Постанова № 2377614, 11.08.2008, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
11.08.2008
Номер справи
9/182
Номер документу
2377614
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"11" серпня 2008 р.

Справа № 9/182

Господарський суд Кіровоградської області, м. Кіровоград, вул. Луначарського, 29, у складі судді Шевчук О.Б., при секретарі судового засідання Безчасній Н.Г., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, Кіровоградська область, м. Олександрія, АДРЕСА_1

до відповідача: Олександрійської міської ради, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Леніна, 59

про визнання бездіяльності протиправною.

Представники сторін:

від позивача - фізична особа - підприємець ОСОБА_1.;

від відповідача - Безлюдько В.І., довіреність №1-19/1 від 09.01.2008 р., начальник юридичного відділу секретаріату.

Час прийняття постанови: 14 год. 55 хв.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду в порядку адміністративного судочинства з позовною заявою, в якій просить визнати бездіяльність Олександрійської міської ради щодо ненадання у строк, встановлений ч. 5 ст. 123 Земельного кодексу України, фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 згоди на розроблення проекту відведення додаткової земельної ділянки площею 640 кв.м. для облаштування майданчика паркування автомобілів протиправною.

Свої вимоги позивач грунтує на тому, що відповідач не розглянув його заяву щодо надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки площею 640 кв.м. у строки, визначені Земельним кодексом України та не прийняв відповідного рішення.

В судовому засіданні 11.08.2008 року позивач позов підтримав в повному обсязі, представник відповідача позов визнав повністю.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд

В С Т А Н О В И В:

Згідно договору оренди земельної ділянки від 08.08.2007 р., укладеного з Олександрійською міською радою, позивач орендує земельну ділянку площею 662 кв. м., яка знаходиться в м. Олександрії поАДРЕСА_2, для обслуговування кафе та майданчика парковки автомобілів.

22.10.2007 р. позивач звернувся до Олександрійської міської ради з заявою про виділення йому додаткової земельної ділянки по АДРЕСА_2 для розширення кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 та організації парковки автомобілів. До заяви позивачем додано схему Генплану із зазначенням розміщеної на ньому земельної ділянки площею 640 кв. м., яку позивач бажає отримати в оренду.

Однак, питання щодо надання згоди на розроблення проекту відведення додаткової земельної ділянки в оренду позивачу до цього часу Олександрійською міською радою не вирішено. У зв'язку з цим позивач просить визнати таку бездіяльність відповідача протиправною.

При вирішенні цього спору господарський суд враховує, що відповідно до ч. 5 ст. 93 Земельного кодексу України орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.

Згідно з ч. 6 цієї статті відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.

Статтею 4 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендодавцями земельних ділянок є громадяни та юридичні особи, у власності яких перебувають земельні ділянки, або уповноважені ними особи.

Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у спільній власності територіальних громад, є районні, обласні ради та Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом.

Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 16 Закону України "Про оренду землі" (в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з заявою до Олександрійської міської ради про виділення додаткової земельної ділянки) особа, яка бажає отримати земельну ділянку в оренду із земель державної або комунальної власності, подає до відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування за місцем розташування земельної ділянки заяву (клопотання); розгляд заяви (клопотання) і надання земельної ділянки в оренду проводяться у порядку, встановленому Земельним кодексом України.

В силу вимог п. 12 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України повноваження щодо розпорядження спірною земельною ділянкою здійснює Олександрійська міська рада.

Відповідно до ч.1 ст.124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Частиною 3 цієї статті передбачено, що передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.

Згідно з п. 34 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Частиною 5 статті 46 цього Закону визначено, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.

Аналізуючи норми чинного законодавства, а саме: Земельного кодексу України, Законів України "Про оренду землі" та "Про місцеве самоврядування в Україні", господарський суд прийшов до висновку, що заява позивача про надання йому в оренду земельної ділянки мала бути розглянута відповідачем в межах строків, визначених ст. 118, ст. 123 Земельного кодексу України та ч.5 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідач не обгрунтував з посиланням на норми чинного законодавства та не підтвердив належними доказами причин, з яких така заява не розглянута до цього часу. У судовому засіданні представник відповідача позов визнав в повному обсязі, зробивши про це усну заяву.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Згідно приписів ч. 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову та прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи те, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, господарський суд вважає за можливе прийняти визнання відповідачем адміністративного позову та з огляду на наявні в матеріалах справи докази та норми чинного законодавства задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Керуючись ст. 71, ст. 112, ст. 136, ст. 160, ст. 162, ст. 163, ст. 167, ст. 186, ст. 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

 П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Визнати бездіяльність Олександрійської міської ради, щодо ненадання у визначений законодавством строк фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 згоди на розроблення проекту відведення додаткової земельної ділянки площею 640 кв.м. для облаштування майданчика паркування автомобілів, протиправною.

Стягнути з місцевого бюджету міста Олександрії (Олександрійська міська рада, 28008, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Леніна, 59, ідентифікаційний код 24146085) на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (28008, Кіровоградська область, м. Олександрія, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) - 3 грн. 40 коп. судових витрат

Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня виготовлення її в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію постанови направити сторонам.

 

Суддя

 

О.Б. Шевчук

Дата виготовлення постанови

в повному обсязі: 15.08.2008 р., 15:00