ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.03.12Справа №2а-4168/11/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
суддя - Водяхін С.А.,
секретар -Авчиян К.Е.,
за участю:
представника позивача -Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі -ОСОБА_1, довіреність від 01 березня 2012 року № 24/9/21-050;
відповідача -Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 -в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, причин неявки або про поважність причин неприбуття суду не повідомив,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Севастополі адміністративну справу за позовом Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі звернулось до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»у розмірі 5000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі були застосовані до відповідача штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», але відповідач, у порядку та строки, встановлені діючим законодавством, суму штрафних (фінансових) санкцій до бюджету не сплатив.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, наполягав на їх задоволенні з мотивів викладених у адміністративному позові.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_2 22 березня 1995 року зареєстрована Нахімовською районною державною адміністрацією м. Севастополя як фізична особа - підприємець, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 99002, АДРЕСА_1
25 червня 2011 року працівниками Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі у присутності підприємця проведена перевірка господарської одиниці -кафе ІНФОРМАЦІЯ_1, розташованого по АДРЕСА_2 та що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Перевіркою встановлене порушення відповідачем абзацу 31 статті 1, частини десятої статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», яке виразилося у продажу алкогольних напоїв за цінами нижче від встановлених мінімальних цін на алкогольну продукцію, а саме: реалізація тетрапаку вина сухого білого «Шардоне»ємкістю 1,00 л., міцністю 9,5 -13,0% об. за ціною 10,25 грн. (з проведенням операції через реєстратор розрахункових операцій й видачею фіскального чеку від 25 червня 2011 року № 6867), тоді як мінімальна роздрібна ціна вина ємкістю 1,00 л. у іншої тарі встановлена 12,00 грн.
Крім того, перевіркою встановлено, що фактично на момент перевірки в торгівельному об'єкті знаходилось 16 тетрапаків вина сухого білого «Шардоне», місткістю 1,0 л., міцністю 9,5-13,0% об. на суму 192,00 грн., виходячи із мінімальних роздрібних цін на вино у іншої тарі місткістю 1,0 л.
Вказані факти встановлені у акті перевірки про результати перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 25 червня 2011 року за № 49/3201/НОМЕР_1, який підписаний фізичною особою-підприємцем без зауважень.
На підставі акту перевірки регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі прийнято рішення від 25 липня 2011 року № 270646-0003-32-036 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5000,00 грн., яке отримано відповідачем 25 липня 2011 року.
Зазначене рішення про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій відповідачем оскаржене не було.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 серпня 2001 року № 940 "Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору", Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі забезпечує виконання завдань щодо реалізації державної політики у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійснення міжгалузевої координації, зокрема здійснює контролю за додержанням законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Відповідно до абзацу 31 статті 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої -це ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки.
Частиною десятою статті 18 зазначеного Закону Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»від 30 жовтня 2008 року № 957 встановлена мінімальна роздрібна ціна для реалізації вина у іншої тарі ємкістю 1,00 л. - 12,00 грн.
Відповідно до пункту 9 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (у редакції статті, яка діяла на час притягнення до відповідальності) до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни та такі напої -у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень.
Проаналізувавши вказані норми діючого законодавства та встановивши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про правомірність прийнятого Регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до пункту 10 «Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, фінансові санкції підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України у тридцятіденний термін з дня прийняття рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Проте, у порушення зазначеної норми відповідачем сума штрафних санкцій у розмірі 5000,00 грн. до теперішнього часу не сплачена.
У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду (частина п'ята статті 17 Закону).
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення вказаної заборгованості підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1) на користь Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Севастополі (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011, реквізити для сплати санкцій: р/р 31119106700008 в Управлінні Державного казначейства України у м. Севастополі, отримувач -бюджет Гагарінського району міста Севастополя, код платежу 21081100, ідентифікаційний код 24035606, МФО 824509) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 5000 (п'ять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складений 07 березня 2012 року.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя С.А. Водяхін