ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/1464/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гіглави О.В.,
при секретарі - Дрижирук М.І.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправними і скасування рішень, -
В С Т А Н О В И В:
16 березня 2012 року Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" (далі - ПАТ "Укрнафта", позивач) звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції (далі - Лохвицька МДПІ, відповідач) про визнання протиправним і скасування рішення №2752/10/15-039 від 20.12.2011 про відмову платнику податків - "Договору №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність від 20.07.2004 між ВАТ "Укрнафта" та Приватною компанією "Регал Петролеум Корпорейшнз Лімітед", ТРДПА 403744735, 36000, м. Полтава, вул. Монастирська, 12" у прийнятті податкових розрахунків з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат за листопад 2011 року.
03 квітня 2012 року позивач подав до суду заяву про збільшення позовних вимог (а.с. 69-71), у якій просив також визнати протиправним та скасувати рішення Лохвицької МДПІ №144/10/15-041 від 23.01.2012 про відмову платнику податків - "Договору №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність від 20.07.2004 між ВАТ "Укрнафта" та Приватною компанією "Регал Петролеум Корпорейшнз Лімітед", ТРДПА 403744735, 36000, м. Полтава, вул. Монастирська, 12" у прийнятті податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ та газовий конденсат за грудень 2011 року.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що спірними рішеннями Лохвицька МДПІ відмовила платнику податків - "Договору №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність від 20.07.2004" у прийнятті податкових розрахунків з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат за листопад 2011 року та грудень 2011 року, оскільки форма податкового розрахунку передбачає відображення у розділах 2 та 4 відомостей про платника, зокрема, його назву та код за ЄДРПОУ, суб'єктами якого є юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, що знаходяться на території України та провадять свою діяльність у відповідності до законодавства. Зазначені рішення вважає необґрунтованими та протиправними, оскільки звітні документи оформлені відповідно до вимог Податкового кодексу України.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання вдруге не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено, що 20.07.2004 між ВАТ "Укрнафта" (Підприємством) та Приватною компанією "Регал Петролеум Корпорейшнз Лімітед" (Ліцензіатом) укладено договір №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність без створення юридичної особи для здійснення спільної виробничо-господарської діяльності з видобутку вуглеводнів в процесі освоєння та розробки Свиридівського та Мехедівсько-Голотовщинського родовищ (а.с. 18-22).
За змістом пункту 5.1 Договору №35/809-СД, управляючим за даним договором визначено Підприємство в особі його структурної одиниці НГВУ "Полтаванафтогаз" ВАТ "Укрнафта". Організаційна, фінансова і виробничо-комерційна діяльність з виконання договору здійснюється управляючим під контролем комітету з управління.
10.05.2011 між сторонами Договору №35/809-СД укладено додаткову угоду №1 про внесення змін до Договору №35/809-СД від 20.07.2004 про спільну інвестиційну діяльність у зв'язку зі зміною назви Підприємства з ВАТ "Укрнафта" на ПАТ "Укрнафта" (а.с. 103).
23.10.2004 Договір №35/809-СД від 20.07.2004 про спільну діяльність взятий на облік у ДПІ в м. Полтаві за №1697, йому присвоєно реєстраційний (обліковий) номер платника податків - 403744735, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 23.10.2004 №1697 (а.с. 23).
11.05.2005 у зв'язку зі зміною облікових даних платника податків ДПІ в м. Полтаві видано нову довідку про взяття на облік платника податків Договору №35/809-СД, реєстраційний (обліковий) номер платника податків 403744735, копія якої наявна у матеріалах справи (а.с. 24).
Як вбачається із матеріалів справи, 19.12.2011 Договором №35/809-СД подано до Лохвицької МДПІ два податкові розрахунки з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за листопад 2011 року (з додатками) відносно Мехедівсько-Голотовщинського та Свиридівського родовищ, про що свідчать штампи Лохвицької МДПІ з відміткою реєстрації вхідної кореспонденції від 19.12.2011 за №16480 та №16485 (а.с. 25-36).
Листом №2752/10/15-039 від 20.12.2011 Лохвицька МДПІ повідомила позивача про відмову у прийнятті поданих податкових розрахунків з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за листопад 2011 року, у зв'язку із тим, що Договір №35/809-СД не є платником рентної плати, оскільки не є юридичною особою, не має коду за ЄДРПОУ. Крім того, власником спеціальних дозволів на користування надрами на Свиридівському та Мехедівсько-Голотовщинському родовищах №3334 та №3335, з терміном дії з 01.07.2004 по 30.06.2024, є Приватна компанія "Регал Петролеум Корпорейшнз Лімітед", а не Договір №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність (а.с. 10-12).
19.01.2012 Договором №35/809-СД до Лохвицької МДПІ подані податкові розрахунки з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за грудень 2011 року відносно Мехедівсько-Голотовщинського та Свиридівського родовищ, про що свідчать штампи Лохвицької МДПІ з відміткою про реєстрацію вхідної кореспонденції за №17890 та №17891 (а.с. 72-83).
Листом №144/10/15-041 від 23.01.2012 Лохвицька МДПІ повідомила позивача про те, що подані ним податкові розрахунки з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за грудень 2011 року не приймаються, з тих же підстав, що й у випадку з податковими розрахунками з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за листопад 2011 року (а.с. 84-85).
Позивач не погодився з рішеннями №2752/10/15-039 від 20.12.2011 та №144/10/15-041 від 23.01.2012 та оскаржив їх до суду.
Згідно пункту 49.11 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання; у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання.
Відповідно до пункту 42.1 статті 42 Податкового кодексу України податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.
За змістом підпункту 49.12.2 пункту 49.12 статті 49 Податкового кодексу України у разі отримання відмови органу державної податкової служби у прийнятті податкової декларації платник податків має право оскаржити рішення органу державної податкової служби у порядку, передбаченому статтею 56 цього Кодексу.
Пунктом 56.1 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
З огляду на викладене, листи Лохвицької МДПІ №2752/10/15-039 від 20.12.2011 та №144/10/15-041 від 23.01.2012 про відмову у прийнятті податкових розрахунків є рішеннями контролюючого органу, а отже можуть бути оскаржені платником податків до суду.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Завданням адміністративного судочинства, згідно частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як слідує із матеріалів справи, Лохвицька МДПІ, як на підставу відмови Договору №35/809-СД у прийнятті податкових розрахунків з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, посилалася на те, що Договір про спільну діяльність не може бути платником рентної плати, оскільки він не є юридичною особою, у нього відсутній код за ЄДРПОУ, а власником спеціальних дозволів на користування надрами на Свиридівському та Мехедівсько-Голотовщинському родовищах №3334 та №3335, з терміном дії з 01.07.2004 по 30.06.2024, є Приватна компанія "Регал Петролеум Корпорейшнз Лімітед", а не Договір №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність.
Таку позицію суд вважає помилковою й такою, що не ґрунтується на законі, з огляду на наступне.
Згідно з підпунктом 153.14.1 пункту 153.14 статті 153 Податкового кодексу України спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність.
Відповідно до частини 1 статті 1130 Цивільного кодексу України за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.
Відповідно до пункту 64.6 статті 64 Податкового кодексу України на обліку в органах державної податкової служби повинні перебувати угоди про розподіл продукції та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на яких поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені цим Кодексом.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Договір №35/809-СД від 20.07.2004 про спільну інвестиційну діяльність взято на облік як платника податків ДПІ у м. Полтаві 23.10.2004, реєстраційний номер 403744735.
Таким чином, Договір №35/809-СД у встановленому законодавством порядку зареєстровано як окремого платника податків з присвоєнням реєстраційного (облікового) номера платника податків.
Правовідносини щодо нарахування та сплати рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні врегульовані розділом Х Податкового кодексу України.
Так, відповідно до пункту 256.1 статті 256 Податкового кодексу України, платниками рентної плати є суб'єкти господарювання, які здійснюють видобуток (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини на підставі спеціальних дозволів на користування надрами, отриманих в установленому законодавством порядку.
В силу статті 260 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному місяцю. Платник самостійно складає розрахунок податкових зобов'язань з рентної плати, у якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов'язання з рентної плати, за формою, затвердженою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
Платник протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду подає податковий розрахунок органу державної податкової служби за місцезнаходженням ділянки надр, межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, у разі розміщення такої ділянки в межах території України.
Суд вважає необґрунтованими посилання Лохвицької МДПІ у своїх рішеннях №2752/10/15-039 від 20.12.2011 та №144/10/15-041 від 23.01.2012 про відмову у прийнятті податкового розрахунку на наказ Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні", як на підставу для невизнання поданих розрахунків як податкових декларацій з огляду на наступне.
Згідно вказаного наказу розділи 2 та 4 податкового розрахунку повинні містити наступні відомості: найменування платника та код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта.
Таким чином, вищезазначений наказ передбачає можливість зазначення платником податків у розділах 2 та 4 податкового розрахунку реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Крім того, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.08.2011, залишеною без зміни ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2012, ухвалено рішення у справі №2a-9070/11/2670 (а.с. 37-42), відповідно до якого:
- визнано протиправним та скасовано наказ ДПА України від 24.12.2010 №1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" в частині визначення реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер, паспорта" розділу другого Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні;
- визнано протиправним та скасовано наказ ДПА України від 24.12.2010 №1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" в частині визначення реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер, паспорта" розділу четвертого Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні;
- визнано протиправним та скасовано наказ ДПА України від 24.12.2010 №1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" в частині включення до Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, розділу четвертого;
- зобов'язано ДПА України включити до форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, затвердженої наказом ДПА України від 24.12.2010 №1012 "Про затвердження форми Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні" реквізит визначений "замість реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" реквізит "код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром податкових розрахунків з плати за користування надрами", замість реквізиту "код за ЄДРПОУ, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія, номер паспорта" реквізит "код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті)" відповідно до того як останній реквізит визначений пунктом 48.3 статті 18 Податкового кодексу України.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що оскільки Договір №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність, що пов'язана з видобуванням вуглеводнів на об'єктах робіт Свиридівського та Мехедівсько-Голотовщинського родовищ, реалізацією видобувної продукції та комерційними операціями, направленими на забезпечення інвестиційного та виробничого процесу, у встановленому законодавством порядку зареєстровано як окремого платника податків, то даний суб'єкт господарювання несе обов'язки, передбачені законом, щодо подання податкової звітності, у тому числі з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, до відповідного контролюючого органу.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Порядок складення податкової декларації (розрахунку) визначено статтею 48 Податкового кодексу України.
Так, відповідно до пункту 48.1 статті 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Згідно з пунктом 48.3 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Пунктом 49.8 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Згідно з пунктом 2 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №118, суб'єктами Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України є юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання, що знаходяться на території України та провадять свою діяльність на підставі її законодавства.
Договір №35/809-СД не є юридичною особою чи її відокремленим структурним підрозділом, а тому не може бути внесений як окремий суб'єкт до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Однак, суд наголошує, що пунктом 48.3 статті 48 Податкового кодексу України в якості обов'язкового реквізиту податкової декларації (розрахунку) передбачено код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер.
В ході судового розгляду справи встановлено, що Договір №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність у встановленому законодавством порядку зареєстровано як платника податків з присвоєнням індивідуального реєстраційного номера, який є податковим номером платника податків.
Судом досліджено копії податкових розрахунків з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат за листопад та грудень 2011 року, що подані Договором №35/809-СД до Лохвицької МДПІ та встановлено їх повну відповідність вимогам Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 56.21 статті 56 Податкового кодексу України у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Таким чином, суд відхиляє позицію Лохвицької МДПІ, викладену в рішеннях №2752/10/15-039 від 20.12.2011 та №144/10/15-041 від 23.01.2012 про відмову у прийнятті податкового розрахунку, про те, що Договір №35/809-СД про спільну інвестиційну діяльність невірно заповнив обов'язкові реквізити податкової звітності.
Посилання в рішеннях №2752/10/15-039 від 20.12.2011 та №144/10/15-041 від 23.01.2012 на те, що виходячи із сутності рентної плати, її платниками можуть бути виключно суб'єкти господарювання (юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку), тому договір про спільну діяльність №35/809-СД не може бути її платником, суд вважає необґрунтованими.
У разі використання надр у межах договору про спільну діяльність, платником податку є зареєстрований у встановленому законом порядку суб'єкт господарювання, якому таким договором було надано повноваження сплачувати податкові зобов'язання, які виникають у зв'язку із здійсненням спільної діяльності. Проте, об'єктом оподаткування у такому випадку будуть результати спільної діяльності.
Тобто, у разі використання надр у межах спільної діяльності платником відповідної плати в будь-якому випадку буде суб'єкт господарської діяльності, проте в цілях відмежування результатів господарської діяльності, яка здійснюється в межах договору спільної діяльності, від результатів діяльності такого суб'єкта господарювання у цілому, податковий облік буде здійснюватися за окремим податковим номером.
Відповідно до пункту 4.1 статті 4 Договору №35/809-СД спеціальні дозволи (ліцензії) від 01.07.2004 №3335 на видобування вуглеводнів Мехедівсько-Голотовщинського родовища та від 01.07.2004 №3334 на видобування вуглеводнів Свиридівського родовища, де розташовані об'єкти робіт, на яких здійснюється спільна діяльність, належать ліцензіату - Приватній компанії "Регал Петролеум Корпорейшнз Лімітед" та використовуються в інтересах спільної діяльності.
Вказаний договір у встановленому законом порядку недійним не визнавався. Фактична діяльність, передбачена Договором №35/809-СД, здійснюється. Реєстрація зазначеного договору в податковому органі - не скасовувалася. У зв'язку з цим податкові зобов'язання, які виникають у зв'язку із виконанням договору про спільну діяльність, підлягають декларуванню та сплаті.
Згідно із частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, обов'язок щодо доказування правомірності оскаржуваних рішень законодавцем покладено саме на Лохвицьку МДПІ як на суб'єкта владних повноважень.
Однак, відповідачем не надано доказів в обґрунтування наявності беззаперечних підстав для відмови у прийнятті податкових розрахунків. Разом з тим, позивачем у повному обсязі доведено протиправність спірних рішень, що викладені у формі листів про відмову у прийнятті податкових розрахунків.
За таких обставин, суд дійшов висновку щодо необхідності задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправними і скасування рішень задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції №2752/10/15-039 від 20 грудня 2011 року про відмову у прийнятті податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за листопад 2011 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції №144/10/15-041 від 23 січня 2012 року про відмову у прийнятті податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за грудень 2011 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" (код ЄДРПОУ 00135390) витрати зі сплати судового збору у розмірі 64,38 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 23 квітня 2012 року.
Суддя О.В. Гіглава