Торезький міський суд Донецької області
Справа № 0549/2001/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2012 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
головуючої-судді Стріжакової Т.В.
при секретарі Воробйової І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Торезі справу за позовом ОСОБА_2 до Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств»(ДП «Донвуглереструктуризація») про визнання права на забезпечення побутовим вугіллям, зобов'язання включити у списки на отримання безкоштовного побутового вугілля, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права на забезпечення побутовим вугіллям, зобов'язання включити у списки на отримання безкоштовного побутового вугілля. Свої вимоги мотивував тим, що він знаходиться з відповідачем в трудових відносинах. З вересня 1995 року по червень 2001 року він працював на шахті «Об'єднана»гірничим робітником по ремонту гірничих виробіток ділянки ВТБ, користувався правом на отримання безкоштовного вугілля. Згідно з наказом Міністерства палива та енергетики №236 від 24.05.2001 р. припинена діяльність шахти «Об'єднана», ДП «Донвуглереструктуризація»прийняла на баланс її основні фонди, які підлягають ліквідації. Після передачі шахти на ліквідацію він був переведений гірничим робітником по ремонту гірничих виробіток ділянки ЕМО ЛШ «Об'єднана», а з 01.10.2010р. переведений гірноробочим по ремонту гірних виробіток ВТБ ЛШ «Об'єднана». З моменту передачі шахти на ліквідацію по 2010 рік включно він також користувалася безкоштовним паливом на побутові потреби. У січні 2012 року він звернувся до відповідача з заявою про виписку безкоштовного палива на побутові потреби, але отримав відмову з посиланням на ст.48 Гірничого Закону України, яка не передбачає забезпечення безкоштовним паливом на побутові потреби робітників шахт, які ліквідуються.
З даною відмовою він не згодний, вважає, що має право на безкоштовне паливо, оскільки: 1) він перебуває в трудових відносинах не з шахтою «Об'єднана», а з відповідачем, який є діючим підприємством, утвореним з метою здійснення некомерційної господарської діяльності;
2) згідно з ст.ст.2,5 Гірничого Закону України сфера його дії розповсюджується на підприємства, які займаються ліквідацією або консервацією гірничого підприємства. Тому, у даному питанні необхідно керуватися ст.43 Гірничого Закону України, а не ст.48, як це робить відповідач;
3) ДП «Донвуглереструктуризація»є діючим підприємством, згідно з довідкою ЄДРПОУ відноситься до вуглебудівельних підприємств, які згідно з ст.43 Гірничого Закону України безкоштовно надають робітникам вугілля по переліку професій, затвердженому ПКМУ від 17.03.2011 року № 303, а вказаним переліком його професія передбачена;
4) згідно з п.12.10 Галузевої угоди між Мінпалива та енергетики та всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України безкоштовне забезпечення паливом робітників та пенсіонерів вугільної промисловості здійснюється підприємством, з якого вони вийшли на пенсію або працюють, по нормі 5,9 тон на рік;
5) згідно з п.10.6 колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією Шахтарською ВДЛШ, яка є структурним підрозділом відповідача, на 2010-2012 роки безкоштовне забезпечення побутовим паливом проводиться усіх категорій вуглеотримувачів.
Також законність та обґрунтованість його позовних вимог підтверджується судовою практикою.
Просить визнати за ним право на забезпечення безкоштовним паливом та зобов'язати відповідача включити його в списки на отримання безкоштовного побутового вугілля з 01 січня 2012 року на період роботи на підприємстві відповідача.
26.04.2012р. позивач на зміну позовних вимог подав письмову заяву, в якій просить визнати за ним право на забезпечення безкоштовним побутовим паливом та зобов'язати ДП "Донвуглереструктуризація" включити його у списки на отримання безкоштовного побутового вугілля на 1 та 2 півріччя 2012 року, просив справу розглянути у його відсутність (а.с.69).
Представник відповідача, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, не з'явився, подав заяву, в якій вказав, що позовні вимоги позивача не визнає, просить справу розглянути у його відсутність (а.с.58).
У письмових запереченнях на позов представник відповідача вказав, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки статтею 48 Гірничого Закону України не передбачено безкоштовне забезпечення вугіллям працівників шахт, що ліквідуються. Відповідно Статуту ДП «Донвуглереструктуризація»воно створене з метою здійснення некомерційній господарської діяльності, предметом його діяльності є здійснення функцій «Замовника»по виконанню проектів ліквідації вугледобувних та вуглепереробних підприємств, організація і контроль за проведенням робіт у відповідності з цими проектами. Проектом ліквідації шахти «Об'єднана» забезпечення безкоштовним побутовим вугіллям працівників шахти не передбачено; такі види діяльності як видобуток вугілля або будівництво вугільних підприємств не передбачені. Згідно з довідкою ЕГРПОУ від 23.02.2012р. ДП «Донвуглереструктуризація»моє вид діяльності за КВЕД - 45.51.5 "Будівництво підприємств енергетики, добувної та обробної промисловості", тобто не відноситься не до вугледобувних, ні до вуглебудівельних підприємств. У Галузевій угоді передбачено, що порядок забезпечення паливом на побутові потреби працівникам і пенсіонерам вугільної промисловості встановлюються цією угодою та колективними договорами відповідно до Гірничого Закону України. Пунктом 12.10 абзацу 13 галузевої угоди передбачено, що працівники інших підприємств, не визначених у цій угоді, забезпечуються пільговим паливом на побутові потреби за рахунок власних коштів підприємства згідно з колективним договором, що в даному випадку неможливо, оскільки єдиним джерелом фінансування ДП «Донвуглереструкту -ризація»є кошти державного бюджету, передбачені на реструктуризацію вугільної промисловості, які можуть бути використані тільки за цільовим призначенням. Тому позивачу у позовних вимогах просить відмовити (а.с.46).
Дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що згідно з трудовою книжкою позивач ОСОБА_2 з 08.09.1995р. був прийнятий на шахту «Об'єднана»учнем електрослюсаря (слюсаря) чергового на ділянку ЕМО, 12.04.1996р. він переведений учнем гірничого робітника підземного на ділянку шахтного транспорту, з 18.06.1996р. переведений машиністом підземної установки 3-го розряду на ділянку шахтного транспорту з повним робочим днем під землею, з 08.12.1997р. - учнем гірничого робітника по ремонту гірничих виробіток на ділянки по ремонту гірничопідготовчих робіт з повним робочим днем під землею, з 12.01.1998 року переведений гірничим робітником по ремонту гірничих виробіток 4-го розряду на ділянку шахтного транспорту з повним робочим днем під землею, з 21.06.2001 року гірничим робітником по ремонту гірничих виробіток 4-го розряду на ділянку ВТБ під землею. Згідно з наказом Мінпаленерго України №236 від 24.05.2001р. та наказом УДКР № 82 від 03.07.2001р. шахта «Об'єднана»включена до складу Торезької дирекції по ліквідації шахт. Згідно наказів Мінпаленрего № 280 від 05.06.2003 року та № 778 від 23.12.2003 року шляхом виділення із ДК «Укрвуглереструктуризація»створено ДП «Обласна дирекція Донвуглереструктуризація»в склад якої увійшла Торезька ДЛШ, яка реорганізована у Торезьке управління по ліквідації шахт.
На підставі наказу МУП України від 29.12.2008р. №612 діяльність ДП «Донвуглереструкту- ризація»припинена шляхом реорганізації-приєднана шляхом до ДП «Уквуглеторф-реструктуризація», на підставі наказу останнього від 29.02.2008 року № 11 створена Торезька ВДЛШ, до складу якої увійшли ліквідовані шахти. Згідно з наказом МУП України від 02.04.2010р. №99 «Про припинення діяльності ДП «Укрвуглеторфреструктуризація»шляхом реорганізації розділення на ДП «Донвуглереструктурізація», наказів ДП «Донвуглереструкту- різація»від 14.04.2010р. №2, від 30.06.2010р. №15 створено відокремлений підрозділ з самостійним балансом без права юридичної особи -Шахтарська виконавча дирекція з ліквідації шахт з передачею на баланс на основних засобах ЛШ «Об'єднанна». З 01.10.2010р. позивач переведений гірничим робітником по ремонту гірничих виробіток 3-го розряду ділянки ВТБ, де працює в даний час ( а.с.10,11,18,19).
У довідці громадсько-дільничного комітету Центральний Торезької міської ради від 12.01.2012 року вказано, що позивач проживає за адресою: АДРЕСА_1 з своєю сім'єю, у будинку пічне опалення на твердовому паливі з кухонним очагом, будинок не газифікований (а.с.8,20). Звернувшись до адміністрації Шахтарської виконавчої дирекції по ліквідації шахт ДП "Донвуглерестуктурізація" про включення його до списку осіб вуглеотримувачів, позивач отримав листом від 27.01.2012 року відмову, де вказано, що відповідно до ст.48 Гірничого Закону України забезпечення працюючих осіб шахт, що ліквідуються, безкоштовним побутовим вугіллям не передбачено (а.с.14,23).
Згідно з Наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.05.2001 року №236 наказано ліквідувати шахту «Об'єднана»(п.1), призначено ДК «Укрвуглереструктуризація»підприємством з виконання робіт із фізичної ліквідації шахти «Об'єднана»та правонаступником шахти на період ліквідації згідно з розподільчим балансом (п.4.), якій прийняти згідно із затвердженим Міністерством палива та енергетики розподільчим балансом шахти «Об'єднана» на баланс компанії кредиторську заборгованість шахти (п.5.1); виконати комплекс робіт, передбачений проектом ліквідації, здійснити виплати заборгованості з заробітної плати, з відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю працівників під час виконання ними трудових обов'язків, та забезпечити працівників і окремі категорії населення побутовим вугіллям у період ліквідаційних робіт (п.5.2) (а.с.59). Наказом Мінтопенерго України від 05.06.2003р. №280 створено у складі Об'єднаної дирекції «Укрвуглереструктуризація»на базі структурних підрозділів «Донецька об'єднана дирекція»ДП «Укрвуглереструктуризація», у складі якої ДП «Обласна дирекція «Донвуглереструктуризація», їй прийняти основні фонди, матеріальні цінності та скласти розподільчий баланс (а.с.62). Наказом Мінвуглепром України від 29.12.2007 р. №612 наказано створити ДП «Уквуглеторфреструктуризація», яке є правонаступником усіх майнових прав та обов'язків ДП «Донвуглереструктурізація»(а.с.63,64)
Наказом Мінвуглепрому України від 02.04.2010р. № 99 припинена діяльність ДП «Уквуглеторфреструктуризація», наказано припинити реорганізацію шляхом приєднання до ДП «Укрвуглеторорреструктуризація»державних підприємств, у тому числі, ДП «Донвугле- реструктурізація», яка є правонаступником усіх прав та обов'язків, пов'язаних з діяльністю ДП «Уквуглеторфреструктуризація»згідно з розподільчими балансами ( а.с.65,66).
Згідно з наказом ДП «Донвуглереструктуризація»від 30.06.3010р. №15 наказано передати на баланс відокремлених підрозділів ДП «Донвуглереструктуризація»основні засоби, що підлягають ліквідації та приймають участь у ліквідації, у тому числі передати Шахтарській виконавчій дирекції Шахту «Об'єднана»(а.с.67).
У статуті Державного підприємства «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств»(скорочена назва -ДП «Донвуглереструкту- ризація») створено з метою здійснення некомерційної господарської діяльності , є юридичною особою, діяльність здійснює відповідно до чинного законодавства України, Галузевої угоди та даного Статуту, предметом діяльності є виконання проектів ліквідації збиткових вугледобувних підприємств (а.с.48,49). Згідно з Положенням про відособлений структурний підрозділ Шахтарської виконавчої дирекції ліквідації шахт ДП «Донвуглереструктуризація» він діє як відокремлений підрозділ, не є юридичною особою (а.с.60,61). У довідці Управління статистики у м.Макіївці ГУС у Донецькій області АБ №218371 з ЄДРПОУ вказано, що видом діяльності ДП «Донвугле реструктуризація»за КВЕД 45.21.5 є будівництво підприємств енергетики, добувної та обробної промисловості, за КВЕД 74.15.0 - управління підприємствами (а.с.50). У довідці АБ № 383985 з ЄДРПОУ вказано, що Шахтарська ВДЛШ ДП «Донвуглереструктуризація»має правовий статус суб'єкта без права юридичної особи має від діяльності -будівництво інших споруд (а.с.68).
Статтею 2 Гірничого Закону України визначено, що сфера дії Закону поширюється на правовідносини у сфері діяльності гірничих підприємств, установ, організацій, гірничих об'єктів (далі - гірничі підприємства), що займаються розвідкою, розробкою, видобутком та переробкою корисних копалин і веденням гірничих робіт, будівництвом, ліквідацією або консервацією гірничих підприємств.
Об'єктами гірничих відносин згідно цього Закону є проектування, будівництво реконструкція, технічне переоснащення), експлуатація, ліквідація або консервація гірничих підприємств. Суб'єктами гірничих відносин є юридичні та фізичні особи України, іноземні юридичні та фізичні особи, особи без громадянства, які здійснюють геологічне вивчення родовищ корисних копалин, проектування, будівництво (реконструкцію), експлуатацію, ліквідацію аварій та ліквідацію або консервацію підприємств з видобутку та переробки корисних копалин, а також проводять гірничі роботи. Таким чином, позивач і відповідач є суб'єктами гірничих правовідносин в розумінні цього закону, зайняті ліквідацією гірничого підприємства.
Статтею 43 Гірничого Закону України встановлені права та соціальні гарантії працівників гірничих підприємств. Так підприємства з видобутку вугілля та вуглебудівні підприємства дійсно безоплатно надають вугілля на побутові потреби у розмірі, що визначається колективним договором, певним категоріям працівників, в тому числі і пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних із підземними умовами, не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років - для жінок.
Відповідно до ст.44 даного Закону формами припинення діяльності гірничих підприємств є ліквідація, реорганізація або консервація гірничих підприємств. Ліквідація або консервація гірничого підприємства здійснюється за проектом, затвердженим власником (керівником) гірничого підприємства, який включає соціально-економічне обґрунтування, технічне рішення, пропозиції про можливе відновлення гірничих робіт, використання гірничих виробок, будівель, споруд іншого призначення, заходи, спрямовані на запобігання небезпечному впливу на інші підприємства, довкілля та людей, та який пройшов екологічну, технічну та інші види експертиз, а також погоджений в установленому законодавством порядку з органами гірничого нагляду, органами місцевого самоврядування та іншими заінтересованими органами. Відповідно до такого проекту здійснює виробничу діяльність відповідач по справі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2011р. №303 затверджений перелік професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівельних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби і до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу яких не включається вартість такого вугілля. При цьому встановлено що після ліквідації або консервації гірничого підприємства забезпечення угіллям на побутові потреби не працевлаштованих працівників, професії яких включені до переліку, здійснюється відповідно до статті 48 Гірничого закону України.
Відповідно до п. 12.10 Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами) безоплатне забезпечення вугіллям робітників і пенсіонерів вугільної промисловості здійснюється підприємством, з якого вони пішли на пенсію або працюють, за нормою 5,9 тон на рік. При цьому зазначено що угода поширюється на працівників, що працюють на умовах найму на підприємствах, в об'єднаннях, компаніях, товариствах, організаціях і установах вугільної промисловості (видобувних, перероблювальних, шахтовуглебудівельних, вугільного машино-будування, ДВГРС, реструктуризації підприємств галузі, вуглегеології, галузевої науки, інших підприємствах виробничої та соціальної інфраструктури галузі), що належать до сфери управління Мінпаливенерго України та інших підприємств галузі, у тому числі і ті, що знаходяться у процедурі банкрутства згідно з ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", незалежно від форм власності та господарювання (далі Підприємство), на учнів, що навчаються в галузевій системі підготовки і перепідготовки кадрів, а також на непрацюючих членів профспілок -інвалідів і пенсіонерів галузі, безробітних, звільнених з підприємств галузі. Положення Угоди є обов'язковими до застосування при укладанні угод на рівні компаній, об'єднань (комбінатів), трестів, колективних і індивідуальних трудових договорів для всіх підприємств, що перебувають у сфері дії сторін, незалежно від форм власності та господарювання, а також під час розгляду трудових спорів. Мінпаливенерго, профспілки зобов'язують підприємства, що належать до сфери управління Мінпаливенерго, при укладанні колективних договорів забезпечити виконання встановлених Угодою мінімальних соціальних гарантій працівникам та їхнім сім'ям та не обмежують права трудових колективів у розширенні цих гарантій з власних джерел. Інші Підприємства вугільної промисловості при укладанні колективних договорів можуть застосовувати положення зазначеної Угоди. Затвердження статуту відповідача Міністром енергетики та вугільної промисловості України свідчить про його належність до сфери управління міністерства та взяття зобов'язань за цією Галузевою угодою.
Порядок забезпечення вугіллям на побутові потреби і компенсації витрат за спожиті електроенергію та газ працівниками і пенсіонерами підприємств вугільної промисловості встановлюється колективними договорами на підприємствах відповідно до Гірничого закону України, цієї Угоди, а також, чинною "Інструкцією про порядок забезпечення трудящих виробничих одиниць, підприємств і організацій вугільної промисловості паливом на побутові потреби" від 11.05.76 та "Інструкцією про порядок компенсації працівникам і пенсіонерам підприємств вугільної промисловості, що мають право на відповідні пільги, витрат за спожиту електроенергію та газ", затвердженою наказом Мінпаливенерго та погодженої з профспілками. Виключення з списків осіб, які мають право безкоштовного отримання вугілля на побутові потреби, здійснюється спільним рішенням керівництва підприємства та профспілкового комітету з зазначенням обґрунтування. Рішення про виключення позивача з списків вуглеотримувачів було прийнято відповідачем одноособово, що є порушенням вищезазначеної норми.
Відповідно до ЗУ „Про колективні договори і угоди" зміст колективного договору повинен обов'язково містити відповідно до норм і положень діючого законодавства встановлення гарантій, компенсацій, пільг для працівників, а умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними, і їх забороняється включати до договорів і угод.
Аналіз колективного договору, укладеного між адміністрацією та профспілковою організацією Шахтарської виконавчої дирекції по ліквідації шахт ДП "Донвуглерестуктурізація" на 2010-2012 роки, зареєстрованого УПСЗН Шахтарської міської ради Донецької області, свідчить що в ньому відображені вимоги Галузевої угоди. Він передбачає, що безоплатне забезпечення побутовим вугіллям провадиться всім категоріям вуглеотримувачів (пенсіонерам і працівникам підприємства, а також іншим категоріям). Норма видачі побутового палива складає 5900кг з розбивкою виписки на 1 та 2 півріччя (а.с.12,13,21,22).
Враховуючи, що позивач перебуває у трудових відносинах з відповідачем, працював на роботах, пов'язаних з підземними роботами, потребує вугілля на побутові потреби, забезпечувався безкоштовним побутовим вугіллям, що не заперечується відповідачем; що найменування посади позивача передбачено Переліком професій працівників з видобутку (переробки) вугілля та працівників вуглебудівельних підприємств, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби; враховуючи, що підприємства відповідача віднесено до вуглебудівельних, що підтверджено Класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД), яка є складовою частиною державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації, що воно займається безпосередньо реструктуризацією підприємств галузі і відноситься до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, що на нього розповсюджується дія Гірничого Закону, Галузевої угоди; суд вважає, що відповідачем порушені права позивача на отримання безкоштовно вугілля на побутові потреби, які передбачені ст.43 Гірничого Закону України, п.12.10 Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України, ПКМУ від 17.03.2011р. № 303, колективним договором підприємства.
Крім того, відповідачем не виконаний припис Галузевої угоди щодо погодження з профспілковим комітетом виключення позивача зі списку.
Тому позовні вимоги ОСОБА_2 підлягають задоволенню. При цьому норма забезпечення позивача вугіллям визначається судом на підставі колективного договору між адміністрацією та профспілковою організацією Шахтарської виконавчої дирекції по ліквідації шахт на 2010-2012 роки у розмірі 5900 кг з розбивкою виписки на 1 та 11 півріччя 2012 року.
Судом не приймається посилання відповідача на статтю 48 Гірничого Закону України, оскільки дія її норм застосовується виключно після ліквідації або консервації гірничого підприємства. При цьому законодавцем чітко визначене коло осіб, на яких розповсюджується норми цієї статті, а саме: на непрацевлаштованих працівників за переліком професій, що затверджується КМУ; пенсіонерів, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівельних підприємствах на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних з підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок; інвалідів праці; осіб, інвалідність яких настала внаслідок загального захворювання у разі, якщо вони користувалися цим правом до настання інвалідності; сім'ї працівників, які загинули (померли) на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, які отримують пенсії у зв'язку з втратою годувальника; сім'ї померлих пенсіонерів, які за життя користувалися цим правом, які отримують пенсії у зв'язку із втратою годувальника. Перелік осіб є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Задовольняючи позовні вимоги суд виходить із норм ч.2 ст.16 ЦК України, яка передбачає що одним із способів захисту цивільних прав є визнання права. Визнання права як спосіб захисту порушеного суб'єктивного права полягає у необхідності встановлення фактичної обставини і надання її правового значення.
Згідно із частиною 1 статті 88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені ним судові витрати по цій справі, судовий збір в розмірі 107 грн.30коп.
Керуючись ст.2,43,44 Гірничого Закону України, Закону України „Про колективні договори і угоди", Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2011р. №303, Галузевою угодою між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками
вугільної промисловості України, ст.ст.10,11,15,60,79,88,209,210,212,214,215,225,226,294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати право ОСОБА_2 на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби та зобов'язати Державне підприємство «Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств»(ДП «Донвуглереструктурізація») включити ОСОБА_2 до списку осіб, яким безоплатно надається вугілля на побутові потреби на 1 та 2 півріччя 2012 року у розмірі 5900 кг (п'ять тисяч дев'ятсот кг).
Стягнути з Державного підприємства "Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств" (ДП "Донвуглереструктурізація") з ліквідації шахт на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 107 грн.30коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т. В. Стріжакова