Категорія №3.7.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/2616/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Кисельової Є.О.
при секретарі: Гапоновій І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до приватного підприємства « Транс-Квін» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.
30 березня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до приватного підприємства « Транс-Квін» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.
В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 06.02.2012 проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом що належить ПП « Транс-Квін». За наслідками перевірки складено акт №030191 від 06.02.2012 р. про порушення з боку відповідача законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність зо що передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (в редакції від 23.02.2006) - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст.39 та 48 того ж Закону.
За результатами розгляду справи про порушення відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 керівником інспекції винесено постанову №132971 від 14.02.2012 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1 700 грн., яку отримано відповідачем того ж дня, про що свідчить його підпис на постанові. Проте, в порушення п. 28 Порядку фінансову санкцію - 1700 грн. застосовану інспекцією, до теперішнього часу відповідачем добровільно до бюджету не сплачено. У зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача - ПП « Транс-Квін» фінансові санкції у сумі 1700 грн.
Представник відповідача про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд вважає можливим вирішення справи за данною явкою та на підставі наявних в ній доказів.
Заслухавши пояснення прокурора - заявника та представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що 06.02.2012 року Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів, за наслідками якої складено акт перевірки від 06.02.2012 року за №030191 (а.с.12).
Із зазначеного акту перевірки вбачається, що транспортним засобом марки СПВ А0484 Рута ЗНГ державний номерний знак НОМЕР_1, що належить ПП « Транс-Квін», під керуванням водія ОСОБА_1, надавалися послуги з перевезення пасажирів без оформлених належним чином документів: ліцензійної картки, схеми маршруту, розкладу руху, книга обліку робочого часу водія, витяг з паспорту маршруту. Таким чином було порушено законодавство про автомобільний транспорт, а саме ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів. З актом перевірки був ознайомлений водій транспортного засобу ОСОБА_1 та отримав повідомлення про необхідність з'явитись до територіального Управління Головавтотрансінспекції в Луганській області щодо розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт. (а.с.12).
На підставі акту перевірки від 06.02.2012 року за № 030191, відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року керівником інспекції винесено постанову №132971 від 14.02.2012 про застосування до відповідача - ПП «Транс-Квін» фінансових санкцій в сумі 1700 грн., яку було отримано відповідачем.
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190, позивач - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Згідно з п.4 вищевказаного Положення Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Згідно п.8 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. №1190 Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.
З наведеного випливає, що територіальний орган Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій діє як органи державної виконавчої влади у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Відповідно до п.21 вказаного Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
Згідно до п. 25 Порядку справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Оскільки у судовому засіданні було встановлено порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт та в добровільному порядку постанова про застосування фінансових санкцій не виконана, фінансові санкції відповідачем не сплачено, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підтверджені матеріалами справи, постанова про застосування фінансових санкцій застосована до відповідача в межах Закону України "Про автомобільний транспорт".
За таких обставин, позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до ПП «Транс-Квін» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд -
Позовні вимоги Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до приватного підприємства « Транс-Квін» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Транс-Квін» (адреса: м. Луганськ, вул. Краснознамена,54) фінансові санкції у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень), які перерахувати на рахунок Держбюджету Артемівського району м. Луганська, ідентифікаційний код 24046582 на р\р 31118106700003, банк одержувача ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код плат. 21081100.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 24 квітня 2011 року
СуддяЄ.О. Кисельова