Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/3083/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Пляшкової К.О.,
при секретарі: Ворошилі О.Є.,
за участю представників
позивача: не з'явився,
відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 294,88 грн., -
ВСТАНОВИВ:
13 квітня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, у якому позивач просив стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 294,88 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 21.05.2009 та відповідач знаходиться на податковому обліку в Алчевській ОДПІ з 22.05.2009.
Відповідач є платником єдиного податку, про що свідчить свідоцтво платника єдиного податку № НОМЕР_1 від 16.12.2010.
Згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік, відповідач мав сплачувати єдиний податок в сумі 32,25 грн. щомісяця (згідно рішення Алчевської міської ради - єдиний податок складає 75 грн., з них згідно розподілу 42,75 грн. - до Пенсійного фонду, 32,25 грн. - податки). Протягом 2011 року відповідач податковий борг не сплатив.
За несвоєчасну сплату податкових зобов'язані позивачем нараховано відповідачу пеню в сумі 3,96 грн.
Таким чином, станом на 01.04.2012 податковий борг відповідача складає 294,88 грн., у тому числі: податкові зобов'язання - 290,92 грн., пеня - 3,96 грн.
На підставі вищевикладеного позивач просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі за вказаним позовом та справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
У судове засідання позивач явку свого представника не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду клопотання про розгляд адміністративної справи за відсутності представника позивача (а.с.28).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.26). Правом подати заперечення на адміністративний позов не скористався.
Так, до Луганського окружного адміністративного суду повернулося поштове відправлення із відміткою про причини невручення - «за закінченням терміну зберігання».
З урахуванням положень ч.11 ст.35 КАС України, а також того, що поштове відправлення повернулося до суду без вручення з незалежних від суду причин, суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
З огляду на положення ст.128 КАС України, суд ухвалив розглянути справу за відсутності представника позивача та відповідача.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 27.04.2012 здійснено процесуальне правонаступництво позивача, замінено Алчевську об'єднану державну податкову інспекцію в Луганській області на Алчевську об'єднану державну податкову інспекцію Луганської області Державної податкової служби.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з огляду на таке.
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 зареєстровано виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області 21.05.2009 та відповідач знаходиться на податковому обліку в Алчевській ОДПІ з 22.05.2009 (а.с.13, 14).
Відповідач є платником єдиного податку, про що свідчить свідоцтво платника єдиного податку № НОМЕР_1 від 16.12.2010 (а.с.11).
При розгляді адміністративної справи суд вважає за потрібне застосовувати положення податкового законодавства, які були чинними на час виникнення правовідносин між позивачем та відповідачем.
Указом Президента України від 03.07.1998 № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999) установлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Статтею 2 Указу № 727/98 визначено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Ставки єдиного податку за календарний місяць для суб'єктів підприємницької діяльності (фізичних осіб) на території м. Алчевська Луганської області встановлено рішенням Алчевської міської ради від 08.07.2010 № 6011 про встановлення на 2011 рік ставок єдиного податку для фізичних осіб, що займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи (а.с.16-18).
З довідки про суми податкового боргу платника податків та зворотного боку облікової картки платника податку вбачається, що за відповідачем обліковується податковий борг з єдиного податку у розмірі 294,88 грн., у тому числі: податкові зобов'язання - 290,92 грн., пеня - 3,96 грн. (а.с.4-10).
З 01.01.2011 набрав чинності Податковий кодекс України, яким врегульовано відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
У відповідності із ст.14 ПК України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та або/податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
На час розгляду адміністративної справи, сума податкового боргу відповідачем не погашена, таким чином, судом позовні вимоги визнаються обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи вимоги ч.4 ст.94 КАС України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 27 квітня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 03 травня 2012 року, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.20, 87 Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 294,88 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету на р/р 31513970700027, код платежу 18050400, одержувач УДКСУ у м. Алчевськ, код 37907097, МФО 804013, банк одержувача ГУДКСУ в Луганській області, податковий борг з єдиного податку за 2011 рік 294,88 грн. (двісті дев'яносто чотири гривні вісімдесят вісім копійок), у тому числі: податкові зобов'язання - 290,92 грн. (двісті дев'яносто гривень дев'яносто дві копійки), пеня - 3,96 грн. (три гривні дев'яносто шість копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 03 травня 2012 року.
СуддяК.О. Пляшкова