Постанова № 23674748, 27.03.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.03.2012
Номер справи
2а-19199/11/2670
Номер документу
23674748
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 березня 2012 року 15:49 № 2а-19199/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Білецькій О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва

до ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу

Представники сторін:

від позивач: ОСОБА_2 за дов. № 8915/9/10 від 26.10.2011 р.

відповідач: не з'явився

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27.03.2012 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва (далі - ДПІ у Дніпровському районі міста Києва, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 (далі -ОСОБА_1, відповідач) заборгованості з Єдиного податку фізичних осіб у розмірі 1 643,78 грн.

Ухвалою суду від 27.12.2011 р. відкрито провадження у адміністративній справі та призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні 27.03.2012 р. представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, проте був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи. На адресу суду повернулася рекомендована кореспонденція з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не проживає».

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Дніпровською районною в м.Києві державною адміністрацією від 01.03.2010 р. № 2 067 000 0000 147054, ідентифікаційний номер -НОМЕР_1, за адресою: 02152, АДРЕСА_1.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) (далі по тексту - Відповідач), зареєстрована, як платник податків в ДПІ у Дніпровському районі м. Києва від 02.03.2010 р. за № 27434 відповідно до Довідки про взяття на облік платників податків.

01.03.2010 р. відповідач подав до ДПІ у Дніпровському районі м.Києва заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, якою просив перевести на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 28.06.1999 р. № 746/99.

ДПІ у Дніпровському районі м.Києва згідно заяви від 01.03.2010 р. було видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії НОМЕР_3

Відповідно до облікової картки, у відповідача обліковується податковий борг по єдиному податку в сумі 1643,78 грн., який виник у зв'язку з не регулярною сплатою відповідачем єдиного податку за період 2010 р.

Ст.2 вищевказаного Указу Президента України передбачено, що ставки єдиного податку для фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності встановлюються місцевими радами за місцем їх державної реєстрації, залежно від виду діяльності та місця її здійснення.

Шевченківською районною радою у м. Києві затверджена ставка єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі 200 грн. щомісяця.

Для переходу на спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає до податкового органу письмову заяву, таким чином він погоджується на сплату єдиного податку на відповідний вид діяльності, у сумі, встановленій місцевою радою. Тобто, з цих підстав сума єдиного податку вважається узгодженою, а платник податку зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання в строки не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, в якому здійснювалась попередня сплата єдиного податку (стаття 5 Указу). Таким чином, Указом визначено граничний строк сплати єдиного податку.

У заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності зазначає дату переходу на спрощену систему оподаткування, підтверджує граничні терміни сплати єдиного податку та суму єдиного податку, належної до щомісячної сплати.

Пунктом 9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України № 599 від 29.10.1999 р., встановлено, що протягом року для платника єдиного податку встановлюються звітні періоди, що дорівнюють кварталу. Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт згідно з додатком 3 до цього Порядку.

Статтею 5 Указу передбачено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку суб'єкти малого підприємництва несуть згідно із законодавством України.

На підставі ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 -III від 21.12.2000 (далі - Закону), який був чинний на момент виникнення боргу, ДПІ у Дніпровському районі м.Києва відповідачу було виставлено першу податкову вимогу № 1/1323 від 11.05.2010р. на суму 200 грн. та другу податкову вимогу № 2/3221 від 27.08.2010 р. на суму 1000 грн. Дані податкові вимоги не була отримані відповідачем, оскільки повернулися на адресу відправника з відміткою пошти «за зазначеною адресою не проживає», внаслідок чого відповідно до Акту № 14 від 26.07.2010 р. та Акту № 23 від 22.10.2010 р. про неможливість вручення податкової вимоги платнику податків були розміщенні на дошці податкових оголошень, а, отже, вважаються врученими.

Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідно до облікової картки станом на момент розгляду спору по єдиному податку складає 1643,78 грн.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають в його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 20.1.18. Податкового Кодексу передбачено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Підпунктом 20.1.8 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

З урахуванням того, що сума податкового зобов'язання в розмірі 1643,78 грн. станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Податковим кодексом України заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованість в розмірі 1643,78 грн. у відповідності до ст. ст.20, 87, 95 Податкового кодексу України.

При вирішенні справи суд керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, ч. 4 ст. 94, 160-162, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (020152, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до Державного бюджету (р/р 34122999700005, УДК у Дніпровському районі м.Києва, ідентифікаційний номер 24258039, банк одержувача ГУ УДК у м.Києві, МФО 820019) суму податкової заборгованості на загальну суму 1643,78 грн. (одна тисяча шістсот сорок три грн. 78 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя К.С. Винокуров

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -02.04.2012.