Постанова № 23793751, 24.04.2012, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2012
Номер справи
2а/0370/1052/12
Номер документу
23793751
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2012 року Справа № 2а/0370/1052/12

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Андрусенко О. О.,

при секретарі судового засідання Брудовській Н. В.,

за участю представника позивача Ємчика Р. І., представника відповідача - Луцької ОДПІ Вознюка А. М., представника відповідача - ГУДКС України у Волинській області

Харка Д. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Континіум - Сервіс» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління державної казначейської служби України у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення та стягнення бюджетної заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Континіум - Сервіс» у позовній заяві просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції від 20.12.2011 року № 0002472302 про зменшення суми бюджетного відшкодування за серпень 2011 року у розмірі 237927 грн. та стягнути з Державного бюджету України заборгованість по бюджетному відшкодуванню з податку на додану вартість у розмірі 237927 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що податкове повідомлення-рішення, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень 2011 р., суперечить законодавству та порушує права позивача на отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість. Позивач посилається на відсутність в своїх діях порушень податкового законодавства при визначені сум бюджетного відшкодування у вказаний період, а також на помилковість висновків Луцької ОДПІ щодо неправомірного віднесення позивачем до податкового кредиту сум податку на додану вартість.

У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, просив скасувати податкове повідомлення-рішення Луцької ОДПІ від 20.12.2011 року № 0002472302 та стягнути з Державного бюджету України заборгованість по бюджетному відшкодуванню з податку на додану вартість у розмірі 236804 грн.

Відповідач - Луцька ОДПІ позову не визнав, зазначаючи у своїх запереченнях, що придбане у власність нерухоме майно не використовується позивачем у власній господарській діяльності, а тому кошти, сплачені за таке майно, не можуть бути заявлені товариством до бюджетного відшкодування.

У судовому засіданні представник Луцької ОДПІ підтримав наведені у запереченнях доводи, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Відповідач - ГУДКС України у Волинській області у поясненні від 23.04.2012 року № 15-08/195-2598 позовних вимог не визнав, зазначаючи, що Луцькою ОДПІ не подавались висновки щодо проведення бюджетного відшкодування ПДВ позивачу, а тому відшкодування не проводилось.

У судовому засіданні представник ГУДКС України у Волинській області підтримав наведені у запереченнях доводи, просив у позові відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити.

Судом встановлено наступне.

У вересні 2011 року ТзОВ «Континіум - Сервіс» подано до Луцької ОДПІ декларацію з податку на додану вартість за серпень 2011 року, в якій відображено суму податку належного до відшкодування у розмірі 236804 грн.

З 28 листопада 2011 року по 02 грудня 2011 року службовими особами Луцької ОДПІ було проведено позапланову виїзну перевірку ТзОВ «Континіум - Сервіс» у зв'язку з поданням заперечення від 21.11.2011 року № 177 до акту позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Континіум - Сервіс» № 9058/23-3-37259289.

За результатами перевірки був складений акт від 08.12.2011 року № 9733/23-2/37259289, яким встановлено порушення ТзОВ «Континіум - Сервіс» п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, а саме: завищено заявлену суму бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку за серпень 2011 року на 236804 грн.

На підставі акту перевірки Луцькою ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення від 20.12.2011 року № 0002472302, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень 2011 року у розмірі 236804 грн.

В акті перевірки зазначено, що ТзОВ «Континіум - Сервіс» зайво включило до податкового кредиту у серпні 2011 року 236804 грн., сплачених при придбанні частини нерухомого майна у ТзОВ «Рентойл». Такий висновок Луцькою ОДПІ зроблено у зв'язку з тим, що на придбаному нерухомому майні проводяться ремонтні роботи, дохід від нерухомого майна за серпень 2011 року ТзОВ «Континіум - Сервіс» не отримувало, не використовувало його у господарській діяльності, тому кошти, сплачені за придбання нерухомого майна, не можуть бути включені до бюджетного відшкодування за серпень 2011 року.

Судом встановлено, що у липні 2011 року ТзОВ «Континіум - Сервіс» було здійснено купівлю у ТзОВ «Рентойл» майнового комплексу - нерухомого майна, що підтверджується: договором купівлі-продажу нерухомого майна від 19.07.2011 р. № 1702, актом прийому-передачі об'єкту нерухомого майна до договору купівлі-продажу об'єкту нерухомого майна від 19.07.2011 року, податковими накладними від 19.07.2011 р. № 3, 4, 5, 6 та платіжним дорученнями від 19.07.2011 року № 124, 126, 127, від 05.08.2011 року № 146.

Згідно з п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Факт здійснення господарської операції підтверджується вищенаведеними доказами, а саме: актом прийому-передачі об'єкту нерухомого майна до договору купівлі-продажу об'єкту нерухомого майна від 19.07.2011 року, податковими накладними від 19.07.2011 р. № 3, 4, 5, 6 та платіжним дорученнями від 19.07.2011 року № 124, 126, 127, від 05.08.2011 року № 146.

Відповідно до п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з п. 200.3 ст. 200 Податкового кодексу України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду. Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то відповідно до п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає що позивачем правомірно донараховано суму бюджетного відшкодування у розмірі 236804 грн.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення від 20.12.2011 року № 0002472302 про зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 237927 грн. є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до п. 200.7, п. 200.8 ст. 200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

У зв'язку з наявністю від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за серпень 2011 року та відповідно до зазначених вимог статті 200 Податкового кодексу України ТзОВ «Континіум - Сервіс» подало до Луцької ОДПІ податкову декларацію та заяву про повернення сум бюджетного відшкодування за квітень 2011 року.

Положеннями п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України передбачено, що протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації з податку на додану вартість, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. Згідно з п. 200.11 ст. 200 Податкового кодексу України за наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Відповідно до підпункту 78.1.8. пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень.

Згідно пунктів 200.12 та 200.13 статті 12 ПК України орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Всупереч наведених вимог Луцькою ОДПІ не надано органу державного казначейства висновків із зазначенням усіх сум заявлених до відшкодування ТзОВ «Континіум - Сервіс», що підлягали відшкодуванню з бюджету за серпень 2011 року.

Враховуючи те, що товариству не відшкодовано 236804 грн. податку на додану вартість, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з Державного бюджету України даної суми бюджетного відшкодування є підставними та підлягають до задоволення.

Судом не приймається до уваги посилання Луцької ОДПІ про те, що податок сплачений за придбання нерухомого майна, яке не використовується у господарській діяльності товариства, у зв'язку з проведенням ремонтних робіт, не може бути включений до податкового кредиту, оскільки характер діяльності товариства передбачає використання даного нерухомого майна у якості складських приміщень, у зв'язку з чим отримання прибутку не є обов'язковою умовою для його використання та віднесення сум податку на додану вартість, сплачених при придбанні такого майна, до бюджетного відшкодування.

Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції від 20.12.2011 року № 0002472302.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Континіум - Сервіс» 236804 (двісті тридцять шість тисяч вісімсот чотири) грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість за серпень 2011 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої виготовлено 29 квітня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий - суддя О. О. Андрусенко