Ухвала суду № 23593940, 14.03.2012, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2012
Номер справи
2а-9254/11/0170/13
Номер документу
23593940
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-9254/11/0170/13

14.03.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Щепанської О.А.,

суддів Привалової А.В. ,

Омельченка В. А.

секретар судового засідання Міщенко М.М.

за участю сторін:

представника позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс"- Джаббарова Талята Рустемовича,

представник відповідача, Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим- не з'явився,

розглянувши апеляційну скаргу Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Ольшанська Т.С.) від 06.10.2011 у справі № 2а-9254/11/0170/13

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс" (пров. Водопроводний, 9, смт. Октябрське, Красногвардійський район, Автономна Республіка Крим,97060)

до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим (вул. Дзержинського, 30, м. Джанкой, Автономна Республіка Крим,96100)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.10.2011 адміністратвиний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс" до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим №0000452301 від 15.07.2011.

Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс" з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3,40 грн.

Не погодившись з даним рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.10.2011 скасувати та прийняти нове рішення по справі, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального права.

У судовому засіданні, призначеному до розгляду на 14.03.2012, представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив рішення суду першої інстанції залишити без змін. Відповідач явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, 12.03.2012 на адресу суду надійшло його клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Згідно з ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

На підставі та за правилами ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи, встановила наступне.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс", звернувся до суду з позовом до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив.

Судова колегія, вислухавши пояснення представника позивача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, з 31.05.2011 по 20.06.2011 Джанкойською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим проведено планову виїзну перевірку ТОВ "Стандарт-сервіс" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2011, за результатами якої був складений акт від 29.06.2011 №2072/23-1/31503765.

На підставі акту від 29.06.2011 №2072/23-1/31503765 за порушення ст.44 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.1, ст.17, ст.39 Закону України "Про відходи", п.2 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України КМУ від 01.03.1999 №303, п.3.1 ст.3, п.6.1, 6.4 ст.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища", уведеної Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.99 №303, затвердженої спільним Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища і ядерної безпеки України, ДПА України 19.07.1999 №162/379, які діяли в періоді, що перевірявся, в результаті чого занижено збір за забруднення навколишнього природного середовища в періоді, що перевірявся, на загальну суму 8586 грн., у тому числі за III квартал 2010 року в сумі 8586 грн. Джанкойською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.07.2011 №0000452301, яким ТОВ "Стандарт - Сервіс" нараховано суму грошового зобов'язання за платежем інші збори забруднення навколишнього природного середовища по Фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 10732,50 грн., в тому числі за основним платежем 8586,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 2146,50 грн.

Згідно ст. 44 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ліміти скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів промислового, сільськогосподарського, будівельного та іншого виробництва, а також інші види шкідливого впливу в цілому на території Автономної Республіки Крим, областей, міст загальнодержавного значення або окремих регіонів встановлюються: у разі якщо це призводить до забруднення природних ресурсів загальнодержавного значення, територій інших областей, - спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів; в інших випадках - у порядку, що встановлюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст загальнодержавного значення) радами, за поданням органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 05.03.1998 № 187/98-ВР "Про відходи" (у редакції, яка діяла у перевіряємий період), відходи - це будь - які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких ії власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Статтею 17 Закону України «Про відходи», суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані: на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку; забезпечувати повне збирання, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, що відповідає вимогам екологічної безпеки; не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об'єктах.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про відходи», за розміщення відходів із суб'єктів підприємницької діяльності стягується плата, розмір якої встановлюється на основі нормативів, що розраховуються на одиницю обсягу утворених відходів, залежно від рівня їх небезпеки та цінності території на який вони розміщені.

У разі відсутності у суб'єкта підприємницької діяльності дозволу на розміщення відходів, відповідно до ст. 39, весь обсяг відходів враховується як понадлімітний. Плата за розміщення відходів у таких випадках визначається відповідно до цього Закону, у підвищеному розмірі.

В акті перевірки встановлено факт розміщення відходів на підприємстві люмінесцентних ламп. Дозволи на розміщення відходів та ліміти на утворення та розміщення відходів у ТОВ "Стандарт - Сервіс" в періоді з 01.04.2010 по 31.03.2011 були відсутні. В акті також вказано, що перевіркою було встановлено факт розміщення відпрацьованих люмінесцентних ламп на об'єктах ТОВ "Стандарт - Сервіс" в обсязі 15 штук.

Разом з тим, відповідно до матеріалів справи ніякого розміщення відпрацьованих люмінесцентних ламп на об'єктах ТОВ "Стандарт - Сервіс" у кількості 15 штук не відбувалось. Вказані лампи у кількості 15 штук є новими лампами які були списані зі складу для заміни відпрацьованих ламп у кількості 10 шт. та 5 шт. - для установки додаткового освітлення реконструйованого приміщення авто- супермаркету "Титан". Це підтверджуються відповідним актом на списання люмінесцентних ламп 01.07.2010 та актом на списання № СпТ-000038 від 31.08.2010 (а.с. 15,16).

Також, відпрацьовані лампи у кількості 10 штук були здані ТОВ "Стандарт - Сервис" за договором № 1797-о/12 прийому - здачі небезпечних відходів та вторинної сировини від 25.03.2010 на утилізацію Державному підприємству "Національного центру поводження небезпечними відходами"- "Регіональний центр поводження з небезпечними відходами в АР Крим", що підтверджується актом здавання - прийняття робот (надання послуг) від 02.07.2010 (а.с. 13,14).

Здавання вказаних ламп на утилізацію відбулось 02.07.2010 тобто в межах встановленого шестимісячного строку вказаного у листі Міністерства екології та природних ресурсів України від 02.04.2003 N 2798/26-8, а саме не підлягає ліцензуванню операція зберігання небезпечних відходів суб'єктами господарської діяльності, які утворюють відходи у тому випадку, коли ці небезпечні відходи, які утворюються протягом шести місяців поточного року, передаються у цей же термін на договірних умовах іншим суб'єктам господарської діяльності (які мають відповідні ліцензії на право здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами) на зберігання, оброблення, утилізацію, видалення.

За викладеного, правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим та не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Все вищенаведене дає судовій колегії право для висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіці Крим - залишити без задоволення.

2. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.10.2011 у справі № 2а-9254/11/0170/13 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 19 березня 2012 р.

Головуючий суддя підпис О.А.Щепанська

Судді підпис А.В.Привалова

підпис В.А.Омельченко

З оригіналом згідно

Головуючий суддя О.А.Щепанська