Постанова № 23788319, 23.04.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2012
Номер справи
2а/1270/2697/2012
Номер документу
23788319
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/2697/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ірметова О.В.

при секретарі: Лушниковій О.С.

за участю представників сторін від:

позивача: Королько Л.О.

відповідача: Безуглий С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Лутугинська» про стягнення заборгованості по сплаті земельного податку, -

В С Т А Н О В И В :

03 квітня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Лутугинська» про стягнення заборгованості по сплаті земельного податку у сумі 127676,52 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ДП «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Лутугинська» перебуває на обліку як платник окремих податків в ДПІ в Лутугинському районі Луганської області. Відповідач має заборгованість перед бюджетом із земельного податку у сумі в розмірі 127676,52 грн., яка складається з основного узгодженого зобов'язання в сумі 103422,44 грн., суми боргу зі сплати штрафної (фінансової) санкції у загальній сумі 23871,94 грн., та пені - 382,14 грн.

На виконання вимог Закону України "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетом та державними цільовими фондами" було направлено відповідачу першу та другу податкову вимогу, але відповідач не сплатив узгоджений податковий борг.

В зв'язку з тим, що вищезазначені заходи не дали позитивного результату позивач звернувся до суду з позовом про стягнення боргу з відповідача за рахунок коштів, які знаходяться на розрахункових рахунках у банках, обслуговуючих боржника.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовним вимогам.

Представник відповідача в судовому засіданні надав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі та просив встановити порядок виконання судового рішення шляхом сплати заборгованості частинами згідно графіку.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відповідно до п. п. 95.1 -95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 6.1 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Підпунктом 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п. п. 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкові вимоги відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені та є чинними на час розгляду даної справи

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач в особі ВП «шахта Лутугинська» перебуває на обліку в ДПІ в Лутугинському районі Луганської області з 03 березня 2004 року, про підтверджується довідкою від 10.02.2011 року № 55/31/29-031 (а.с.13).

28 січня 2011 року позивачем до податкового органу було подано податкові розрахунки земельного податку на 2011 рік, яким було визначено щомісячний розмір податку на землю: по податковому розрахунку №1210 - по 54,58 грн., за 2011 рік - 654,97 грн., по податковому розрахунку №1211 - по 1995,01 грн., за 2011 рік - 23940,19 грн., по податковому розрахунку №1212 - по 1270,62 грн., за 2011 рік - 30494,82 грн., по податковому розрахунку №1213 - по 8018,99 грн., за 2011 рік - 96227,85 грн., по податковому розрахунку №1214 - по 9301,63 грн., за 2011 рік - 111619,58 грн. (а.с.14-18).

На підставі акту перевірки №0002121501 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання у розмірі 242,72 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002121501 від 21.10.2011 (а.с.19).

На підставі акту перевірки №0002221501 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання у розмірі 51,54 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002221501 від 21.10.2011 (а.с.20).

На підставі акту перевірки №0002081501 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання у розмірі 204,00 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002081501 від 21.10.2011 (а.с.21).

На підставі акту перевірки №0002101501 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання у розмірі 8374,35 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002101501 від 21.10.2011 (а.с.22).

На підставі акту перевірки №0002141501 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання у розмірі 8442,06 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002141501 від 21.10.2011 (а.с.24).

На підставі акту перевірки №0002111501 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання у розмірі 6552,27 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002111501 від 21.10.2011 (а.с.26).

На підставі акту перевірки №00026/1501/26478414 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію у розмірі 3,00 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002201501 від 21.10.2011 (а.с.23).

На підставі акту перевірки №00027/1501/26478414 від 21.10.2011 податковим органом відповідачу було нараховано штрафну санкцію у розмірі 2,00 грн. - податкове повідомлення-рішення №0002211501 від 21.10.2011 (а.с.25).

Відповідно до ст. 6 Закону № 2181 та з метою погашення податкового боргу ДПІ у Лутугинському районі Луганської області 05.08.2004 винесено першу податкову вимогу № 1/72 та направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, та яка була отримана відповідачем згідно повідомлення про вручення 28.08.2004 (а.с.27).

27 вересня 2004 року ДПІ у Лутугинському районі Луганської області було винесено другу податкову вимогу № 2/85, яку направлено на адресу відповідача рекомендованим листом та отримано відповідачем згідно повідомлення про вручення 05.10.2004 (а.с.28).

Крім того, відповідно до ст. 129 ПК України було нараховано пеню у розмірі 382,14 грн.

Таким чином станом на день звернення податкового органу до суду з позовною заявою за відповідачем в особі ВП «шахта Лутугинська» обліковується податкова заборгованість з земельного податку загальною сумою 127676,52 грн.

Проти заявленої суми податкового боргу представник відповідача не заперечував та надав відповідну заяву, яку приєднано до матеріалів справи.

Відповідно до ч.1 ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Згідно з ч.3 ст. 136 КАС України судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Оскільки матеріалами справи доведено, що за відповідачем ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «шахта Лутугинська» обліковується податковий борг зі сплати земельного податку у розмірі 127676,52 грн., суд приймає визнання позову.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Внаслідок того, що відповідачем ДП «Луганськвугілля» станом на дату розгляду справи самостійно податковий борг не погашено в повному обсязі, позовні вимоги Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області обґрунтовані, доведені та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо клопотання представника відповідача щодо встановлення порядку виконання судового рішення, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Це означає, що в цій частині статті передбачені правові приписи щодо можливості визначенню у судовому рішенні способів, строків і порядку виконання судових рішень. Отже, на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання судового рішення.

Як зазначалося вище, відповідно до ст.95 ПК України саме податкові органи погашають заборгованість за платника податку шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, податковий орган надсилає до банків, обслуговуючих платника податку платіжні вимоги, в якій зазначається грошова сума, яка підлягає стягненню у безспірному порядку без попереднього погодження.

З урахуванням того, що відповідач є Державним підприємством та згідно звіту про фінансові результати за 2011 рік є не прибутковим, суд вважає необхідним встановити порядок та строки виконання судового рішення.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Лутугинському районі Луганської області до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Лутугинська» про стягнення заборгованості по сплаті земельного податку задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта Лутугинська» (код ЄДРПОУ 32473323, адреса: 91000, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1-в) кошти в рахунок погашення податкової заборгованості перед бюджетом у розмірі 127676,52 (сто двадцять сім тисяч шістсот сімдесят шість гривень 52 коп.), шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Встановити порядок та строк виконання судового рішення шляхом погашення податковим органом за боржника відповідно до вимог ст.95 ПК України суми боргу починаючи з травня 2012 року по грудень 2021 року щомісячно по 1063,97 грн., з січня 2022 року по квітень 2011 року щомісячно по 1064,00 грн.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію в Лутугинському районі Луганської області внести відповідні зміни в особовий рахунок платника податку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

СуддяО.В. Ірметова