ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-48/4260-2012 26.04.12
За позовомОрендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництвадоРегіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києвуза участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороніпозивачаМіністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Українипрозобов'язання вчинити діїСуддя Бойко Р.В.
Представники сторін:
від позивача:Голодов О.Ф.від відповідача:Васильченко І.В.від третьої особи:Старцева О.О.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Орендне підприємство Науково-дослідний інститут будівельного виробництва (надалі -"Підприємство") звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України по м. Києву (надалі -"Регіональне відділення") про зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Регіональне відділення порушує встановлені законодавством строки, які передбачені для повернення орендованого за договором суборенди державного нерухомого майна №1/07 від 10.08.2007 р. майна з орендного користування, а тому Підприємство просить зобов'язати Регіональне відділення затвердити/підписати Зведений Акт інвентаризації майна Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва при припиненні дії договору оренди станом на 30.11.2011 р., в редакції, яка погоджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердити/підписати Акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва при припиненні дії договору оренди станом на 30.11.2011 р., в редакції, яка погоджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та підписати Акт приймання-передачі (повернення) цілісного майнового комплексу Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва в зв'язку з достроковим припиненням дії Договору оренди цілісного майнового комплексу Науково-дослідного інституту будівельного виробництва від 17.09.1993 р. №89, викладеного в новій редакції Договором №6 від 10.07.2007 р.
Ухвалою господарського суду міста Києва від 05.04.2012 р. порушено провадження у справі, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (надалі -"Міністерство"), розгляд справи призначено на 26.04.2012 р.
В судове засідання представник позивача з'явився, на виконання вимог ухвали суду надав документи, позовні вимоги підтримав повністю.
Представник відповідача з'явилася, вимоги ухвали суду виконала, надала відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позовних вимог заперечувала, оскільки Підприємство має поточну заборгованість з частини коштів від суборендної плати та не використані амортизаційні відрахування, а тому Регіональне відділення до вирішення цих питань вимушене відкласти підписання акту приймання-передачі (повернення) об'єкту оренди з орендного користування.
Представник третьої особи в судове засідання з'явилася, на виконання вимог ухвали суду надала пояснення, в яких позовні вимоги підтримала.
В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
У судовому засіданні складався протокол згідно статті 81-1 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення учасників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
17.09.1993 р. між Регіональним відділенням (орендар) та Підприємством (балансоутримувач) укладений договір оренди цілісного майнового комплексу Науково-дослідного інституту будівельного виробництва від № 89, викладеного в новій редакції Договором № 6 від 10.07.2007 р. (надалі -"Договір оренди").
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України від 21.04.2011 року № 3269-VI, який набрав чинності 24.05.2011р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо орендних відносин", передбачено, що протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом орендні підприємства повинні бути перетворені в юридичні особи інших організаційно-правових форм.
Таким чином, Науково-дослідний інститут будівельного виробництва не може існувати в подальшому з такою організаційно-правовою формою, як орендне підприємство, і та як наслідок не може виступати в подальшому Орендарем цілісного майнового комплексу, враховуючи вимоги встановлені вищевказаного Закону.
Листом від 08.11.2011 р. №7/25-14999 Міністерство погодило розірвання Договору оренди та надало свої кандидатури з метою включення їх до складу спільної комісії з інвентаризації, оцінки та розмежування майна орендного підприємства.
02.11.2011 р. позивач направив відповідачу пропозицію №30-18/4082 про розірвання Договору оренди, яка була прийнята відповідачем.
17.11.2011 р. сторонами укладено договір про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу Науково-дослідного інституту будівельного виробництва від 17.09.1993 р. № 89, викладеного в новій редакції договором № 6 від 10.07.2007 р.
Відповідно до наказу Регіонального відділення від 18.11.2011 р. №1729 було створено комісію з інвентаризації, розмежування та оцінки майна ЦМК Науково-дослідного інституту будівельного виробництва, та відповідно в подальшому комісією було проведено інвентаризацію за результатами якої було складено зведений Акт інвентаризації майна Орендного підприємства "Науково-дослідного інституту будівельного виробництва" станом на 30.11.2011 р., а також Акт оцінки вартості ЦМК "Науково-дослідного інституту будівельного виробництва" при припиненні дії договору оренди станом на 30.11.11 р.
Акт оцінки вартості ЦМК "Науково-дослідного інституту будівельного виробництва" при припиненні дії Договору оренди станом на 30.11.2011 р., підписано всіма членами інвентаризаційної комісії, утвореної згідно з наказом Регіонального відділення від
18.11.2011 р. №1729, окрім представників від відповідача.
Таким чином, сторонами було виконано всі необхідні законодавчо-встановлені процедури, щодо повернення ЦМК з орендного користування після розірвання Договору оренди, що зумовлені у такому випадку відповідно до Порядку повернення орендованих ЦМК державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 07.08.1997 р. №847.
В той же час, листом від 24.01.2012 р. №30-07/806 Регіональне відділення повідомило Підприємство про те, останнє має поточну заборгованість з частини коштів від суборендної плати та не використані амортизаційні відрахування станом на 01.01.2011 р., а тому відповідач вирішив відкласти підписання акту приймання-передачі (повернення) ЦМК з орендного користування.
Спір у справі виник у зв'язку із неправомірною, на думку позивача, відмовою відповідача підписувати складені акти через наявну заборгованість за Договором оренди.
По-перше, відповідно до ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Повернення речі після закінчення договору найму є двосторонньою дією, оскільки обумовлено діями наймача по поверненню майна та діями наймодавця по його прийняттю.
Відтак виконання обов'язку наймачем по поверненню майна обумовлене обов'язком наймодавця його прийняти, а тому під належним виконанням наймачем передбаченого ст. 785 Цивільного кодексу України зобов'язання може свідчити вчинення всіх можливих дій, передбачених договором або законом, для повернення майна орендодавцю (звільнення займаного приміщення від речей, передачі ключів, направлення пропозиції наймодавцю прийняти майно, участь у комісіях по поверненню майна, передача акту повернення майна тощо).
В той же час, суд відзначає, що норми чинного законодавства (в тому числі п. 17 Порядку повернення орендованих приміщень ЦМК державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого наказом Фонду державного майна України №847 від 07.08.1997 р.) не пов'язують обов'язок орендаря прийняти спірні орендовані приміщення із наявністю або відсутністю заборгованості з орендної плати у орендаря.
Тобто, зобов'язання орендаря сплачувати орендну плату та зобов'язання орендодавця прийняти приміщення не є зустрічними зобов'язаннями, а відтак наявність заборгованості позивача не є підставою для відмови відповідача у прийнятті спірних приміщень та підписання відповідних актів.
Навпаки, у разі, якщо Регіональне відділення вважає, що у Підприємства наявна заборгованість за Договором, воно не позбавлене можливості звернутися до суду з відповідним позовом.
По-друге, стосовно твердження відповідача про наявність у позивача заборгованості за Договором оренди суд відзначає таке.
Судом встановлено, що згідно з умовами договорів суборенди укладених Підприємством з суборендарями за попереднім погодженням Регіонального відділення суборендна плата визначається на підставі Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №786 від 04.10.1995 р. зі змінами, різниця між нарахованою платою за базовий місяць суборенди та тією її частиною, що отримує орендар перераховується до державного бюджету до 15 числа місяця, наступного за звітним з урахуванням щомісячного індексу інфляції.
Підприємство зобов'язане щомісяця до 15 числа надавати Регіональному відділенню інформацію про перерахування перевищення за попередній місяць, копію платіжного доручення з відміткою обслуговуючого банку про перерахування перевищення до Державного бюджету України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. №316, яка набрала чинності 14.04.2009 р. було введено в дію тимчасове, до 01.01.2010 р., зниження орендних ставок за оренду нерухомого державного майна, визначених у додатку № 2 до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановою КМУ від 04.10 1995 р. за №786, крім ставок, визначених пунктами 1-3 зазначеного додатку, які застосовуються у розмірі 45 відсотків встановленого обсягу.
Для проведення розрахунків за чинними договорами оренди державного нерухомого майна, що укладені до набрання чинності цією постановою, застосовується орендна ставка, визначена відповідно до пункту 1 цієї постанови.
Враховуючи вищевказані зміни у законодавстві, які визначають порядок та розмір визначення плати за використання державного нерухомого майна, Підприємство листом від 07.05.2009 р. № 505/01-06 зверталося до Регіонального відділення з проханням дати роз'яснення з приводу введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від
25.03.2009 р. № 316 стосовно договорів суборенди нерухомого майна, орендованого в складі цілісного майнового комплексу, а також стосовно дати з якої ця постанова діє.
Листом від 14.05.2009 р. № 30-18/560 "Про застосування тимчасового зниження ставки за оренду державного нерухомого майна при розрахунку орендної плати" Регіональне відділення не висловило своїх заперечень щодо не можливості застосовувати положення Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. №316 до договорів суборенди нерухомого майна, орендованого в складі цілісного майнового комплексу, а навпаки, як вбачається зі змісту листа, погодило внесення таких змін та зазначило, що з 01 січня розрахунки за суборенду нерухомого майна поновлюються відповідно до умов договорів суборенди.
В листі від 14.05.2009 р. № 30-18/560 Регіональне відділення посилається на Інструктивний лист Фонду державного майна України від 22.04.2009 р. № 1016-5581 "Про порядок застосування тимчасового зниження ставок за оренду державного майна при розрахунку орендної плати".
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. № 316, п. 4 ст. 22 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та Інструктивного листа Фонду державного майна України від 22.04.2009 р. № 1016-5581 "Про порядок застосування тимчасового зниження ставок за оренду державного майна при розрахунку орендної плати", орендна ставка по договорах суборенди застосовувалась у розмірі 45 відсотків встановленого обсягу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2009 р. № 1341 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 316" було внесено зміни, відповідно до яких було продовжено період дії щодо застосування ставки орендної плати у розмірі 45 відсотків встановленого обсягу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.2010 р. "Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 316" було встановлено, що з 1 липня 2010 р. орендні ставки, зазначені у пункті 1, застосовуються у розмірі 45 відсотків установленого обсягу для орендарів - суб'єктів малого підприємництва і 80 відсотків установленого обсягу - для інших орендарів.
Майно, що передано у строкове платне користування на умовах договорів суборенди є державною власністю.
В зв'язку з цим, правовідносини щодо укладення та виконання умов договорів суборенди регулюються спеціальними нормами права, а саме: Законом України "Про оренду державного та комунального майна", Наказом Фонду державного майна України від 23.08.2000 р. №1774, Методикою розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України №786 від 04.10.1995 р., та інших нормативно-правових актів, які їх змінюють або відповідно до яких вносяться зміни та доповнення.
Частиною 4 ст. 22 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що до договору суборенди застосовуються положення про договір оренди.
Враховуючи викладене, приписи п. 4 ст. 22 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", положення Постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. № 316 "Про деякі питання оплати оренди державного майна" застосовуються до договорів суборенди державного нерухомого майна.
Судом встановлено, що Підприємство на виконання вимог договорів суборенди в повному обсязі перераховувало перевищення суборендної плати над тією її частиною, що отримує Орендне підприємство, до державного бюджету до 15 числа місяця, наступного за звітним з урахуванням щомісячного індексу інфляції, та надавало Регіональному відділенню інформацію про перерахування перевищення за попередній місяць. Як доказ перерахування Підприємством перевищення суборендної плати над тією її частиною, що отримує Орендне підприємство, до державного бюджету.
Крім того, Фонд державного майна України, який наділений повноваженнями щодо надання роз'яснень з питань застосування Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду державного майна, у листі від 24.09.2010р. за №10-16-12917, чітко роз'яснив, що при розрахунку розміру плати за оренду чи суборенду нерухомого майна державної форми власності застосовуються орендні ставки, визначені у Додатку 2 Методики, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 р. №316.
Таким чином, застосування ставки орендної плати у розмірі 45 відсотків встановленого обсягу, повністю відповідало вимогам чинного законодавства, а тому у Підприємства відсутня заборгованість з суборендної плати перед державним бюджетом, а висновки Регіонального відділення з цього питання є безпідставними.
Крім того, правомірність застосування Підприємством ставки орендної плати у розмірі 45 відсотків встановленого обсягу, підтверджена рішеннями господарського суду міста Києва від 27.09.2010 р. у справі №36/262, залишеним без змін постановою Вищого господарського суду України від 16.02.2011 р., предметом якої було стягнення заборгованості по суборендній платі (як різниця між 45% і 100% ) де позивачем виступало Регіональне відділення.
Відповідно до ст. 35 Господарського процесуального кодексу України, факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.
Як вбачається з матеріалів справи, держаним органом в управління якого повинно бути передано державне майно ЦМК Науково-дослідний інститут будівельного виробництва, після повернення його з орендного користування є Міністерство.
Статтею 4 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" визначено, що суб'єктами управління об'єктами державної власності, зокрема є міністерства та інші органи виконавчої влади.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань приймають рішення про створення, реорганізацію і ліквідацію підприємств, установ та організацій, заснованих на державній власності).
Згідно п. 32 ст. 6 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" уповноважені органи управління відповідно до покладених на них завдань організовують контроль за використанням орендованого державного майна.
Відповідно до п. 4.1. Договору оренди ЦМК, амортизаційні відрахування на орендоване майно Підприємства залишаються в розпорядженні Орендаря і використовуються для відновлення основних фондів.
Частиною 3 ст. 23 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурні підрозділи, будівлі та споруди нараховує та залишає у своєму розпорядженні орендар. Амортизаційні відрахування використовуються на відновлення орендованих основних фондів.
Відповідно до розділу 2 пункту 13 Порядку повернення орендованих ЦМК державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 07.08.1997 р. №847, залишок коштів амортизаційного фонду на повне відновлення орендованих основних засобів визначається згідно з передаточним балансом на підставі довідки керівника підприємства про рух коштів цього фонду за час оренди і зараховується до державної частки у майні орендного підприємства.
Листом від 29.11.2011 р. №7/25-16310 Міністерство повідомило Регіональне відділення про те, що після повернення орендарем до Міністерства державної частки майна в майні орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва, Міністерством у найкоротший термін буде прийнято наказ, проект якого наявний в матеріалах справи, щодо утворення Державного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва на базі переданої державної частки майна в майні орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва.
Залишок коштів амортизаційного фонду на повне відновлення орендованих основних засобів зараховано до державної частки у майні орендного підприємства, а в подальшому майбутнім органом управління -Міністерством, на підставі повноважень делегованих Законом України "Про управління об'єктами державної власності", буде зараховано на баланс новоствореного Державного підприємства, котре в свою чергу використає їх за призначенням, як того вимагає законодавство.
Тому, Міністерство погодило прийняття ЦМК з орендного користування, в тому числі із залишком коштів амортизаційного фонду на повне відновлення орендованих основних засобів в сумі 10 214,17 тис. грн.
Частиною 2 пункту 50 постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.1993 р. №158 "Про затвердження Положення про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання)" передбачено, що зведений акт інвентаризації майна у разі закінчення строку дії договору оренди затверджується орендодавцем за погодженням з державним органом, до сфери управління якого належить передане в оренду майно державного підприємства або організації, у 7-денний строк.
Відповідно до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1995 р. №629 "Про затвердження Методики оцінки вартості об'єктів оренди, Порядку викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядку надання в кредит орендареві коштів та цінних паперів", оцінка цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу здійснюється у 45-денний строк з дня затвердження протоколу про результати інвентаризації та завершується складанням акта встановленого зразка.
Відповідно до п. 3 ст. 27 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", у разі припинення за цих же обставин договору оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу орендар за згодою орендодавця передає об'єкт оренди органу, який до укладення договору оренди здійснював повноваження з управління відповідним майном. Зазначений орган або його правонаступник зобов'язаний протягом тридцяти днів прийняти об'єкт оренди в своє управління.
Отже, враховуючи вказану норму, порушуються встановлені законодавством строки, які передбачені для повернення орендованого майна ЦМК з орендного користування до органу управління, уповноваженого управляти відповідним державним майном.
Згідно із частиною другою статті 795 Цивільного кодексу України повернення наймачем предмета договору найму оформляється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору.
Таким чином, аналіз вказаної норми свідчить, що особа на підтвердження виконання зобов'язання за договором найму вправі в судовому порядку вимагати прийняття від неї майна, яке було предметом договору, та отримання документа (акта) про таке прийняття як підтвердження виконання нею зобов'язання.
Аналогічні висновки містяться у постанові Верховного Суду України від 20.03.2012 р. у справі №1/5005/5719/2011.
За таких обставин, позовні вимоги Підприємства про зобов'язання Регіонального відділення затвердити/підписати Зведений Акт інвентаризації майна Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва при припиненні дії договору оренди станом на 30.11.2011 р., в редакції, яка погоджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердити/підписати Акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва при припиненні дії договору оренди станом на 30.11.2011 р., в редакції, яка погоджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та підписати Акт приймання-передачі (повернення) цілісного майнового комплексу Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва в зв'язку з достроковим припиненням дії Договору оренди цілісного майнового комплексу Науково-дослідного інституту будівельного виробництва від 17.09.1993 р. №89, викладеного в новій редакції Договором №6 від 10.07.2007 р. є правомірними, а тому задовольняються судом у повному обсязі.
Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву (01032, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 50-Г, ідентифікаційний код 19030825) затвердити/підписати Зведений Акт інвентаризації майна Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва при припиненні дії договору оренди станом на 30.11.2011 р., в редакції, яка погоджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та надана Регіональному відділенню Фонду державного майна України по м. Києву. Видати наказ.
3. Зобов'язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву (01032, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 50-Г, ідентифікаційний код 19030825) затвердити/підписати Акт оцінки вартості цілісного майнового комплексу Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва при припиненні дії договору оренди станом на 30.11.2011 р., в редакції, яка погоджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та надана Регіональному відділенню Фонду державного майна України по м. Києву. Видати наказ.
4. Зобов'язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву (01032, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 50-Г, ідентифікаційний код 19030825) прийняти за Актом приймання-передачі (повернення) цілісного майнового комплексу Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва, на умовах зазначених у Договорі оренди цілісного майнового комплексу Науково-дослідного інституту будівельного виробництва від 17.09.1993 р. №89, викладеного в новій редакції Договором №6 від 10.07.2007 р. Видати наказ.
5. Стягнути з Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву (01032, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 50-Г, ідентифікаційний код 19030825) на користь Орендного підприємства Науково-дослідний інститут будівельного виробництва (03680, м. Київ, проспект Червонозоряний, 51, ідентифікаційний код 02498197) судовий збір у розмірі 1 073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 00 коп. Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Р.В. Бойко
Дата підписання повного тексту рішення -28.04.2012 р.