ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2012 р. № 2а-1028/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді: Крутько О.В., за участю секретаря судового засідання: Дасюк О.С., представника позивача: Холявки І.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Латориця»про зобов'язання до вчинення дій та стягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В :
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Латориця»про спонукання до вчинення дій, а саме: зобов'язання відповідача виконати вимоги припису №1/71-з від 09.09.2009 р. та стягнути з ТзОВ «Латориця»до державного бюджету штраф у розмірі 850 грн. 00 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем здійснено реконструкцію магазину по вул. Тюльпановій, 2 у м.Львові без дозволу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на виконання будівельних робіт, чим порушено ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій»; припис Інспекції ДАБК у Львівській області №1/71-з від 09.09.2009 р. виданий ТзОВ «Латориця»не виконано; штраф у розмірі 850 грн. 00 коп. за невиконання вимог припису не сплачений.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві, просить суд позов задоволити.
14.02.2012 року вх.№6745 представником відповідача подано до суду клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку із зайнятістю його в іншому судовому засіданні. З метою затягування розгляду справи такі клопотання подавались представником відповідача неодноразово. Судом дане клопотання відхилено, у зв'язку із його необґрунтованістю.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності визначає Закон України «Про архітектурну діяльність», який спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».
У відповідності до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність», для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.
Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію»основними завданнями Держархбудінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).
Підпунктом 7 пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію»встановлено, що Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань: проводить перевірку: відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням; своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, паспортів, сертифікатів та іншої документації; наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції; додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.09.2009 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області проведено перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва на об'єкті будівництва приміщення ТзОВ «Латориця» (магазин) по вул. Тюльпановій, 2 у м.Львові.
За результатами перевірки складено акт № 28/09-з від 04.09.2009 року, згідно якого перевіркою встановлено, що у приміщенні магазину ТзОВ «Латориця» внаслідок проведення будівельних робіт змінено технічно-економічні показники магазину і здійснено його реконструкцію без дозвільної і проектної документації, а також без дозволу на виконання будівельних робіт, що є порушенням ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій».
За змістом ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій»№ 1699-ІІІ від 20.04.2000 р. здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Згідно ст.38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа відповідної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.
09.09.2009 року ТзОВ «Латориця»видано припис №1/71-з, яким зобов'язано в 30-ти денний термін з дня отримання припису привести нежитлові приміщення ТзОВ «Латориця»(магазин) до попереднього стану згідно технічного паспорта складеного ЛОДКБТІ та ЕО від 11.11.1998 року реєстровий №10274.
Припис №1/71-з одержано директором ТзОВ «Латориця»- Пилипців І.В. 09.09.2009 року, про що свідчить відмітка про його отримання.
Відповідач не повідомляв позивача про виконання вимог припису. Згідно акту перевірки № 61/11-з від 06.11.2009 р. встановлено, що припис позивача відповідачем не виконано.
Відповідно до абз.2 п.п.13 п.5 Положення «Про інспекці. державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області», начальник інспекції та його заступники мають право розглядати справи про правопорушення і накладати стягнення від імені інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю у сфері господарської діяльності" орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю відповідно до закону; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; накладати штрафні санкції та вживати заходи, передбачені законом.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області складено протокол № 61/11-з від 06.11.2009 р. про правопорушення у сфері містобудування, а саме невиконання відповідачем вимог припису Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Львівській області №1/71-з від 09.09.2009 р.
Згідно із Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»та Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою КМУ від 06.04.1995р. №244 - 23.11.2009 року Інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Львівській області винесено постанову № 1/28-з про накладення штрафу за порушення у сфері містобудування на ТзОВ «Латориця»у розмірі 850,00 грн., який підлягав сплаті до 05 грудня 2009 року (на підставі припису №1/71-з від 09.09.2009 року, акта перевірки № 61/11-з від 06.11.2009 року, протоколу № 61/11-з від 06.11.2009 р.).
Відповідно до п.10 Положення про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення та надіслати копію документу про сплату штрафу інспекції, яка його наклала. Копію квитанції про сплату штрафу у розмірі 850,00 грн., відповідно до постанови № 1/28-з від 23.11.2009 року, ТзОВ «Латориця»не надало.
У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
З огляду на викладене, позов про примусове виконання вимог припису №1/71-з від 09.09.2009 р. та стягнення з ТзОВ «Латориця»до державного бюджету штрафу у розмірі 850 грн. 00 коп. слід задоволити.
Доказів скасування припису №1/71-з від 09.09.2009 р. та постанови № 1/28-з від 23.11.2009 року не представлено.
Частиною 1 ст. 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Керуючись статтями 71, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити повністю.
Зобов'язати відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Латориця»виконати вимоги припису №1/71-з від 09.09.2009 року.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Латориця»на користь державного бюджету штраф у розмірі 850,00 грн., р/р 31119106700003, одержувач ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 22389398.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Крутько О.В.