Постанова № 23672996, 01.11.2011, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2011
Номер справи
2а-5473/10/1770
Номер документу
23672996
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5473/10/1770

01 листопада 2011 року 17год. 00хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Бондаренко В.Ю. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився,

відповідача: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ :

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 9500,00 грн. на підставі рішення про застосування фінансових санкцій № 1706330004/32 від 11.06.2010 року.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач позов не визнав, подав письмові заперечення (а.с.17-20), в яких вказує, що перевірка працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Рівненській області проведена з порушенням норм законодавства. Зазначив, що рішення про застосування фінансових санкцій № 1706330004/32 від 11.06.2010 року, на підставі якого заявлено стягнення, оскаржив до Рівненського окружного адміністративного суду. Просить відмовити в задоволенні позову.

В судове засідання, призначене на 11.10.2011 року та 01.11.2011 року, відповідач повторно не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Про час та місце судового розгляду справи відповідач повідомлений належним чином (а.с.44,48). Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів, відповідно до ч.4 ст.128 КАС України.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідач - ОСОБА_1 - зареєстрований як фізична особа-підприємець Дубенською районною державною адміністрацією Рівненської області 18.03.2008 року (а.с.8).

Судом встановлено, що 28.05.2010 року, на підставі направлення № 224 від 28.05.2010 року (а.с.6), працівниками позивача, відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та інших нормативно правових актів, була проведена перевірка по питанню дотримання вимог чинного законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці - магазину "Мікс", що розташований за адресою: Рівненська область, Дубенський район, с. Тараканів, вул. Львівська, 113, та належить відповідачу.

В ході вказаної перевірки виявлено факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлені виробником або імпортером таких тютюнових виробів, та факт реалізації тютюнових виробів поштучно, що є порушенням вимог ч.4 ст. 11, ст.11-1 та п.8 ч.1 ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995 року, Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" (із змінами та доповненнями) № 329/95-ВР від 15.09.1995 року, Постанови КМУ "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 567 від 23.04.2003 року.

Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995 року, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством. У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.

Згідно з абз.3 ч.1 ст.7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995 року № 329/95-ВР маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2008 року № 179 "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка для алкогольних напоїв та тютюнових виробів" з 1 серпня 2008 року запроваджено марки акцизного збору нового зразка для алкогольних напоїв залежно від суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, та марки акцизного збору нового зразка для тютюнових виробів.

Згідно ст. 11-1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995 року встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.

Відповідно до статті 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995 року забороняється продаж тютюнових виробів поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар).

Відповідальність за дані порушення передбачена абз. 14, 13, 9 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19.12.1995 року - у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень; за зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень; за порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.

За результатами перевірки працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Рівненській області було складено акт № 201/01/25214679 від 31.05.2010 року (а.с.4-5).

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, на підставі акту № 201/01/25214679 від 31.05.2010 року позивачем прийняте рішення № 1706330004/32 від 11.06.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 9 500,00 грн. (а.с.9).

Рішення про застосування фінансових санкцій отримане відповідачем 18.06.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.10).

Не погодившись з вказаним рішенням, відповідач оскаржив його до Рівненського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 26.01.2011 року провадження у даній адміністративній справі було зупинено на підставі п.3 ч.1 ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неможливістю розгляду адміністративної справи до набрання законної сили рішення у справі № 2а-5767/10/1770, за позовом Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Рівненській області про визнання дій протиправними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 11.06.2010 року № 1706330004/32.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 14.09.2011 року провадження по справі було поновлено.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 12.04.2011 року в справі № 2а-5767/10/1770 у задоволенні позовних вимог суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Рівненській області про визнання дій протиправними та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 11.06.2010 року № 1706330004/32 відмовлено повністю. Вказаним судовим рішенням в адміністративній справі встановлено, що працівники Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Рівненській області під час проведення перевірки за дотриманням суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 вимог чинного законодавства під час реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, рішення про застосування фінансових санкцій від 11.06.2010 року № 1706330004/32 в загальній сумі 9500,00 грн. є обгрунтованим та правомірним.

Не погодившись з даною постановою, ОСОБА_1 оскаржив її до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.06.2011 року апеляційну скаргу Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 12.04.2011 року повернуто особі, яка її подала разом із доданими до скарги матеріалами та копією даної ухвали.

Постанова Рівненського окружного адміністративного суду від 12.04.2011 року в справі № 2а-5767/10/1770 набрала законної сили відповідно до ч.3 ст.254 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 9500,00 грн. фінансової санкції на р/р 31119106700103 ВДК у Дубенському районі, код ЗКПО 23304458, УДК в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 2101100.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дорошенко Н.О.