Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.10.08Справа №2-а-1360/08 (12:00 г.) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Габрись П.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Ленінського районного центру зайнятості
до Ленінського виробничого управління житлового-комунального господарства
про стягнення 6211,84 грн
за участю представників:
від позивача представник Хобта Ірина Юріївна, наказ від 05.12.1996 № 195
від відповідача не зявився.
Обставини справи: Ленінський районний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом про стягнення з Ленінського виробничого управління житлового-комунального господарства суму несплачених страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 6211,84 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Підприємство Ленінського виробничого управління житлового-комунального господарства, в порушення Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 р. № 1533 не проводив своєчасну та повну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив. Пояснень на позов і витребувані судом документи не надав. Про час і місце розгляду справи був сповіщений належним чином - рекомендованою кореспонденцією з повідомленням (а.с. 16-18, 26, 28), про причини неявки суд не повідомив.
У зв'язку з цим справа розглянута за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд -
ВСТАНОВИВ:
Ленінське виробниче управління житлового-комунального господарства зареєстровано у Ленінському районному центрі зайнятості як платник внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
З матеріалів справи, зокрема, розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за перше півріччя 2008 року вбачається, що заборгованість відповідача перед Фондом складає 58314,67 грн., у тому числі: 48862,33 грн. - недоїмка зі сплати страхових внесків, 7876,66 - недоїмка зі сплати пені, 1575,68 грн. - сума страхових внесків, строк сплати яких не настав.(а.с.5)
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» №1533-111 від 02.03.2000 р. (з наступними змінами та доповненнями) (далі Закон № 1533).
Пунктом 2 частиною 2 статтею 35 Закону № 1533 передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Причому відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону № 1533 не сплачені в строк страхові внески, пеня та штраф стягуються в доход Фонду зі страховика у безспірному порядку.
Порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України N 339 від 18.12.2000 р.(далі Інструкція № 339).
Згідно з п. 9.1 вказаної Інструкції роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» №803-ХІІ від 01.03.1991 р. державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів і недоїмок у державний бюджет фонду сприяння зайнятості населення.
Порядок обчислення і строки сплати страхових внесків визначені розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Так, страхові внески сплачуються один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі видачі підприємством коштів на оплату праці з виручки від реалізації продукції (наданих послуг), платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Відповідно до статті 38 Закону №1533-111 роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Відповідно до п. 9.7 Інструкції №339 не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
З матеріалів справи вбачається, що недоїмка по сплаті страхових внесків та пені грн. вже була предметом розгляду у господарському суді АР Крим.
Так рішенням Господарського суду АР Крим від 11.02.2003 р. у справі № 2-7/3010-2003 (а.с.38-39) з відповідача було стягнуто 12763 грн., рішенням Господарського суду АР Крим від 25.04.2005 р. у справі № 2-25/7022-2005 (а.с.35-37) з відповідача було стягнуто 12887,21 грн. заборгованості, постановою Господарського суду АР Крим від 18.12.2007 р. у справі № 2-2/16683-2007А (а.с.33-34) з відповідача було стягнуто 21820,96 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків, постановою Господарського суду АР Крим від 24.04.2008 р. у справі № 2-15/2270-2008А (а.с.40-42) з відповідача було стягнуто 3055,98 грн. недоїмки зі сплати страхових внесків.
Таким чином станом на день розгляду справи за відповідачем значиться недоїмка по сплаті внесків за перше півріччя 2008 р. в сумі 6211,84 грн. (58314,67 грн. - 1575,68 грн. - 12763 грн. - 12887,21 грн. - 21820,96 грн. - 3055,98 грн. = 6211,84 грн.)
Відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості, у той час як відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За викладених обставин, суд вважає, що позов Ленінського районного центру зайнятості є обґрунтованим, підтверджується матеріалами справи, у зв'язку з чим підлягає задоволенню у повному обсягу.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 16.10.2008 р.
Повний текст постанови складений - 20.10.2008р.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 71, 94 ст. 152, п. 1 ст. 153, ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Стягнути з Ленінського виробничого управління житлово - комунального господарства (98200, Ленінський район, смт. Леніно, вул. Комсомольська, 40, р/р 260076555 КРД ТОБО «Аваль» або з іншого рахунку, МФО 324021, ЄДР 03348287) на користь Ленінського районного центру зайнятості (98200, АР Крим, Ленінський район, смт. Леніно, вул. Дзержинського, 5 р/р 37173001000420 або на інший рахунок УДК в АРК, МФО 824026, код ЄДР 20708637) суму не сплачених страхових внесків на випадок безробіття за період з 01.01.08 р. по 30.06.08 р. у сумі 6211,84 грн.
3.Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для поданнязаяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кушнова А.О.