ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2012 року м. Київ К/9991/2395/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Федорова М.О.
суддів: Островича С.Е.
Маринчак Н.Є.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Приватного підприємства „Фелікс" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 25.10.2010 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.12.2010
у справі № 2а-7360/10/1270
за позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської
області
до Приватного підприємства „Фелікс"
про стягнення фінансових санкцій у сумі 9768, 93 грн.
ВСТАНОВИВ:
Краснодонська об'єднана державна податкова інспекція Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства „Фелікс" про стягнення фінансових санкцій у сумі 9768, 93 грн.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 25.10.2010 позовні вимоги задоволено у повному обсязі, стягнуто з приватного підприємства „Фелікс" фінансові санкції у сумі 9768, 93 грн. на користь державного бюджету України
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.12.2010 постанову Луганського окружного адміністративного суду від 25.10.2010 залишено без змін.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції та ухвалою суду апеляційної інстанції, відповідач оскаржив їх в касаційному порядку. В скарзі просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції, прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Касаційна скарга вмотивовані тим, що судом першої та апеляційної інстанції при вирішення спору по даній справі порушено норми матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційну скаргу слід відхилити з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, 16.10.2009 працівниками Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області проведено перевірку господарської одиниці відповідача з питань дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій) та складено акт № 0084/122/07/23/13380949 від 16.10.2009.
За результатами перевірки Краснодонською об'єднаною державною податковою інспекцією були прийнято рішення: № 0001282343 від 27.10.2009, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 9,03 грн., № 0001272343 від 27.10.2009, яким до відповідача застосовано штрафні санкції на суму 9759, 90 грн.
Перевіркою встановлено порушення п. 2 ст. З Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", п. 3.2 Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року № 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2008 за № 105/5296, ст. 3 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Проведення-операцій з продажу газу метан з АГНКС (м. Старобільськ, вул. Старотаганрозьська, 111) без придбання в податкових органах відповідного торгового патенту на роздрібну торгівлю газом метан, не роздруковувались розрахункові документи при оплаті готівкою на суму 310,38 грн., в безготівковій формі - чеком на суму 1641, 60 грн., які не відповідають формі, встановленої положенням про форму і зміст розрахункових документів.
Роздруковувалися фіскальні касові чеки, які не містять обов'язкові реквізити - індивідуальний податковий номер платника податку, відповідно до контрольної стрічки РРО та звіту артикулів, сума продажу за фіскальними касовими чеками з почату робочої зміни і на момент перевірки склала 1641, 60 грн. за безготівковий розрахунок та 310, 38 грн. за готівку.
Вище зазначені рішення Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції про застосування штрафних (фінансових) санкцій приватним підприємством „Фелікс" оскаржені не були, отримані головним бухгалтером відповідача 27.11.2009, що підтверджується підписом на корінцях рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Приватним підприємством „Фелікс" штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 9 768,9 грн. до Державного бюджету України не сплачено.
Як визначено ст. 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведені розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державні податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевір згідно із законодавством України.
Згідно ст. 17 вказаного Закону визначено, що за порушення вимог цього Закону суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товар (послуги), за рішенням відповідних органів.
Відповідно суми фінансових санкцій, які визначені ст. ст. 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державні податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій (ст. 25 Закону України „Про застосувань реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
Таким чином необхідно погодитись із обґрунтуванням судами свого рішення тим, що у даному випадку відповідач не сплатив у добровільному порядку до Державного бюджету, як вимагає ст. 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахунковий операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", накладену на нього суму фінансових санкцій, у зв'язку з чим Краснодонська об'єднана державна податкова інспекція відповідно до повноважень покладених на неї Законом України „Про державну податкову службу в Україні" обґрунтовано звернулась до суду з позовом про стягнення до бюджету цієї суми.
Касаційну скаргу Приватного підприємства „Фелікс" на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 25.10.2010 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.12.2010 у справі № 2а-7360/10/1270 слід відхилити, а судові рішення залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 2201, 221 ,223 ,230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Приватного підприємства „Фелікс" відхилити.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 25.10.2010 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.12.2010 у справі № 2а-7360/10/1270 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та порядку, передбачених статтями 236-2392 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий М.О. ФедоровСудді С.Е. Острович Н.Є. Маринчак
Суддя М.О. Федоров