ОДР з обслуговування Бахчисарайського району лейтенантом міліції Медведєвим М.В. у присутності двох свідків, ОСОБА_1 учинив пошкодження покриття на тротуарі по АДРЕСА_1, чим створив перешкоду для руху пішоходів та порушив п. 1.5 Правил дорожнього руху.

Згідно з повідомленням виконавчого комітету Бахчисарайської міської ради від 15.06.2011 р. реєстрації заяви ОСОБА_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, з питання благоустрою території за період з 12.06.2008 р. по 18.06.2011 р. в реєстраційному журналі немає.

З повідомлення заступника начальника ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бахчисарайського району та АТІ при УДАІ ГУ МВС України в АР Крим від 15.06.2011 р. вбачається, що відповідно до ст. 23 Закону України «Про дорожній рух», усі роботи по будівництву, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів повинні здійснюватись згідно з проектами та вимогами правил, нормативів і стандартів України з безпеки дорожнього руху. Згідно ст. 26 цього ж Закону, при виконанні робіт в смузі відведення автомобільної дороги, вулиці та залізничного переїзду, якщо це загрожує безпечному чи безперебійному руху транспорту і пішоходів, організації, що відповідають за утримання автомобільної дороги, вулиці та залізничного переїзду, можуть закрити чи обмежити рух на основі погодженого з Державтоінспекцією Міністерства внутрішніх справ України ордера, який видається відповідним дорожнім органом, а в містах - службою місцевого державного органу виконавчої влади та місцевого самоврядування. У ордері викладаються умови заборони або обмеження руху, порядок інформування про це учасників дорожнього руху, заходи щодо безпеки дорожнього руху і строки проведення робіт. Згідно з п. 1 ДСТУ 3090-95, стандарт поширюється на організаційні заходи щодо ремонту і утримання міських вулиць та доріг, включаючи дорожньо-транспортні споруди, вуличне обладнання, інженерні мережі та інші об'єкти в межах ліній вулиць та доріг. Згідно з п. 4.1 зазначеного стандарту організація експлуатаційних робіт повинна здійснюватись відповідно до проектно-технічної документації, технологічних карт на окремі види робіт та інших експлуатаційних документів і вимог цього стандарту. Відповідно до п. 4.6 стандарту, для виконання на міських вулицях та дорогах робіт, пов'язаних з розпакуванням грунту на глибину більш як 0,5 м чи з розкриттям дорожнього одягу проїзної частини і тротуарів, слід отримати ордер (дозвіл) у місцевих органах державної виконавчої влади, погоджений з відповідними експлуатаційними організаціями та Державтоінспекцією, з ?eC ?? C???????????? ! ???? ??????? ???????????????????????????????????

Згідно з повідомленням начальника відділу міськбудівництва та архітектури Бахчисарайської РДА від 10.06.2011 р., резолюція на заяві ОСОБА_1 від 23.07.2002 р. є узгодженням для підготовки проекту рішення виконавчого комітету Бахчисарайської міської ради. Проект благоустрою під'їзду до будівлі АДРЕСА_1 відділом міськбудівництва та архітектури не узгоджувався.

Як повідомив в.о. начальника філіалу «Бахчисарайський ДЕУ», відповідно до п. п. 2.14, 3.3. наказу № 01/87 від 07.11.2005 р. Державної служби автомобільних доріг строк дії технічних умов на розміщення, реконструкцію чи будівництво об'єкту сервісу складає не більш одного календарного року з моменту видачі, володарю майбутнього об'єкту видається ордер на право виконання робіт в межах земель дорожнього господарства. Ні технічні умови на організацію в'їзду на об'єкт, ні ордер на ведення робіт за період з 2002 р. по 2011 р. ОСОБА_1, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1, не видавались.

Таким чином, судом встановлено, що надані ОСОБА_1 заяви від 12.06.2008 р., 23.07.2002 року не є документами, що дозволяють пошкодження дорожніх споруд - пішохідного тротуару при проведенні робіт з благоустрою домоволодіння.

Обставин що пом'якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.

При накладенні стягнення суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи вище наведене, приходжу до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Суд вважає, що це буде сприяти профілактиці і усуненню повторності даного виду правопорушення.

Керуючись ст.ст. 139 ч. 1, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень в дохід держави на р/р 31111149700048, одержувач Державний Бахчисарайський район 21081300, Банк одержувача Головне управління Державного казначейства України в АРК, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34741000, МФО 824026, код класифікації доходів 21081300.

Постанова може бути оскаржена особою, притягнутою до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, на неї може бути внесений протест прокурора до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом десяти днів із дня винесення постанови.

Суддя

Бахчисарайського районного суду

Автономної Республіки КримО.І. Мунтян