Копія
Справа № 2270/1967/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 квітня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіМайстер П.М. при секретарі Нетичай Ю.В. за участі:представника позивача: Підгурського І.М., представника відповідача: Масловської Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом товариства з додатковою відповідальністю "Чемеровецьке автотранспортне підприємство №16847" до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій № 142446 від 13.12.2011 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 13.12.2011 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області Томчишеним О.І., на підставі акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 25.11.2011 року, було винесено постанову № 142446 про застосування до товариства з додатковою відповідальністю "Чемеровецьке автотранспортне підприємство №16847" фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за надання послуг з перевезення пасажирів без оформленої ліцензійної картки, оскільки ліцензійна картка була здана в територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області на переоформлення. Просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про застосування фінансових санкцій № 142446 від 13.12.2011 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні щодо заявлених позовних вимог заперечував, просив суд у задоволенні позову відмовити. Надав суду письмове заперечення у якому зазначає, що порушення були зафіксовані у акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 25.11.2011 року. Під час проведення даної перевірки встановлено, що водій ОСОБА_1 належного товариству з додатковою відповідальністю "Чемеровецьке автотранспортне підприємство №16847" транспортного засобу БАЗ А 079.23, державний номерний знак НОМЕР_1, здійснював перевезення пасажирів без оформленої ліцензійної картки, та в графі пояснення водія про причини порушень зазначив, що з актом згідний, ліцензійну картку здав в АТП на переоформлення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем надавалися послуги з перевезення пасажирів транспортним засобом БАЗ А 079.23, державний номерний знак НОМЕР_1 на маршруті "Хмельницький - Луцьк" без наявної у водія оформленої ліцензійної картки, чим було порушено вимоги ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт", що підтверджується актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 057010 від 25.11.2011 року, який підписаний водієм ОСОБА_1 без заперечень.
На підставі даного акту 13.12.2011 р. начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області Томчишеним О.І. винесено постанову № 142446 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що наявні всі підстави в задоволенні позову відмовити.
Керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт", ст. ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 136, 158, 160-163, 167, 186, 255, 257 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В позові Товариства з додатковою відповідальністю "Чемеровецьке автотранспортне підприємство №16847", код ЄДРПОУ - 03120101 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій від 13.12.2011 року № 142446 відмовити в повному обсязі.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 11 квітня 2012 року
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер