ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.04.2012 року Справа № 5013/1978/11
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого Прокопенко А.Є. -доповідач,
суддів: Дмитренко А.К., Крутовських В.І.
при секретарі судового засідання Лазаренко П.М.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 представник, довіреність №70/12 від 26.01.12;
від відповідача: ОСОБА_2 представник, довіреність №б/н від 01.03.12;
від відповідача: ОСОБА_3 представник, довіреність №б/н від 05.04.12;
розглянувши апеляційну скаргу комунального підприємства "Петрівське" на рішення господарського суду Кіровоградської області від 11.01.2012 року у справі №5013/1978/11
за позовом публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, Жовтневий район
до комунального підприємства "Петрівське", смт. Петрово
про зобов'язання укласти договір
У відповідно до ст. 77 ГПК України у судовому засіданні оголошувались перерви до 20.03.2012р., 25.04.2012р.
Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 11.01.2012 року у справі №5013/1978/11 (суддя Колодій С.Б.) позовні вимоги про зобов`язання комунального підприємства "Петрівське" укласти договір про надання послуг з очищення стічних вод з публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" задоволено повністю. Визнано укладеним з 01.08.2011 року договір на надання послуг з очищення стічних вод між комунальним підприємством "Петрівське" та публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" в редакції публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат". Стягнуто з комунального підприємства "Петрівське" на користь публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" 85 грн. державного мита та витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн.
Не погодившись з зазначеним рішенням, комунальне підприємство "Петрівське" звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Кіровоградської області від 11.01.2012 року у справі №5013/1978/11 та прийняти нове, яким відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог.
У відзиві на апеляційну скаргу позивач заперечує проти апеляційної скарги та просить рішення господарського суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення, посилаючись на необґрунтованість доводів скаржника.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши доводи представників сторін, апеляційний господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом про зобов"язання комунального підприємства "Петрівське" укласти договір про надання послуг з очищення стічних вод з публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" та вважати договір про надання послуг з очищення стічних вод від 29.07.2011 р. №2031-71-05 укладеним з 01.08.2011 року в редакції публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат". Текст проекту договору доданий до позовної заяви.
Посилаючись на норми статей 181, 187 Господарського кодексу України, приписи Водного кодексу України, Законів України "Про питну воду та питне водопостачання", "Про житлово-комунальні послуги" позивач зазначає про обов"язковість укладання договору про наданню послуг з очищення стічних вод.
Відповідач вимоги позивача не визнав, посилаючись на завищення ціни на послуги з очищення стічних вод та відсутність позитивного висновку Державної інспекції з контролю за цінами стосовно економічного обґрунтування ціни на дану послугу.
Як вбачається з матеріалів справи КП "Петрівське" засноване на комунальній власності та зареєстровано 13.03.2009 року..
Згідно Статуту підприємства одним із видів статутної діяльності КП "Петрівське" є збирання, очищення та розподілення води, збирання і оброблення стічних вод, тобто надання комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.
КП "Петрівське" не має власної станції біологічної очистки стічних вод, а тому з моменту створення підприємства користується послугами по очищенню стічних вод ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат". Даний факт підтверджує акт розмежування балансової належності мереж водовідведення та експлуатаційної відповідальності сторін, підписаний сторонами в жовтні 2009 року.
Договір на надання послуг з очищення стічних вод між сторонами не укладався.
01.08.2011 року листом за №6221/45 позивач направив відповідачеві два примірника проекту договору №2031-71-05 від 29.07.2011 р. на надання послуг з очищення стічних вод КП "Петрівське" станцією біологічної очистки ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" з проханням розглянути проект договору та в порядку, встановленому законодавством, повернути екземпляр договору на адресу підприємства.
19.08.2011 року листом за №920 КП "Петрівське" зазначило, що не може погодитися з редакцією договору, оскільки запропоновані розрахунки суттєво відрізняються від попередніх в сторону збільшення , виробник послуг не надав висновку територіального органу Державної інспекції з контролю по цінам, а також відповідач не погодився з пунктами 5.2, 5.3 проекту договору №2031-71-05 від 29.07.2011 р., якими передбачено, що "Виконавець" несе відповідальність за якісне надання послуг з приймання та очищення стічних вод за умови виконання "Замовником" зобов"язань за цим договором. У разі невиконання умов пункту 2.7 даного договору за несвоєчасну оплату за очищення стічних вод "Замовник" сплачує на користь "Виконавця" (крім суми заборгованості) пеню у розмірі 0,5 відсотка вартості послуг за договором, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості (пункт 5.2 договору); Усі суперечки, розбіжності, вимоги та претензії, які виникають щодо цього договору, або у зв"язку з ним, в тому числі, відносно його укладання, виконання, порушення його умов, припинення або визнання його недійсним, підлягають вирішенню у постійно діючому Регіональному Третейському суді України при Асоціації "Регіональна правова група", згідно Регламенту зазначеного суду (пункт 5.3 договору).
Відповідно до частини 3 статті 179 Господарського кодексу України укладання господарського договору є обов"язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов"язком для суб"єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов"язковості укладання договору для певних категорій суб"єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Предметом договору, який позивач просить укласти за рішенням суду, є надання послуг по прийому стічних вод з насосної станції №1 Замовника (відповідача) для їх очищення на станції біологічної очистки Виконавця (позивача) та перекачування на насосну станцію кар"єрних вод з наступним скидом у шламосховище Виконавця відповідно до схеми відведення стічних вод, зазначеної у Додатку №1 орієнтовно в кількості 103 397 куб. м на рік.
Відповідно до статті 1 Водного кодексу України вода стічна, це вода, що утворилася в процесі господарсько - побутової і виробничої діяльності (крім шахтної, кар"єрної і дренажної води), а також відведена з забудованої території, на якій вона утворилася внаслідок випадання атмосферних опадів.
Позивач здійснює приймання стічних вод через приєднані мережі та їх очищує. Отже, укладання договору відповідно до закону є обов"язковим.
Як вбачається із заперечень скаржника, він вважає, що розмір встановленої плати за надання послуги з очищення стічних вод в розмірі 6,10 грн. без ПДВ за 1 куб. м, є значно вищим ніж тариф, який затверджений рішенням Петрівської селищної ради, крім того відповідач не погоджується з розрахунком вартості послуг, оскільки він не погоджений з територіальним органом Державної інспекції з контролю по цінам.
Апеляційний господарський суд вважає доводи скаржника необґрунтованими та погоджується з висновками господарського суду враховуючи наступне.
У відповідності до підпункту 2 пункту а) частини 1 статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності.
Зазначене конкретизується пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", відповідно до якого встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону належить до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг.
Централізоване водовідведення є однією із комунальних послуг у відповідності до абзацу 10 частини 1 статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", в якому зазначено, що комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
Предметом договору не є надання комунальних послуг, а є надання послуг по прийому стічних вод для їх очищення з наступним скидом у шламосховище, що відповідно з КВЕД є санітарними послугами.
Визначення терміну "водовідведення" надано в нормативно - правових актах. Зокрема: у відповідності до абзацу 17 статті 1 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" централізоване водовідведення - господарська діяльність із відведення та очищення комунальних та інших стічних вод за допомогою комплексу об"єктів, споруд, колекторів, трубопроводів, пов"язаних єдиним технологічним процесом; згідно абзацу 6 пункту 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630 централізоване водовідведення - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення. Визначення вказаного терміну також надане в частині 2 пункту 1.5 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з центрального водопостачання та водовідведення, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 14.02.2001 р. №35/34 та зареєстрованих в Мін'юсті України 01.03.2001 р. за №183/5374, а саме: система централізованого водовідведення - комплекс об"єктів, споруд, колекторів, зв"язаних єдиним технологічним процесом відведення та очищення стічних вод населених пунктів.
Таким чином, ознаками водовідведення є: направленість господарської діяльності на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод; застосування централізованих систем водовідведення; наявність очисних споруд, пов"язаних єдиним технологічним процесом відведення та очищення стічних вод.
Згідно довідки АБ №201927 з ЄДРПО України позивач не здійснює господарську діяльність, метою якої є задоволення потреб споживачів у відведенні стічних вод, не застосовує централізовані системи водовідведення. Очисні споруди позивача передбачені технологічною схемою виробництва підприємства.
Послуги позивача по прийманню та очищенню стічних вод, які є предметом договору, не відповідають наведеним ознакам щодо водовідведення, отже вони не підлягають тарифікації, спеціальному затвердженню органами місцевого самоврядування та погодженню з Державною інспекцією з контролю за цінами.
На вимогу апеляційного господарського суду позивачем надано уточнення формування ціни послуг, встановлених в плановій калькуляції, а саме: звіт про фактичне використання ТМЦ та наданих послуг; копія Акту №4 виконаних робіт за лютий 2011р.; копія Акту 33019180-0 ТР 0016009 07 09 10 на надання послуг за вересень 2010р.; копія Акту 33019180-0 ТР 0007368 07 04 11 на витрачені матеріали в квітні 2011р.; копія Акту №3019180-0 ТР 0017590 07 09 10 на витрачені матеріали в вересні 2010р.; копія Акту № 3019180-0 ТР 0006610 07 04 11 на надання послуг за квітень 2011р.; копія Акту №3019180-0 ТР 0000610 07 04 11 на надання послуг за квітень 2011р; копія Акту №3019180-0 ТР 0007368 07 04 11 на витрачені матеріали за квітень 2011р.; фактичні затрати ЗІЗ по насосній станції Петрівського кар'єру; довідка-розрахунок витрат на електроенергію; довідка про фактичні затрати на медичне страхування; довідка-розрахунок ФОП персонала насосної станції кар'єрних вод Петрівського кар'єру; довідка-розрахунок нарахувань ФОП персоналу насосної станції кар'єрних вод Петрівського кар'єру; розрахунок річної амортизації по насосній станції кар'єрних вод Петрівського кар'єру; звіт про фактичне використання ТМЦ по станції біологічної очистки Петрівського кар'єру; звіт про фактичне використання ЗІЗ по станції біологічної очистки Петрівського кар'єру; довідка-розрахунок ТЗР; довідка-розрахунок затрат на електроенергію; звіт про фактичне надання послуг підрядників по станції біологічної очистки петровського кар'єру; звіт про фактичні роботи рем персоналу станції біологічної очистки Петрівського кар'єру; довідка про фактичні витрати на медичне страхування; довідка-розрахунок ФОП персоналу станції біологічної очистки стоків петровського кар'єру; довідка-розрахунок нарахувань на ФОП персоналу станції біологічної очистки стоків Петрівського кар'єру; фактичні нарахування амортизації по станції біологічної очистки стоків Петрівського кар'єру; звіт про фактичний обсяг стічних вод, перекачаних насосною станцією кар'єрних вод Петрівського кар'єру (помісячно) за період з липня 2010р. по червень 2011р.; звіт про фактичне споживання електроенергії станцією біологічної очистки стічних вод і насосною станцією кар'єрних вод Петрівського кар'єру (помісячно) за період з липня 2010р. по червень 2011р.; 27.довідка про середню заробітну плату працівників дільниці водовідливу Петрівського карєеру, зайнятих перекачуванням стоків, за період з липня 2010р. по червень 2011р.; копія прошитої сторінки журналу про показання лічильника; копія планової калькуляції вартості очистки 1 м3 стоків станції біологічної очистки стоків Петрівського кар'єру; копія планової калькуляції вартості перекачування 1 м3 стоків насосної станції кар'єрних вод Петрівського кар'єру; копія довіреності №01/06 від 01.06.2011р.
Вартість послуги відноситься на прямі матеріальні витрати відповідача, що в свою чергу, є підставою для формування базового тарифу відповідача на водовідведення та затвердження його міськвиконкомом.
Згідно абзацу 3 пункту 3.1 Порядку формування тарифів, витрати на виробництво включають, зокрема, прямі матеріальні витрати, які містять, серед іншого, витрати на покупні комплектувальні вироби, напівфабрикати, роботи і послуги виробничого характеру сторонніх підприємств і організацій, що приймаються на рівні фактичних витрат за попередні роки з урахуванням змін, які передбачаються у плановому періоді відповідно до укладених договорів.
У відповідності до частини 7 пункту 17 розділу 3 Методичних рекомендацій з формування собівартості продукції (робіт, послуг), затверджених наказом Державного комітету промислової політики України від 2 лютого 2001 року N 47, матеріальні витрати включають, зокрема, матеріальні витрати, які відображають вартість надання для підприємства робіт і послуг виробничого та невиробничого характеру (здійснення окремих операцій з виробництва продукції, обробки сировини й матеріалів, проведення іспитів з випробування сировини й матеріалів, які використовуються у виробництві, інші послуги, які є складовою технологічного процесу виробництва.
Таким чином, тариф формується на підставі вартості окремих послуг виробничого характеру, визначених відповідно до укладених договорів.
Отже, укладення договору з економічно обґрунтованою вартістю послуг виробничого характеру не лише не суперечить чинному законодавству, але й є основою для формування базисного тарифу.
Ціна послуг позивача є економічно обґрунтованою, оскільки вона становить лише собівартість послуг, тобто компенсує лише вартість витрат на власне виробництво позивача.
Поряд з цим апеляційний господарський суд не погоджується з висновками господарського суду щодо встановлення у запропонованому позивачем проекті договору тексту пунктів 5.2 та 5.3 договору.
Згідно ч.1 ст. 199 Господарського кодексу України виконання господарських зобов'язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. До відносин щодо забезпечення виконання зобов'язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Порушенням зобов'язання, відповідно до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ст.548 Цивільного кодексу України). Виконання зобов'язань може забезпечуватись згідно договору неустойкою (штрафом, пенею). Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми не своєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (549 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України „Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань").
Господарський суд, пославшись на приписи Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань", яким не встановлено обмежень щодо визначення розміру пені, а лише передбачено обмеження розміру пені, що підлягає стягненню, погодився із запропонованою позивачем редакцією пункту 5.2 проекту договору.
Відповідно п.5.2 проекту договору "Виконавець" несе відповідальність за якісне надання послуг з приймання та очищення стічних вод за умови виконання "Замовником" зобов'язань за цим договором. У разі невиконання умов п.2.7. даного договору за несвоєчасну оплату за очищення стічних вод "Замовник" сплачує на користь "Виконавця"(крім суми заборгованості) пеню у розмірі 0,5 відсотка вартості послуг за договором, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості.
Між тим позивач не обґрунтував у тексті пункту 5.2 договору покладення на Замовника відповідальності у вигляді штрафу в розмірі семи відсотків за прострочення оплати послуг понад тридцять днів.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не запропонував своєї редакції цього пункту договору, а суд не обґрунтував своєї позиції щодо змісту даного пункту договору в цій частині, тому апеляційний господарський суд вважає за необхідне виключити із тексту пункту 5.2 договору наступне речення: "а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості".
Також при затвердженні тексту проекту договору господарський суд не обґрунтував своєї позиції щодо спірного пункту 5.3 проекту договору, відповідно до якого усі суперечки, розбіжності, вимоги та претензії, які виникають щодо цього договору, або у зв'язку з ним, в тому числі, відносно його укладання, виконання, порушення його умов, припинення або визнання його недійсним, підлягають вирішенню у постійно діючому Регіональному Третейському суді України при Асоціації "Регіональна правова група", згідно Регламенту зазначеного суду.
Апеляційний господарський суд вважає, що даний пункт підлягає виключенню із тексту спірного договору, оскільки відповідно положень статті 1 Закону України "Про третейські суди" будь-який спір, що виникає з цивільних та господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом, може бути передано до третейського суду за угодою сторін, яка в даному випадку відсутня.
Отже, господарський суд безпідставно затвердив редакцію пункту 5.3 договору, яка підлягає виключенню із запропонованого позивачем тексту договору.
Щодо дати укладення договору з 01.08.2011р., з якою не погоджується відповідач, апеляційний господарський суд вважає вірними висновки господарського суду про затвердження цієї дати, оскільки матеріалами справи підтверджено надання позивачем відповідачу послуг з моменту створення КП "Петрівське" (13.03.2009р.) та до часу розгляду справи.
Також апеляційний господарський суд вважає необґрунтованими доводи скаржника щодо необхідності наявності у позивача ліцензії на надання послуг по спірному договору.
Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення розроблені відповідно до Законів України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», «Про трубопровідний транспорт», «Про природні монополії», постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. №1698 «Про затвердження переліку органів ліцензування»та інших нормативних актів, що регулюють зазначену діяльність. Ліцензійні умови встановлюють технологічні, організаційні, кваліфікаційні та особливі вимоги провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення.
Ліцензійні умови поширюються на суб'єктів господарювання, незалежно від їх організаційно - правової форми та форми власності, які здійснюють діяльність із забезпечення споживачів централізованим водопостачанням та водовідведенням.
Державну політику у сфері ліцензування господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення реалізує Міністерство з питань житлово-комунального господарства України
Суб'єкти господарювання, що здійснюють господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення, повинні дотримуватися законодавства України щодо забезпечення споживачів якісною питною водою, охорони довкілля, відтворення джерел питного водопостачання, експлуатації об'єктів питного водопостачання, водовідведення та очищення стічних вод, моніторингу, обліку і контролю в цій сфері та вимог нормативних актів.
Як встановлено матеріалами справи, публічне акціонерне товариство "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" не здійснює господарську діяльність, метою якої є задоволення потреб споживачів у відведенні стічних вод, не застосовує централізовані системи водовідведення.
До того ж, відповідно до акту розмежування балансової належності мереж водовідведення та експлуатації відповідальності сторін публічне акціонерне товариство "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" є балансоутримувачем комунікацій станції біологічної очистки стоків, а комунальне підприємство "Петрівське" є балансоутримувачем каналізаційного трубопроводу від насосної станції №1 до станції біологічної очистки стоків публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", що фактично є підтвердженням надання публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" комунальному підприємству "Петрівське" послуг з приймання стічних вод, а не надання послуг з централізованого водовідведення.
Враховуючи те, що позивач не здійснює діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, діяльність по прийманню та очищенню стічних вод на підставі спірного договору не відповідає наведеним ознакам централізованого водовідведення і є такою, що не потребує отримання ліцензії
Вважаючи на викладене, рішення господарського суду підлягає зміні.
Приймаючи до уваги, що доводи, викладені у апеляційній скарзі не є підставою для зміни рішення господарського суду, у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 103-105 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні апеляційної скарги комунального підприємства "Петрівське", смт.Петрово відмовити.
Рішення господарського суду Кіровоградської області від 11.01.2012 року у справі №5013/1978/11 змінити, виклавши його в наступній редакції:
"Позовні вимоги про зобов"язання комунального підприємства "Петрівське" укласти договір про надання послуг з очищення стічних вод з публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" задовольнити частково.
Вважати укладеним з 01.08.2011 року договір на надання послуг з очищення стічних вод між комунальним підприємством "Петрівське" та публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" на умовах, викладених нижче:
ДОГОВІР № 2031-71-05
на надання послуг з очищення стічних вод
м. Кривий Ріг "29" _07_2011 року
Публічне акціонерне товариство "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", надалі Виконавець, в особі генерального директора Тимошенка Павла Геннадійовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та
Комунальне підприємство "Петрівське", надалі "Замовник", в особі виконуючого обов'язки начальника Чернокуна Віктора Васильовича, що діє на підставі розпорядження Петрівської селищної ради від 12.07.2011 р. № 68, з другої сторони, уклали цей договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1 "Виконавець" зобов'язується протягом терміну дії цього Договору надавати послуги по прийому стічних вод з насосної станції №1 "Замовника" для їх очищення на станції біологічної очистки "Виконавця" та перекачування на насосну станцію кар"єрних вод з наступним скидом у шламостосховище "Виконавця"(відповідно до схеми відведення стічних вод, зазначеної у Додатку №1), (надалі за текстом договору - послуги) орієнтовно в кількості 103 397 м 3 на рік, а "Замовник" здійснювати своєчасну оплату за надані послуги на умовах цього Договору.
1.2. Нормативи якості стічних вод, що подаються на очисні споруди "Виконавця", повинні відповідати СНиП 11-32-74.
2. ЦІНИ І ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
2.1.Ціна послуг "Виконавця" з приймання стічних вод, що надходять від "Замовника", очищення їх від забруднення та скид у шламосховище складається з ціни на послуги станції біологічної очистки "Виконавця" та ціни на послуги насосної станції кар'єрних вод. Вказані ціни розраховуються "Виконавцем" на підставі фактичних витрат на утримання технологічного обладнання та очисних споруд та зазначені у Додатку № 2 та Додатку №3 до цього Договору.
2.2. На момент укладення даного договору ціна на послуги по очищенню стічних вод складає 6,10 грн. без ПДВ за 1 м 3.
2.3. Орієнтовна сума Договору на момент його укладення складає 756 866,04 грн. (з ПДВ), прописом Сімсот п'ятдесят шість тисяч вісімсот шістдесят шість грн. 04 коп., у т.ч. ПДВ 20 %- 126 144,34 грн. з розрахунку орієнтовно в кількості 103 397 м3 на рік.
2.4.Остаточна вартість послуг по Договору за результатами його виконання визначається фактичним обсягом наданих та спожитих послуг з очищення стічних вод та відповідними рахунками "Виконавця", наданими за умовами даного Договору.
2.5. Розрахунковим періодом для обліку і розрахунку наданих послуг з очищення стічних вод встановлюється період з 20 числа місяця, що передує розрахунковому, до 20 числа розрахункового місяця.
2.6. Ціна на очищення 1 м3 стічних вод та сума договору можуть бути змінені у випадках, передбачених діючим законодавством України. У випадку необхідності зміна ціни оформлюється додатковою угодою до Договору.
2.7. "Замовник" здійснює розрахунок за послуги з очищення стічних вод в розмірі фактичної вартості наданих за розрахунковий період послуг шляхом оплати грошовими коштами на розрахунковий рахунок "Виконавця" на підставі рахунка. Термін сплати рахунку - 10 (десять) календарних днів з дати отримання рахунка, але не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.
3. ПОРЯДОК ОБЛІКУ ПОСЛУГ
3.1. Фактичний об'єм наданих послуг дорівнює фактичному об'єму стічних вод за розрахунковий період, що надходить на очисні споруди станції біологічної очистки, та визначається за показниками приладу обліку, встановленого на межі балансової належності каналізаційних мереж згідно Додатку № 1 У випадку непридатності приладу обліку об'єм стічних вод визначається як середньо арифметичне за два попередні розрахункові періоди.
3.2. Підтвердженням об"єму наданих послуг за розрахунковий період є двосторонній акт про кількість наданих послуг по очищенню стічних вод, який складається не пізніше 25 числа розрахункового місяця. Вказаний акт, підписаний уповноваженими особами сторін та скріплений печатками підприємств, є підставою для виставлення "Замовнику" рахунку та оплати наданих послуг по очищенню стічних вод. Платіжні документи (рахунок, податкова накладна, тощо) "Виконавець" надсилає "Замовнику" поштою.
3.3. У випадку необґрунтованої відмови "Замовника" від оформлення та підписання акту про кількість наданих послуг, "Виконавець" згідно з показниками приладів обліку води (або розрахунку), складає односторонній акт, який є підставою для виставлення рахунку за надання послуг по очищенню стічних вод та оплати наданих послуг.
3.4. Для розробки планів роботи очисних споруд "Замовник" повинен представляти "Виконавцю" плановий об'єм стічних вод на наступний рік не пізніше 1 жовтня поточного року та узгодити його з "Виконавцем".
4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
4.1."Виконавець"зобов'язується:
приймати на очищення стічні води "Замовника", якість яких відповідає вимогам, встановленим пунктом 1.2. Договору;
забезпечувати належний стан власного обладнання та очисних споруд, своєчасно виявляти їх пошкодження та виконувати ремонт.
4.2."Замовник" зобов'язується:
рівномірно подавати на очисні споруди "Виконавця" стічні води з насосної станції № 1;
своєчасно та в повному обсязі виконувати оплату за наданні послуги;
вживати заходів щодо усунення порушень якості стічних вод, що направляються на очищення, якщо такі будуть виявлені;
у разі сплати "Виконавцем" платежів, пред'явлених з боку екологічної інспекції, за забруднення навколишнього середовища, а також за порушення нормативів скиду очищених вод з очисних споруд та за понадлімітний скид очищених вод з вини "Замовника", здійснювати компенсацію платежів "Виконавцю" протягом 7 днів з моменту отримання рахунку "Виконавця".
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ТА ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
5.1.Сторони несуть відповідальність одна перед одною в межах узятих на себе зобов'язань за цим Договором.
5.2. "Виконавець" несе відповідальність за якісне надання послуг з приймання та очищення стічних вод за умови виконання "Замовником" зобов'язань за цим Договором.
5.2. У разі невиконання умов п.2.7. даного Договору за несвоєчасну оплату за очищення стічних вод "Замовник" сплачує на користь "Виконавця"(крім суми заборгованості) пеню у розмірі 0,5 відсотка вартості послуг за Договором, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення.
5.3. Форс-мажорні обставини:
5.3.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили, що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково, належать:
виняткові погодні умови і стихійні лиха (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув ґрунту);
не передбачені ситуації, викликані діями сторони, що не є стороною відповідного договору (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа вибух);
умови, регламентовані відповідними органами виконавчої влади, а також пов"язані з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями, що перешкоджають виконанню умов у цілому або частково.
Термін виконання зобов"язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.
5.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.
6. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ІНШІ УМОВИ
6.1. Даний Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і поширюється на відносини між Сторонами щодо надання послуг з очищення стічних вод, які виникли з 01.08.2011 року до 31.07.2012 року включно, а в частині розрахунків за надані послуги - до їх повного здійснення.
6.2. За взаємною згодою Сторін строк дії даного Договору може бути продовжений, про що Сторонами укладається відповідна додатково угода.
6.3. Права та обов'язки за цим договором не можуть передаватися стороною третім особам без письмової згоди іншої сторони.
6.4.Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну своїх платіжних реквізитів, адресу, номерів телефонів, протягом 3 (трьох) днів з дати таких змін.
6.5.В разі прийняття щодо Замовника рішення про реорганізацію або ліквідацію Замовник зобов'язаний письмово повідомити Виконавця протягом 3 (трьох) днів з дати реорганізації (або ліквідації) із зазначенням правонаступника та поручителя (майнового поручителя, гаранта) за зобов"язаннями, що виникли по договору (сплата заборгованості, відшкодування збитків та інше).
6.6. Кожна із Сторін підтверджує, що має статус платника податку на прибуток на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, а також є платником податку на додану вартість. У разі будь-яких змін в статусі платника податків Сторони зобов'язані повідомити одна одну про такі зміни протягом 3 (трьох) днів з дати таких змін.
6.7.Даний Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із Сторін.
7. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН.
Замовник Виконавець
КП "Петрівське" ПАТ "ЦГЗК"
28300, Кіровоградська обл., Петрівський р-н 50066, Дніпропетровська обл.,
смт. Петрове, вул. Литвинова, 19 м. Кривий Ріг
Р/р № 26000060422034 Р/р № 26006962481658
у Кіровогр. РУ "Приватбангк", м. Кіровоград у ПАТ "ПУМБ" м. Донецьк
МФО 323583 МФО 334851
ЄДРПОУ 35867215 ЄДРПОУ 00190977
Свідоцтво № 100219988 Свідоцтво № 100333125
ІПН 358672111186. ІПН 001909704050
В.о. начальника Генеральний директор
______ В.В. Чернокун ______ П.Г.Тимошенко
М.П. М.П.
Цей договір має додатки на 3 аркушах."
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Головуючий А.Є. Прокопенко
Суддя А.К. Дмитренко
Суддя В.І. Крутовських
Постанова складена 26.04.2012р.