У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"11" квітня 2012 р.№ 2а/1270/2558/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., перевіривши матеріали за адміністративним позовом комунального підприємства "Краснодонське тролейбусно-автотранспортне управління" до державного реєстратора виконавчого комітету Краснодонської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Краснодонська об'єднана державна податкова інспекція в Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Ариан", товариство з обмеженою відповідальністю "Глассбел Україна" про визнання недійсними змін до установчих документів, зобов'язання винити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
27 березня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Ухвалою від 29 березня 2012 року позовну заяву було залишено без руху, а позивачу в строк до 10 квітня 2012 року було запропоновано усунути недоліки шляхом надання суду документу про сплату судового збору в доход Державного бюджету України за відповідними банківськими реквізитами, та у належному розмірі, надати суду копію позову та копії всіх документів, що приєднуються до нього, для надіслання третій особі.
09 квітня 2012 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача на виконання вимог ухвали від 29 березня 2012 року. До заяви було додано витребувані судом документи.
01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року N 3674-VI (із змінами, внесеними згідно із Законом N 3828-VI (3828-17) від 06.10.2011 року) (далі - Закон № 3674), який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до п. 1 ст. 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у розмірах визначених в п. 2 ст. 4 Закону № 3674.
Державне мито за подачу адміністративного позову до окружного адміністративного суду сплачується до державного бюджету.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при подачі позову не було сплачено судовий збір в доход Державного бюджету України за відповідними банківськими реквізитами, а саме:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД) 22030001
Символ 206
Назва «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)»;
Крім того, згідно з пунктом 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року №15, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року за №50 (з наступними змінами та доповненнями) при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту "Зараховано в дохід бюджету ____ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Із матеріалів справи вбачається, що на підтвердження сплати судового збору на виконання ухвали суду від 29 березня 2012 року про усунення недоліків позовної заяви, позивачем надане платіжне доручення № 240 від 05 березня 2012 року із зазначенням призначення платежу «судовий збір».
Зазначене платіжне доручення, не відповідає вимогам пункту 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року №15, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року за №50 (з наступними змінами та доповненнями), тому не може вважатися документом, що підтверджує сплату судового збору.
З огляду на вищенаведене, суд вважає за можливе продовжити позивачу строк усунення недоліків позовної заяви.
Згідно зі ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов позовом комунального підприємства "Краснодонське тролейбусно-автотранспортне управління" до державного реєстратора виконавчого комітету Краснодонської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Краснодонська об'єднана державна податкова інспекція в Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю "Ариан", товариство з обмеженою відповідальністю "Глассбел Україна" про визнання недійсними змін до установчих документів, зобов'язання винити певні дії, залишити без руху.
У строк до 27 квітня 2012 року запропонувати позивачу усунути недоліки позовної зави шляхом надання суду документу про сплату судового збору збір в доход Державного бюджету України за відповідними банківськими реквізитами, а саме:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
По коду класифікації доходів (ККД) 22030001
Символ 206
Назва «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)»;
яке повинно відповідати вимогам пункту 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року №15, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 1993 року за №50 з відповідною позначкою "Зараховано в дохід бюджету ____ грн. (дата)".
У разі ненадання вищезазначеного документу, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяА.А. Лагутін