Постанова № 23787683, 20.04.2012, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.04.2012
Номер справи
2а-607/12/0970
Номер документу
23787683
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" квітня 2012 р. Справа № 2a-607/12/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остапюк С.В.,

за участю секретаря Озара О.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі Івано-Франківській області до Державного підприємства "Залучанський спиртовий завод" про стягнення заборгованості в розмірі 6453,40 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

24.02.2012 року управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі Івано-Франківської області (далі позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Державного підприємства "Залучанський спиртовий завод" (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій та пені в розмірі 6453,40 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, в порушення пунктів 2, 3 частини 11 статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, не сплатив застосовані позивачем штрафні санкції в розмірі 4830,91 гривень та нараховану пеню в розмірі 1622,49 гривень за несплату (неперерахування) єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Загальна сума штрафних санкцій та пені становить 6453,40 гривень, яка відповідачем не сплачена.

Позивач в судове засідання не зявився, на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.

Відповідач в судове засідання не зявився без поважних причин та без повідомлення ним про причини неприбуття, хоча був повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, а тому, у відповідності до положення частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з таких мотивів.

Судом встановлено, що 17.03.1995 року Снятинською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області зареєстровано відповідача, як субєкта підприємницької діяльності юридичну особу. Відповідач являється платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування(далі по тексту Закон).

Стаття 4 Закону визначає платників єдиного внеску, пунктом 1 частини 1 якої такими платниками визначені роботодавці, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Таким чином відповідач, у відповідності до статті 4 Закону є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Частина друга статті 6 визначає обовязки платників єдиного внеску, у відповідності до пунктів 1, 4 якої платники, визначені пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону зобовязані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообовязкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Частиною 8 статті 9 Закону встановлено, що платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Відповідно пунктів 2, 3 статті 11 Закону територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум; за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Згідно частини 10 статті 25 Закону на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Відповідачем обовязок сплати єдиного внеску не виконано та суми нарахованого єдиного внеску не сплачено, а тому позивач рішенням за №586 від 30.12.2011 року про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нараховано єдиного внеску, на підставі матеріалів документальної перевірки і за наслідками якої, та у відповідності до пункту 3 частини 11 статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування застосовано до відповідача штрафні санкції в розмірі 743,34 гривень, за порушення відповідачем обовязку встановленого частиною 2 статті 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (а. с. 22).

Рішенням позивача за №27 від 27.01.2012 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, на підставі частини 10 та пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 4087,57 гривень та нараховано пеню у розмірі 2168,77 гривень за період з 20.05.2011 року до 23.01.2012 року.

Державним підприємством "Залучанський спиртовий завод" нараховану позивачем пеню частково сплачено, в сумі 546,28 гривень.

На момент звернення позивача до суду штрафні санкції відповідача становлять: 4830,91 гривень та пені: 1622,49 гривень, які ним не сплачені.

Відповідно частини 14 статті 25 Закону про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Таким чином, здійснення відповідачем несплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, є підставою для нарахування пені та штрафних санкцій у відповідності до вищевказаних норм Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відповідач зобовязаний заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені в загальному розмірі 6453,40 гривень, які підлягають сплаті на рахунки управління Пенсійного фонду України Снятинському районі Івано-Франківської області, відкритих в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску.

Конституцією України, стаття 67 якої передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства "Залучанський спиртовий завод" (ідентифікаційний код 00375390) на користь управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі Івано-Франківській області (ідентифікаційний код 20550984) застосовані фінансові санкції та нараховану пеню в загальному розмірі 6453 (шести тисяч чотириста пятидесяти трьох) гривень 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 25.04.2012 року.