Постанова № 23890357, 04.05.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.05.2012
Номер справи
2а/1270/2831/2012
Номер документу
23890357
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 травня 2012 року Справа № 2а/1270/2831/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ірметова О.В.,

при секретарі: Іванович К.В.,

за участю представників сторін від:

позивача: Морозов П.В.,

відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у сумі 190601,97 грн., -

ВСТАНОВИВ :

06 квітня 2012 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у сумі 190601,97 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Державне підприємство «Антрацит» зареєстровано виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради Луганської області 30.04.2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ №04051885Ю0010158. ДП «Антрацит», код ЄДРПОУ 32226065, є юридичною особою - державним підприємством, що підтверджується довідкою управління статистики в Антрацитівському районі №100 від 23.01.2006 року. Зазначене підприємство взято на податковий облік в органах державної податкової служби 21.05.2003 року за №03/05/11 та перебуває на обліку у СДПІ по роботі з ВПП у м. Луганськ та є платником окремих видів податків Антрацитівської ОДПІ.

Станом на 19.03.2012 року сума податкового боргу відповідача становить 190601,97 грн., який включає:

- суму податкового боргу з плати за землю у розмірі - 82670,70 грн.;

- суму податкового боргу з екологічного податку у розмірі - 107931,27 грн.

У зв'язка з чим позивач просив суду стягнути з відповідача податковий борг у сумі 190601,97 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовним вимогам.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Частина 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п.59.4 ст. 59 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

В судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач - Державне підприємство «Антрацит» зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Антрацитівської міської ради 30 квітня 2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційний справи за №04051885Ю0010158 (а.с.6). Крім того, відповідача взято на податковий облік СДПІ по роботі з ВВП у м. Луганськ за №03/05-11 21 травня 2003 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 10 березня 2011 року №40/29-011 (а.с.11). ДП «Антрацит» є платником окремих видів податків у Антрацитівській ОДПІ, що підтверджується повідомленням про включення платника податків до категорії платників окремих податків №221 від 04.05.2011 року (а.с.12).

20.02.2012 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію з плати за землю №9006751563, в якій самостійно зазначив в 5 рядку суму нарахованого земельного податку 58956,07 грн. (а.с.16-18).

18.02.2012 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію з плати за землю №9006540442, в якій самостійно зазначив в 5 рядку суму нарахованого земельного податку 2478,11 грн. (а.с.20-21).

18.02.2012 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію з плати за землю №9006530920, в якій самостійно зазначив в 5 рядку суму нарахованого земельного податку 39,02 грн. (а.с.23-24).

20.02.2012 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію з плати за землю №9006899648, в якій самостійно зазначив в 5 рядку суму нарахованого земельного податку 14034,25 грн. (а.с.26-27).

18.02.2012 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію з плати за землю №9006534202, в якій самостійно зазначив в 5 рядку суму нарахованого земельного податку 83,36 грн. (а.с.29-30).

18.02.2012 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію з плати за землю №9006536339, в якій самостійно зазначив в 5 рядку суму нарахованого земельного податку 06,30 грн. (а.с.32-33).

18.02.2012 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію з плати за землю №9006523597, в якій самостійно зазначив в 5 рядку суму нарахованого земельного податку 7073,69 грн. (а.с.35-36).

06.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9003006829, в якій самостійно зазначив в 1.1.1 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення 16732,70 грн. (а.с.38-39).

06.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9002904118, в якій самостійно зазначив в 1.1.1 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення 37867,35 грн. (а.с.41-42).

04.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9002875973, в якій самостійно зазначив в 1.1.1 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення 10486,03 грн. (а.с.44-45).

06.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9002906003, в якій самостійно зазначив в 1.1.1 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення 7352,94 грн. (а.с.47-49).

04.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9002904118, в якій самостійно зазначив в 1.1.3 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти 31795,73 грн. (а.с.51-52).

10.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9003006829, в якій самостійно зазначив в 1.1.4 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах 4388,84 грн. (а.с.54-55).

06.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9002904118, в якій самостійно зазначив в 1.1.4 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах 2197,83 грн. (а.с.57-58).

06.05.2011 року ДП «Антрацит» подало до органів ДПС податкову декларацію екологічного податку №9002906003, в якій самостійно зазначив в 1.1.4 рядку суму нарахованого податкового зобов'язання за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах 4348,52 грн. (а.с.60-61).

Позивачем на адресу відповідача надсилалась перша податкова вимога від 05.10.2001 року № 1/36, яка була отримана відповідачем 08.10.2001 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці вимоги та не була оскаржена.

Позивачем на адресу відповідача надсилалась друга податкова вимога від 08.11.2001 року № 2/194, яка була отримана відповідачем 08.11.2001 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці вимоги та не була оскаржена.

Згідно довідки за підписом першого заступника голови Комісії з проведення реорганізації Антрацитівської ОДПІ, станом на 19.03.2012 за відповідачем обліковується податковий борг з податку на землю та екологічного податку у загальному розмірі 190601,97 грн. (а.с.14).

Оскільки в судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що за відповідачем обліковується податкова заборгованість з податку на землю та екологічного податку у загальному розмірі 190601,97 грн., яка є узгодженою та обов'язковою до сплати, позовні вимоги податкового органу щодо стягнення податкового боргу є законними та обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Антрацитівської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу у сумі 190601,97 грн. задовольнити повністю.

Стягнути кошти з Державного підприємства «Антрацит» (ідентифікаційний код: 32226065) в рахунок погашення податкової заборгованості у розмірі 190601,97 грн. (сто дев'яносто тисяч шістсот одна гривня 97 копійок), в тому числі з плати за землю у сумі 82670,70 грн., з екологічного податку на надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у сумі 66999,22 грн., з екологічного податку на надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти у сумі 31795,73 грн., та з екологічного податку на надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єкта у сумі 9136,22 грн., шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 04 травня 2012 року.

СуддяО.В. Ірметова