ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"17" квітня 2012 р.Справа № 6/5025/148/12
За позовом Заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі Головного управління Держкомзему в Хмельницькій області м. Хмельницький
до Шепетівської районної державної адміністрації, м. Шепетівка Хмельницької області
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Приватного підприємства "Радекс РК" , м. Шепетівка Хмельницької області.
про визнання незаконним та скасування розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації від 13.09.2011 р. № 336/2011-р "Про передачу в оренду земельної ділянки ПП "Радекс РК"
Суддя Танасюк О.Є.
Представники сторін:
позивача: ОСОБА_1 -представник за довіреністю №10-09-08/1540 від 02.04.12р.
відповідача: не з'явився
третьої особи: не з'явився
прокуратури: Шкадько В.В. -прокурор відділу прокуратури Хмельницької області
Суть спору: Заступник прокурора Хмельницької області в інтересах позивача звернувся з позовом, в якому просить визнати незаконним та скасувати розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації від 13.09.2011 р. №336/2011-р "Про передачу в оренду земельної ділянки ПП "Радекс РК".
Зазначає, що за результатами перевірки, прокуратурою області було встановлено, що згідно з розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації від 05.07.2007р. №250/2007-р. ПП „Радекс РК" надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки орієнтовною площею 100 га ріллі із земель резервного фонду на території Рожичнянської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
В подальшому, розпорядженням Шепетівської районної державної адміністрації від 13.09.2011р. №336/2011-р. ПП. „Радекс РК" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, виготовлений на підставі розпорядження райдержадміністрації від 05.07.2007р. №250/2007р., та передано в оренду на 10 років земельну ділянку площею 100 га із земель запасу для товарного сільськогосподарського виробництва.
Позивач та прокурор вважають розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації від 13.09.2011р. за №336/2011-р. незаконним, оскільки воно прийнято без проведення земельних торгів та після спливу встановленого Законом двохрічного строку, який дозволяв їх не проводити.
Представник позивача та прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримали.
Представник відповідача в судовому засіданні та у письмовому відзиві за №12/04-14-441/2012 від 14.02.2012р. проти позову заперечує та зазначає, що пунктом 17 п.2 розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" від 16.09.2008р. №509-VІ, доповнено пункт 1 Перехідних положень Земельного кодексу України абзацом 3, згідно з яким, у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 01.01.2008р. передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціону)".
Вказує, що відповідно до п.2 розділу ІІ зазначеного Закону, абзац третій підпункту 17 пункту 2 розділу І цього Закону діє протягом двох років з дня набрання його чинності. До даного пункту Закону внесені зміни 29.06.2010р. (Закон № 2367-VІ), згідно з яким дозвіл діє два роки, а в попередній редакції закону від 16.09.2008р. №509-VІ діяв лише один рік. За таких обставин, відповідач вважає, що дія дозволу строком два роки має рахуватися з моменту прийняття Закону від 29.06.2010р. №2367-VІ, тобто до 29.06.2012р., що підтверджує факт правомірності прийняття розпорядження районної державної адміністрації про передачу в оренду ПП. „Радекс РК" земельної ділянки.
Також зазначає, що ПП „Радекс РК" у жовтні 2007р. було виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка розташована на території Рожичнянської сільської ради та виготовлено обмінний файл на відповідну земельну ділянку, який 30.01.08р. перевірено Хмельницькою регіональною філією Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру", а 18.02.08р. ПП „Радекс РК" отримано позитивний, на думку відповідача, висновок щодо землевпорядної документації, і лише після цього звернувся до Шепетівської РДА із клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
З огляду на зазначене, відповідачем на підставі ч.4 ст.35 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації" було прийнято спірне розпорядження.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -Приватне підприємство „Радекс РК" правом участі представника в судовому засіданні не скористався, однак, 17.04.12р. на адресу суду надійшли письмові пояснення за підписом директора ПП „Радекс" Нечипорука Р.К., в яких третя особа зазначає, що спірне розпорядження Шепетівської РДА від 13.09.2011 р. №336/2011-р "Про передачу в оренду земельної ділянки ПП "Радекс РК" вважає правомірним та прийнятим відповідачем у відповідності до ст.19 Конституції України та ст.6 Закону України „Про місцеві державні адміністрації".
Вказує, що у жовтні 2007р. ПП „Радекс РК" було виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яка розташована на території Рожичнянської сільської ради Шепетівського району, а також виготовлено обмінний файл на відповідну земельну ділянку, який 30.01.08р. перевірено Хмельницькою регіо6нальною філією Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру".
18.02.08р. ПП „Радекс РК" було отримано висновок Головного управління земельних ресурсів у Хмельницькій області №540, після чого ПП „Радекс РК" звернувся до Шепетівської РДА з клопотанням про затвердження проекту землеустрою, однак, йому було відмовлено в зв'язку із зміною з 01.01.08р. порядку передачі земельних ділянок державної та комунальної форми власності (шляхом проведення земельних торгів (аукціонів)), а Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" ще не був прийнятий.
З огляду на зазначене, ПП „Радекс РК" у вересні 2008р. звернувся з адміністративним позовом до Шепетівської РДА про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити дії. Однак, у позові було відмовлено.
Також, ПП „Радекс РК" зазначає, що ним розроблено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель, а 08.10.10р. Головним управлінням Держкомзему у Хмельницькій області видано позитивний висновок державної експертизи цієї землевпорядної документації №667, в зв'язку з чим відповідачем було прийнято розпорядження про передачу ПП „Радекс РК" земельної ділянки.
Представником позивача 17.04.2012р.подано клопотання про залучення до участі у справі в якості співвідповідача Держсільгоспінспекцію в Хмельницькій області, з огляду на те, що Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель" від 23.02.12р. №4444-VI внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Земельного кодексу України, Закону України „Про судоустрій", Закону України „Про охорону земель" та Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель", згідно яких, функцію здійснення державного контролю за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади , який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Крім того, звертає увагу суду на те, що Постановою КМУ „Про утворення територіальних органів Державної інспекції сільського господарства" від 12.12.11р. №1300, утворено Державну інспекції сільського господарства в Хмельницькій області, яка відповідно до п.1 цієї постанови є правонаступником Державної хлібної інспекції АРК, обласних хлібних інспекцій....та територіальних органів Державного комітету із земельних ресурсів, у частині виконання такими територіальними органами повноважень із здійснення державного контролю за використанням та охороною земель. Проте, на час розгляду даного спору Держземагенством України не внесено змін в Положення про Головне управління Держкомзему у Хмельницькій області, тому Головне управління Держкомзему у Хмельницькій області просить суд залучити до участі в справі в якості співпозивача Державну сільськогосподарську інспекцію у Хмельницькій області.
Прокурор, який приймав участь при розгляду справи в суді, зазначене клопотання не підтримав та наполягає на розгляді позовних вимог щодо позивача.
Розглянувши дане клопотання судом враховується, що відповідно до ст.2 ГПК України, господарський суд порушує справи за позовними заявами підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.
Згідно ст.21 ГПК України, позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
З аналізу змісту вищезазначених статей ГПК України вбачається, що позов є звернення підприємства, установи, організації до господарського суду для захисту своїх порушених прав чи охоронюваних законом інтересів.
Разом з тим, ст.24 ГПК України, передбачає лише можливість залучення судом до участі в справі іншого відповідача або заміну відповідача. ГПК України заміни позивача чи залучення іншого позивача не передбачено.
Оскільки позивач -Головне управління Держкомзему у Хмельницькій області є діючим органом, який здійснює свою діяльність на підставі чинного Положення про Головне управління Держкомзему у Хмельницькій області, яке не скасоване та не змінене у встановленому законом порядку, тому клопотання позивача про залучення до участі в справі в якості співпозивача Державної сільськогосподарської інспекції в Хмельницькій області судом відхиляється.
Розглядом матеріалів справи встановлено.
Головне управління Держкомзему у Хмельницькій області -зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності та внесене до ЄДРПОУ, що підтверджується довідкою серії АА №171793 від 24.07.08р.
Шепетівська районна державна адміністрація Хмельницької області -зареєстрована як юридична особа та внесена до ЄДРПОУ згідно довідки управління статистики у Шепетівському районі серії АБ №300682 від 06.05.10р.
Приватне підприємство „Радекс РК" -зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №680042 від 22.05.07р. та внесене до ЄДРПОУ, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ від 31.01.12р. №12908188.
Розпорядженням Шепетівської районної державної адміністрації Хмельницької області №250/2007-р від 05.07.07р., на підставі заяви ПП „Радекс РК" від 16.06.07р., останньому надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 100 га. ріллі із земель резервного фонду на території Рожичнянської сільської ради Шепетівського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та зобов'язано подати виготовлені матеріали на розгляд райдержадміністрації.
З огляду на зазначене, 24.10.07р. ПП „Радекс РК" звернувся із клопотанням до Шепетівського РВ Хмельницької регіональної філії ЦЗДК про виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 100 га. для передачі її в оренду на території Рожичнянської сільської ради.
Шепетівським РВ Хмельницької регіональної філії ЦЗДК відповідно до умов договору №73 від 24.10.07р., був виготовлений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ПП „Радекс" на території Рожичнянської сільської ради Шепетівського району, що складається із заяви замовника (ТОВ „Радекс"), технічного завдання, розпорядження Шепетівської РДА №250/2007-р від 05.07.07р. „Про надання дозволу на виготовлення проекту землевідведення земельної ділянки", умов відведення земельної ділянки, викопіювання із чергового кадастрового плану, висновку відділу земельних ресурсів, висновок відділу містобудування та архітектури, висновку відділу державного санітарного нагляду, висновку державної інспекції екології та природних ресурсів, протоколу встановлення (погодження) зовнішніх меж, матеріалів геодезичних вимірів та камеральних вирахувань, кадастрового плану зовнішніх меж, технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок в якій міститься: договір на проведення експертної оцінки №16/06/1 від 16.06.10р., довідка про склад земель, що входять до складу земельної ділянки від 17.09.10р. №01-1814178, копія плану меж землекористування ПП „Радекс РК".
Згідно відмітки на зазначеному проекті землеустрою обмінний файл був прийнятий Хмельницькою філією ДП „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" №2621 від 30.01.08р.
Однак, в зв'язку з наявністю недоліків у зазначеній землевпорядній документації, Головним управлінням земельних ресурсів у Хмельницькій області двічі надавалися висновки про невідповідність проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вимогам чинного законодавства, а сам проект повертався на доопрацювання, що підтверджується висновками державної експертизи землевпорядної документації Головного управління земельних ресурсів у Хмельницькій області №540 від 18.02.08р. та №505 від 26.07.10р.
Позитивний висновок державної експертизи щодо землевпорядної документації був наданий ПП „Радекс" лише 08.10.10р. №667.
13.07.11р. директор ПП „Радекс" Нечипорук Р.К. звернувся до Шепетівської РДА із заявою про затвердження проекту відведення земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та передачі в оренду земельної ділянки площею 100га. терміном на 48 років на території Рожичнянської сільської ради 13.07.11р., що підтверджується відтиском штампа Шепетівської РДА про прийняття цієї заяви та резолюція голови Шепетівської РДА.
Розпорядженням Шепетівської районної державної адміністрації №336/2011-р від 13.09.11р. ПП „Радекс РК" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 100,0 га. із земель резервного фонду на території Рожичнянської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та передано в оренду терміном на 10 років, вирішено укласти договір оренди земельної ділянки, ПП „Радекс РК" приступити до використання земельної ділянки після встановлення її меж в натурі (на місцевості) та одержання документа, що посвідчує право на неї та державної реєстрації.
Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, судом береться до уваги наступне.
Відповідно до ст.ст.13,14 Конституції України, земля є об'єктом права власності народу і від його імені права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах визначених Конституцією. Право на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Згідно із пунктом а) ст.17 Земельного кодексу України, до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.
П.12 Розділу Х „Перехідні положення" Земельного кодексу України передбачено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Пунктом 3 ст.122 ЗК України передбачено, що районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для:
а) сільськогосподарського використання;
б) ведення водного господарства, крім випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті;
в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо) з урахуванням вимог частини шостої цієї статті, крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті.
Законом України від 28.12.07р. №107-VI „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесено зміни до ст.16 Закону України „Про оренду землі" та ст.124 Земельного кодексу України. В зв'язку із зазначеним, змінився порядок надання в оренду земельних ділянок. Зокрема, відповідно до ст.124 ЗК України (зі змінами та доповненнями згідно Закону України №107-VI від 28.12.07р.) набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній та комунальній власності, має здійснюватися виключно на аукціонах, крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб і в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі.
Однак, підпунктом 17 пункту 2 Розділу І Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" від 16.09.08р. №509-VI, пункт 1 Розділу Х „Перехідні положення" Земельного кодексу України, доповнено абзацом третім, відповідно до якого у разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки до 01 січня 2008р., передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів (аукціонів).
При цьому, пунктом 2 Розділу ІІ цього Закону „Прикінцеві положення" встановлено, що абзац третій підпункту 17 пункту 2 Розділу І цього Закону діє протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.
Вищезазначені положення цього Закону набрали чинності з моменту його опублікування, а саме з 14.10.08р.
З аналізу вищезазначеної норми Закону №509-VI від 16.09.08р. вбачається, що цією статтею обмежено в часі (до 2-х років з дня набрання чинності цим Законом) дію рішення відповідного органу виконавчої влади про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки.
Пізніше, Законом України №2367 від 29.06.10р. внесено зміни до Закону №509-VI від 16.09.08р., та викладено п.3 Розділу II „Прикінцеві положення" цього Закону, у новій редакції, відповідно до якої, прийняті і не виконані до набрання чинності цим Законом рішення відповідних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про погодження місця розташування об'єкта або про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а розроблені відповідно до цих рішень проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок розглядаються у встановленому законом порядку. Передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів.
Так, судом враховується, що розпорядженням Шепетівської районної державної адміністрації №250/2007-р від 05.07.07р., на підставі заяви від 16.06.07р. ПП „Радекс РК" надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 100 га. ріллі із земель резервного фонду на території Рожичнянської сільської ради Шепетівського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (п.1 Розпорядження).
При цьому, згідно п.2 цього розпорядження, ПП „Радекс РК" зобов'язане подати виготовлені матеріали на розгляд районної державної адміністрації.
Таким чином, виходячи із приписів п.3 Розділу ІІ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" від 16.09.08р. №509-VI, строк дії розпорядження №250/2007-р від 05.07.07р., яким ПП „Радекс РК" надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 100 га. ріллі із земель резервного фонду на території Рожичнянської сільської ради Шепетівського району для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та зобов'язано ПП „Радекс РК" подати зазначену землевпорядну документацію до Шепетівської РДА, закінчується 14.10.10р.
Відповідно до ч.3 ст.124 Земельного кодексу України (в редакції чинній станом на 01.01.08р.) передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Ст.123 ЗК України (в редакції станом на 01.01.08р.) передбачає, що умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Форма типового договору, нормативи та строки розробки проектів відведення земельних ділянок визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч.6 цієї статті, проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Із наявного в матеріалах справи проекту землеустрою вбачається, що сам проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ПП „Радекс" був розроблений ще в 2008р., про що свідчить відмітка Хмельницької філії ДП „Центр земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" про прийняття обмінного файлу за №2621 від 30.01.08р. та погоджений: відділом земельних ресурсів у Шепетівському районі (висновки №01-18/237 від 20.11.07р. із додатком від 07.05.08р.), відділом Шепетівського районного відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства (висновок №209 від 20.11.07р.), Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області (висновок №152 від 14.11.07р.), Шепетівською районною санітарно-епідеміологічною станцією (гігієнічний висновок №2569 від 20.11.07р.), відділом охорони пам'яток історії та культури у Хмельницькій області (висновок №266 від 28.01.08р.).
Проте, в зв'язку з наявністю недоліків у зазначеній землевпорядній документації, Головним управлінням земельних ресурсів у Хмельницькій області двічі надавалися висновки про невідповідність проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вимогам чинного законодавства, а сам проект повертався на доопрацювання, що підтверджується висновками державної експертизи землевпорядної документації Головного управління земельних ресурсів у Хмельницькій області №540 від 18.02.08р. та №505 від 26.07.10р.
При цьому, судом враховується, що позитивний висновок державної експертизи щодо землевпорядної документації був наданий ПП „Радекс" лише 08.10.10р. №667.
Однак, як вбачається із заяви директора ПП „Радекс" Нечипорука Р.К. від 13.07.11р., ПП „Радекс" звернувся до Шепетівської РДА із клопотанням про затвердження проекту відведення земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та передачу в оренду земельної ділянки площею 100га. терміном на 48 років на території Рожичнянської сільської ради лише 13.07.11р., про що свідчить відтиск штампа Шепетівської РДА про прийняття цієї заяви та резолюція голови Шепетівської РДА.
Враховуючи, що згідно п.2 розпорядження №250/2007-р від 05.07.07р. ПП „Радекс" зобов'язано подати виготовлені документи із землеустрою до Шепетівської РДА, суд прийшов до висновку, що на момент закінчення строку дії зазначеного розпорядження (станом на 14.10.10р.), ПП „Радекс РК" не було подано до Шепетівської РДА належним чином оформленої землевпорядної документації, таким чином він втратив своє право на отримання земельної ділянки у спосіб визначений у п.3 Розділу ІІ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" від 16.09.08р. №509-VI, а саме без проведення земельних торгів і міг лише претендувати на отримання цієї земельної ділянки в загальному порядку, передбаченому чинним земельним законодавством.
При цьому, твердження відповідача та третьої особи про те, що строк виконання спірного розпорядження Шепетівської РДА повинен обчислюватися до 2012р., судом оцінюється критично, оскільки з аналізу змісту п.п.2 п.20 Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла" №2367-VI від 29.06.10р., якою внесено зміни до п.3 Розділу ІІ Закону України №509-VI, вбачається, що п.3 розділу ІІ „Прикінцеві положення" Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" №509-VI від 16.09.08р. викладено в новій редакції, тобто текст, викладений в цьому підпункті є складовою частиною п.3 Розділу ІІ Закону №509-VI, а тому встановлений ним строк чинності рішень органів виконавчої влади, обчислюється з моменту набрання чинності саме Законом України №509-VI, тобто з 14.10.08р. і діє до 14.10.10р.
З огляду на зазначене, суд прийшов до висновку, що спірне розпорядження Шепетівської РДА №336/2011-р від 13.09.11р. „Про передачу в оренду земельної ділянки ПП „Радекс РК"" прийняте відповідачем без достатніх правових підстав, в порушення норм чинного земельного законодавства та підлягає скасуванню.
За таких обставин, позовні вимоги прокурора та позивача належним чином обгрунтовані, підтверджені наявними у справі доказами, тому підлягають задоволенню.
У відповідності до ст.49 ГПК України витрати по оплаті державного мита та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.1,12,44, 49,82-84, ст.115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов Заступника прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі Головного управління Держкомзему в Хмельницькій області м. Хмельницький до Шепетівської районної державної адміністрації, м. Шепетівка Хмельницької області за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Приватного підприємства "Радекс РК" , м. Шепетівка Хмельницької області про визнання незаконним та скасування розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації від 13.09.2011 р. № 336/2011-р "Про передачу в оренду земельної ділянки ПП "Радекс РК" задоволити.
Визнати незаконним та скасувати розпорядження Шепетівської районної державної адміністрації Хмельницької області №336/2011-р від 13.09.11р. „Про передачу в оренду земельної ділянки ПП „Радекс РК"".
Стягнути з Шепетівської районної державної адміністрації Хмельницької області в дохід Державного бюджету України по коду бюджетної класифікації доходів 22030001 „Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)", символ звітності 206, р/р 31218206783002 УДКСУ у м. Хмельницькому, код отримувача 38045529, ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013, судовий збір в сумі 1073,00 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні 00 коп.)
Суддя О.Є. Танасюк
Повний текст рішення складено та підписано 17.04.12р.
Віддруковано 4 прим.
1-до матеріалів справи
2- позивачу (м. Хмельницький, вул. Інститутська, 2/2)
3- відповідачу (м. Шепетівка, вул. К.Маркса, 47)- з повідомленням
4-третій особі (м. Шепетівка, вул. Старокостянтинівське шосе, 34А, кв.51)- з повідомленням