Постанова № 23647428, 03.04.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2012
Номер справи
2а/1770/943/2012
Номер документу
23647428
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/943/2012

03 квітня 2012 року 09год. 43хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Прокурора Рівненського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до СПД ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Рівненського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до СПД ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій.

Ухвала про відкриття скороченого провадження від 14.03.2012 року направлення відповідачу 15.03.2012 року та отримана ним 17.03.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 24).

Відповідачем у 10-денний строк з дня одержання даної ухвали не подано ні заперечень проти позову з документальним обгрунтуванням, ні заяви про визнання позову.

Суд вважає, що повідомлених позивачем обставин та долучених ним до матеріалів справи документів достатньо для ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику сторін.

Розглянувши в порядку скороченого провадження у встановлений ст.183-2 КАС України строк матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області було здійснено перевірки транспортних засобів: автомобіля НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3.

За результатами перевірок було виявлено, що водії автомобілів здійснювали нерегулярні пасажирські перевезення за маршрутом "Київ-Рівне", "Рівне-Київ-Рівне" без реєстраційного номеру Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, без оформлення ліцензійної картки та дорожнього листа. Крім того, водії здійснювали нерегулярні пасажирські превезення автобусом, в якому заблоковано аварійний вихід через двері шляхом встановлення додаткового сидіння для пасажира та без переднього трафарета з написом червоною фарбою "Нерегулярне перевезення". Також здійснювалось перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм.

За результатами перевірок державними інспекторами складено акти № 231637 від 04.08.2011 року, № 231645 від 05.08.2011 року, № 231643 від 05.08.2011 року, № 231682 від 18.08.2011 року, № 231714 від 26.08.2011 року, в яких зафіксовано порушення водіями Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 року № 340, а саме: здійснення нерегулярних пасажирських перевезень без реєстраційного номеру Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, без оформлення ліцензійної картки та дорожнього листа; здійснення нерегулярних пасажирських превезень автобусом, в якому заблоковано аварійний вихід через двері шляхом встановлення додаткового сидіння для пасажира та без переднього трафарета з написом червоною фарбою "Нерегулярне перевезення". Також здійснювалось перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм.

У встановленому порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалися повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатами розгляду справи начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову № 0634 від 23 серпня 2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., постанову № 0635 від 23 серпня 2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., постанову № 0636 від 23 серпня 2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 грн., постанову № 0643 від 30 серпня 2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., постанову № 0656 від 30 серпня 2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 23.08.2011 року, 30.08.2011 року, 02.09.2011 року, ОСОБА_1 надіслані копії постанов про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п. 28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови.

Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копіями постанов про застосування фінансових санкцій (а.с. 5, 9, 13, 16, 19), копіями супровідних листів про направлення копій постанов та копіями фіскальних чеків органу поштового зв'язку (а.с. 6, 10, 20), копіями корінців до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с. 7, 11, 14, 17, 21), копіями актів (а.с. 8, 12, 15, 18, 22).

Згідно з п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Відповідно до п.п 1 п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті одним із завдань Головавтотрансінспекції є здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.

Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що фізична особа (водій автобуса), що здійснює нерегулярні пасажирські перевезення повинна мати: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абз. 10 ст. 35 Закону №2344-ІII на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км у рейс повинні направлятися два водії.

Згідно п.п. 2.6.-2.9. Наказу № 450/167 від 25.05.2007 року Про Основні вимоги щодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень автобуси, які використовуються для нерегулярних пасажирських перевезень, повинні бути зареєстровані в установленому законодавством порядку, а їх технічний стан та інші вимоги до них повинні відповідати вимогам розділу 31 Правил дорожнього руху та пункту 2.2 Ліцензійних умов.

Автомобільний перевізник напередодні виконання нерегулярного перевезення (крім туристично-екскурсійних, ритуальних перевезень та перевезень по території одного населеного пункту) повідомляє факсограмою, телефонограмою, електронною поштою або в телефонному режимі відповідне територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні управління Головавтотрансінспекції) про намір здійснювати такі перевезення та зазначає при цьому дані про себе (найменування юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця, номер та серія ліцензії), про водія(їв) (прізвище, ім'я, по батькові, номер мобільного телефону - за наявності), автобус(и) (марка, реєстраційний номер, серія та номер ліцензійної картки(ок), маршрут руху, дата і час перевезення (початковий та кінцевий пункти, дата, час виїзду та орієнтовний час повернення), а також повідомляє про пасажиромісткість автобуса(ів) та з якою метою будуть здійснюватись перевезення.

У разі відмови від здійснення перевезень або неможливості їх виконання автомобільний перевізник повідомляє про це відповідне територіальне управління Головавтотрансінспекції.

У відповідному територіальному управлінні Головавтотрансінспекції зазначена інформація реєструється в журналі та їй присвоюється відповідний номер, що повідомляється автомобільному перевізнику, який, у свою чергу, проставляє його в дорожньому листі.

Проте, відповідачем не було дотримано вимог цих норм закону.

Відповідно до абз. 8 ст. 35 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансову санкцію - штраф в сумі 7310 грн., на зазначений в постановах рахунок не перерахував, постанови Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалися.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про про стягнення фінансових санкцій підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з СПД ОСОБА_1 (35331, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_4) на користь держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області (33013, вул. Кіквідзе, 34, м. Рівне, код ЄДРПОУ 33643183) фінансові санкції в сумі 7310 (сім тисяч триста десять) грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Зозуля Д. П.