Постанова № 2390068, 13.11.2008, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.11.2008
Номер справи
2а-2106/08/3
Номер документу
2390068
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.11.08Справа №2а-2106/08/3 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О. , при секретарі Дєрюшковій І.А. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Армянського міського центру зайнятості

до Агрофірми "Таврійська"

про стягнення 222,14 грн.

за участю представників:

від позивача Молдованова С.П. довіреність б/н від 28.01.08р., паспорт НОМЕР_1.

від відповідача - не з'явився

Обставини справи: Армянський міськрайонний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою та просить стягнути з Агрофірми "Таврійська" 222,14 грн. заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.07.2007р. по 30.06.2008р.

Вимоги мотивовані тим, що відповідач не здійснює своєчасне перерахування страхових внесків в порядку, встановленому Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

У судовому засіданні, яке відбулось 13.11.08р., представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив задовольнити.

Згідно п) 3 ч. 1 ст. 128 КАС України суд відкладає розгляд справи в разі неприбуття в судове засідання відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Враховуючі, що відповідач був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суду не повідомив та не заявляв клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечення явки у судове засідання, відповідно до положень ч. 3 ст. 128 КАС України, керуючись принципом розумності строків, встановленим для розгляду адміністративних справ ч. 1 ст. 122 КАС України, суд вважає, що повторна неявка відповідача у судове засідання не є перешкодою для розгляду справи, за можливе розглянути дану адміністративну справу по суті без участі відповідача.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 4) ч. 1 ст. 17 КАС України передбачається, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно ч.2 ст. 8 Закону України “Про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття” Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду за ч. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття” покладаються на центр зайнятості АРК, обласні, Київський і Севастопольський, міські, районні, міжміські та районні у містах центри зайнятості. Тобто Армянський міський центр зайнятості згідно п. 6 ч. 2 ст. 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття” та п. 4) ч.1 ст. 17 КАС України є субєктом владних повноважень та може звертатися з позовом до суду.

Повноваження Армянського міського центру зайнятості як робочого органу виконавчої дирекції Фонду щодо стягнення несвоєчасно сплачених страхових внесків передбачені ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття" п. 7 Інструкції про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а також п. 5.10 Положення про Армянський міський центр зайнятості населення, затверджений Центром зайнятості АР Крим.

Таким чином, дана адміністративна справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому КАС України.

Відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в Армянському міському центру зайнятості за номером 12500272.

У відповідності до п. 2.2 п. 2 ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавці зобовязані своєчасно сплачувати страхові внески у розмірах, встановлених Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообовязкового державного соціального страхування”.

Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Інструкцією про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р., зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. № 30/5221.

Згідно ч. 3 ст. 17 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та п. 5.3. Інструкції про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття роботодавці та застраховані особи обчислюють та сплачують страхові внески один раз на місяць.

Відповідач з даного спору самостійно розрахував суму страхових внесків до Фонду Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у сумі 6698,69 грн. за перше півріччя 2008р. згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Як свідчить з матеріалів справи, а саме, з розрахунку позивача, Постановами Господарського суду АР Крим було стягнуто з відповідача на користь позивача 6476,55 грн., у тому числі 1334,53 грн. за період з 01.07.07р. по 31.03.08р., 758,12 грн. за період з 01.11.04р. по 30.06.07р. та 4383,90 грн. за період з 01.01.03р. по 31.10.04р.

Таким чином, заборгованість по сплаті страхових внесків, яка не була заявлена до стягнення на час звернення до суду становить 222,14 грн. (6698,69-6476,55) за період з 01.07.2007р. по 30.06.2008р.

Відповідно до положень ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Доказів зі сплати заборгованості по страхових внесках до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття заборгованості у розмірі 222,14 грн. за період з 01.07.2007р. по 30.06.2008р., які були самостійно розраховані відповідачем по справі на час розгляду справи не надано.

Таким чином, на підставі п. 2 ч. 2 ст. 35, абз. 1 ч. 1 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 N 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за N 30/5221, страхові внески в зазначеному позивачем розмірі, підлягають стягненню.

У звязку із вищевикладеним позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки доведені матеріалами справи та не суперечать діючому законодавству.

Вступна та резолютивна частини постанови оголошені у судовому засіданні 13.11.2008р. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14.11.2008р.

Керуючись ст. 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2. Стягну ти з Агрофірми «Таврійська» (96012, АРК, м. Армянськ, с. Суворово, вул. Октябрьська, 57: п/р 26000307390685 ПІБ м. Армянськ, ЄДРПОУ 30671794 МФО 324407) на користь Армянського міського центру зайнятості (96012, АРК, м. Армянськ, вул. Гайдара, 2а: п/р 37178001000458, одержувач ДУ ДКУ в АРК м. Сімферополь ЄДРПОУ 20742264 МФО 824026) 222,14 грн. заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.07.2007р. по 30.06.2008р.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Шкляр Т.О.