Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-7934/11/0170/17
21.03.12 м. Севастополь Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Санакоєвої М.А.,
суддів Яковенко С.Ю. ,
Іщенко Г.М.
секретар судового засідання Рузова А.О.
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Папуша О.В. ) від 29.11.11 по справі № 2а-7934/11/0170/17
за позовом Приватного підприємства "Кримспецтехнолоджи" (вул. Монтажна, 10 Г, Гресівський, Сімферополь, місто, Автономна Республіка Крим,95493)
до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим (вул. Мате Залки 1/9,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95053)
про визнання незаконними дій, визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Кримспецтехнолоджи" звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про визнання незаконними дій з відображення в Акті від 20.06.11р. № 8177/23-4/36693441 тверджень відносно нікчемності правочинів ПП "Кримспецтехнолоджи" з ТОВ "АБС-Ресурси", визнання незаконним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0007062301 від 30.06.2011 року.
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.11 адміністративний позов - задоволено частково.
Визнано незаконним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим від 30.06.11р. № 0007062301.
Стягнено з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Кримспецтехнолоджи", в рахунок відшкодування понесених витрат зі сплати судового збору - 3,40 грн.
В решті позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з постановою суду, представник Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим звернувся до Севастопольського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.11, прийняти нову постанову.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Представники сторін у судове засідання не з'явилися, про дату, час і місце судового засідання були повідомлені належним чином та своєчасно.
Відповідно до частини четвертої статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що працівником Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим на підставі п. 79.1 ст. 79, пп. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, ст. 20 Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VI, з 07.06.11р. тривалістю 5 робочих днів, проведено невиїзну позапланову перевірку Приватного підприємства "Кримспецтехнолоджи" з питань достовірності даних наведених у податковій декларації за березень 2011 року. За результатами перевірки складено акт від 20.06.11р. № 8177/23-4/36693441, висновками якого зафіксовано порушення пп. 14.1.191 ст. 14, п. 185.1 ст. 185, п. 188.1 ст. 188, п. 187.1.а ст. 187, п. 201.1 ст. 201, п. 198.2 ст. 198, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VI у результаті чого донараховано податкові зобов'язання з ПДВ сумою 711 167 грн.
Податковим повідомленням-рішенням від 30.06.2011р. № 0007062301 Приватному підприємству "Кримспецтехнолоджи" згідно з підпунктом 54.3.2, 54.3.3 підпункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та відповідно до пункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI на підставі акта перевірки від 30.06.2011р. № 0007062301, встановлено порушення пп. 14.1.191 ст. 14, п. 185.1 ст. 185, п. 188.1 ст. 188, п. 187.1.а ст. 187, п. 201.1 ст. 201, п. 198.2 ст. 198, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VI, збільшено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на 711 167 грн. за основним платежем та на 1 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України, обов'язки платника податків, зокрема, пп. 16.1.2, 16.1.3, 16.1.4, зобов'язують платника податків: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пп. 20.1.1., 20.1.4., 20.1.6., 20.1.8. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання вимог іншого законодавства, здійснення контролю за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
П.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України регулює питання з визначення сум податкових та грошових зобов'язань, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Відповідно до пункту 123.1 статті 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Відповідно до пп. "а" п.185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно п. 187.1. ст. 187 Кодексу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п.п. 188.1. ст.188 Податкового кодексу України, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів, і збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку).
Згідно з п. 201.1, п. 201.6, п. 201.7, п. 201.8, ст. 201 ПК України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну; податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця; виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс); особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу надає право на нарахування податку. Відповідно до п. 201.10. ст. 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Як вбачається з податкової накладної № 1125 Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС Ресурси", індивідуальний податковий номер 372317211235, виданої 31.03.2011 року ПП "Кримспецтехнолоджи", індивідуальний податковий номер 366934401092, відповідно до договору поставки від 01.03.2011 р. № 136 (а.с.26-29) придбано товари в кількості та в асортименті, відповідно до вибуткової накладної від 31.03.11р. № 1125 (а.с.30-32).
У податковій декларації з податку на додану вартість за 03 місяць 2011 року (а.с.33-35), поданій електронними засобами контролюючому органу 20.04.11р. (а.с.51) податкові зобов'язання визначено сумою 1 368 484 грн., розмір якої відображено у Розшифровці податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) (а.с.36-38), у тому числі за правовідносинами з придбання товару у "АВС Ресурси", індивідуальний податковий номер 372317211235, обсягом постачання 3 555 833,33 грн., сумою податку на додану вартість 711 166,67 грн. Відповідно до реєстру виданих та отриманих податкових накладних відображено податкову накладну від 31.03.11р., отриману від ТОВ "АВС Ресурси" № 1125 (а.с.49-50).
Як вбачається з матеріалів справи, придбаний товар у Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС Ресурси" ПП "Кримспецтехнолоджи" реалізовано своїм контрагентам: відповідно до договору купівлі-продажу від 04.01.11р. № 134, укладеного з Фірма "Капітель Плюс" (а.с.75-76), що підтверджується видатковими накладними від 01.03.11р. № 500, від 02.03.11р. № 505, від 11.03.11р. № 603, від 15.03.11р. № 600, від 21.03.11р. № 590, від 25.03.11р. № 612, від 28.03.11р. № 633 (а.с.74,78,80,82,84,86), виданими податковими накладними від 01.03.11р. № 18, від 02.03.11р. № 25, від 11.03.11р. № 49, від 15.03.11р. № 52, від 21.03.11 № 72, від 25.03.11р. № 88, від 28.03.11р. № 94, (а.с.73,77,79,81,83,85,87); відповідно до договору купівлі-продажу від 04.01.11р. № 136 (а.с.91-92), укладеного з ПП "Комманд" що підтверджується видатковими накладними від 01.03.11р. № 1111, від 01.03.11р. № 669, від 01.03.11р. № 645, від 01.03.11р. № 654 (а.с.90,94,96,98), виданими податковими накладними від 01.03.11р. № 14, від 01.03.11р. № 15, від 01.03.11р. № 16, від 01.03.11р. № 17 (а.с.89,93,95,97); відповідно до договору купівлі-продажу від 04.01.11р. № 133 (а.с.103-104), укладеного з ТОВ "Бренд Строй", що підтверджується видатковими накладними від 01.03.11р. № 601, від 02.03.11р. № 616 (а.с.101-102,106), податковими накладними від 01.03.11р. № 13, від 02.03.11р. № 22 (а.с.99-100,105); відповідно до договору купівлі-продажу від 01.03.11р. № 140 (а.с.109-110), укладеного з ПП "ПАН БУД", що підтверджується видатковими накладними від 02.03.11р. № 613, від 02.03.11р. № 618 (а.с.108,112), податковими накладними від 02.03.11р. № 23, від 02.03.11р. № 24 (а.с.107,111).
Вище перелічені податкові накладні відображено у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (а.с.40-48), отриманому електронними засобами контролюючим органом 20.04.11р. (а.с.53).
Чинним законодавством передбачається, що податковий кредит платника податку складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку у зв'язку з придбанням товарів. При цьому, факт придбання товарів засвідчує отримана платником податку податкова накладна.
Позивач мав всі підстави для формування податкового кредиту за операціями з контрагентами, у тому числі з ТОВ "АВС Ресурси", оскільки контрагент зареєстрований платником ПДВ (свідоцтво про реєстрацію платником ПДВ ТОВ "АВС Ресурси" анульовано лише 29.04.11р. (а.с.17), а тому позивач мав право на підставі отриманої податкової накладної формувати податковий кредит, як і мав право видавати податкові накладні одержувачам товарів -своїм контрагентам за договорами купівлі-продажу.
З огляду на викладене, прийняте Державною податкової інспекцією в м. Сімферополі АР Крим податкове повідомлення-рішення від 30.06.2011 року № 0007062301 є протиправним, що є підставою для його скасування.
Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству, нормам матеріального та процесуального права, тому постанова Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.11.2011 підлягає залишенню без змін, апеляційна скарга - залишенню без задоволення.
Керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 частини першої статті 198, ст.ст. 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.11.11р. по справі № 2а-7934/11/0170/17 - залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.11.11р. по справі № 2а-7934/11/0170/17 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 26 березня 2012 р.
Головуючий суддя підпис М.А.Санакоєва
Судді підпис С.Ю. Яковенко
підпис Г.М. Іщенко
З оригіналом згідно
Головуючий суддя М.А.Санакоєва