Постанова № 23787871, 17.04.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2012
Номер справи
2а/1270/2618/2012
Номер документу
23787871
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія №3.7.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 квітня 2012 року Справа № 2а/1270/2618/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ушакова Т.С.,

при секретарі Разіній Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Приватного підприємства «Транс-Квін» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

30 березня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Приватного підприємства «Транс-Квін» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області 30.01.2012 року проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом ПП «Транс-Квін». За наслідками перевірки складено Акт № 030068 від 30.01.2012 року про порушення з боку останнього законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за що передбачена абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (в редакції від 23.02.2006 року) - надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39, 48 Закону. 14.02.2012 року винесено постанову № 132969 про застосування до ПП «Транс-Квін» фінансових санкцій в сумі 1 700 грн., яку отримано особисто керівником підприємства. До цього часу фінансову санкцію в сумі 1 700 грн. відповідачем не сплачено.

У зв'язку з цим позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі, підтримали доводи, викладені у позові, просили суд стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 1 700 грн.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.

Вислухавши думку прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Згідно п. 5 вказаного Положення, Головавтотрансінспекція має право перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Судом встановлено, що 30.01.2012 року державними інспекторами Головавтотрансінспекції проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом ПП «Транс-Квін» - транспортний засіб ГАЗ27053ПАХ 12 ДВ СПГ держвний номер НОМЕР_1, водій ОСОБА_1

Під час проведення перевірки виявлено порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: під час надання транспортних послуг з перевезення пасажирів у водія не була оформлена ліцензійна картка, схема маршруту, розклад руху, квитково-касовий лист, книга обліку робочого часу водія, витяг з паспорта маршруту, в тому числі порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Згідно статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області від 14.02.2012 року за № 132969 за виявлені порушення до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1 700 грн. Вказану постанову отримано представником відповідача 18.02.2012 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого знаходиться в матеріалах справи.

Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Позивач проводив перевірку в межах наданої йому компетенції та у встановленому порядку. Постанову про накладення фінансових санкцій винесено відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідач мав сплатити суму фінансових санкцій протягом 15 днів після отримання копії постанови, однак, до теперішнього часу вказана сума ним не сплачена. Постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася відповідачем та не була скасована.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено, що постанову у повному обсязі буде виготовлено 23 квітня 2012 року.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Луганського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області до Приватного підприємства «Транс-Квін» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства «Транс-Квін» фінансові санкції в сумі 1 700 грн. (одна тисяча сімсот гривень), які перерахувати до державного бюджету Артемівського району ідентифікаційний код 24046582 № 31118106700003 в ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 квітня 2012 року.

СуддяТ.С. Ушаков