Ухвала суду № 23589466, 30.01.2012, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2012
Номер справи
2а-1642/11/2770
Номер документу
23589466
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-1642/11/2770

30.01.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Єланської О.Е.,

суддів Кукти М.В. ,

Ілюхіної Г.П.

секретар судового засідання Плисенко Ф.Ю.

за участю сторін:

представник позивача - Приватного підприємства "Сервет" - ОСОБА_2, довіреність № б/н від 10.05.11 року;

представник відповідача - Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя - ОСОБА_3, довіреність № 2156/9/10-039 від 04.07.11 року;

представник відповідача - Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя - ОСОБА_4, довіреність № 3234/9/10-039 від 30.09.11 року;

прокурор м. Севастополя - Степаненко Тетяна Олексіївана, посвідчення №736 від 05.12.2011 року;

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Прохорчук О.В.) від 04.08.11 року у справі № 2а-1642/11/2770

за позовом Приватного підприємства "Сервет" (пр.Ген.Острякова,114/2, м. Севастополь, 99011)

до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011)

за участю Прокурора м. Севастополя (вул. Павліченко 1, м. Севастополь, 99011)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Прохорчук О.В.) від 04.08.2011 року у справі № 2а-1642/11/2770 адміністративний позов Приватного підприємства "Сервет" до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя, за участю Прокурора м. Севастополя про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя №0000250232/0 від 19.05.2010 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 3308603,00 грн.

Повернено з Державного бюджету України Приватному підприємству "Сервет" витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 (три) гривні 40 копійок.

Не погодившись з зазначеною постановою суду, представник Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя подав на адресу суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь від 04.08.2011 року та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог позивачу відмовити.

Апеляційна скарга мотивована тим, що суд першої інстанції, при вирішенні спору по суті, грубо порушив норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

За розпорядженням керівництва Севастопольського апеляційного адміністративного суду, суддів Санакоєву М.А. та Горошко Н.П. у зв'язку з поважними причинами, було замінено на суддів Ілюхіну Г.П. та Кукту М.В.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, заслухавши пояснення на апеляційну скаргу представників відповідача та прокурора, заперечення на апеляційну скаргу представника позивача, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія встановила наступне.

З матеріалів справи вбачається, що у період з 17.05.2010 року по 18.05.2010 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя проведено документальну невиїзну перевірку Приватного підприємства «Сервет»з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість по правових відносинах з Приватним підприємством «Металфорт», Приватним підприємством «Укрспецсоюз», Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтермет-ВС», Приватним підприємством «Ферро-Ю», Товариством з обмеженою відповідальністю «Фортуна Крим Плюс», Приватним підприємством «Таврія», Приватним підприємством «Олтрейд-А»за липень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 року, за результатами якої складений акт № 66/23-2/33166154/3053/10 від 19.05.2010 року.

У ході перевірки встановлено порушення пункту 1.8 статті 1, підпунктів 7.7.1, 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме - завищення суми податку на додану вартість, яка підлягає відшкодуванню з бюджету за липень 2009 року у розмірі 160247,00 грн., за вересень 2009 року у розмірі 169486,00 грн., за жовтень 2009 року у розмірі 1914848,00 грн., за листопад 2009 року у розмірі 658370,00 грн., за грудень 2009 року у розмірі 405652,00 грн.

На підставі зазначеного акту перевірки, керівником Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя 19.05.2010 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000250232/0 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість всього у розмірі 3308603,00 грн.

Зазначене рішення податкового органу в адміністративному порядку позивачем оскаржено не було.

Перевіркою за період - липень 2009 року встановлено наступне.

У червні 2009 року одним з постачальників Приватного підприємства «Сервет»було Приватне підприємством «Укрспецсоюз», яке реалізує металобрухт з чорних металів. Податковий кредит по Приватному підприємству «Укрспецсоюз»склав 1470672,88 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 964833,30 грн.), частка відшкодування ПП «Укрспецсоюз»складає 160247,00 грн.

Згідно з результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства „Укрспецсоюз" від 23.10.2009 року № 6434/07-024/32997427 постачальниками Приватного підприємства „Укрспецсоюз" є Приватне підприємство «Металфорт», Приватне підприємство «Олдтрейд-А», Приватне підприємство «Авиор».

Для підтвердження податкового кредиту по Приватному підприємству «Металфорт»до Державної податкової інспекції Центрального району міста направлений запит. Згідно з довідкою зустрічної перевірки Приватного підприємства «Металфорт»від 21.12.2009 року №1715/07-100/34437219 підприємство є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Есприм», яке відповідно до довідки зустрічної перевірки від 18.02.2010 № 266/07-100/36317559 також є посередником. У свою чергу його постачальником є Приватне підприємство «Флейм», яке відповідно до довідки Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва від 16.03.2010 № 350/07-100/35890595 ліквідовано згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.12.2009 та 22.12.2009 знято з обліку.

Для підтвердження податкового кредиту по Приватному підприємству «Олтрейд-А»до Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва 18.11.2009 направлений запит. Згідно з довідкою зустрічної перевірки Приватного підприємства «Олдтрейд-А»від 21.12.2009 № 1717/07-100/34606488 підприємство є посередником, його постачальниками є Приватне підприємство «Бермет», Приватне підприємство «Колалрз», Приватне підприємство «Афелий», Приватне підприємство «Есприм», Приватне підприємство «Ригельс».

Відповідно до довідки зустрічної перевірки від 17.02.2010 року № 246/07-100/35988787, Приватне підприємство «Бермет»є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Камелина», яке згідно з інформацією Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва, ліквідовано за ухвалою господарського суду Миколаївської області від 30.09.2009.

Згідно з довідкою зустрічної перевірки від 15.02.2010 № 251/07-100/35890621 Приватне підприємство «Колалрз»є посередником, а його постачальником є Приватне підприємство «Ригельс», яке, згідно з інформацією Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва, ліквідовано ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.12.2009.

Відповідно до довідки зустрічної перевірки від 09.02.2010 № 185/07-100/35988750 Приватне підприємство «Афелий»є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Ригельс», яке згідно з інформацією Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва, ліквідовано за ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.12.2009.

За відомостями зустрічної перевірки від 18.02.2010 № 267/07-1.00/36317559 Приватне підприємство «Есприм»є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Флейм», яке також за відомостями Державної податкової інспекції Центрального району міста Севастополя, ліквідовано згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.12.2009 та знято з обліку 22.12.2009

Відповідно до довідки зустрічної перевірки від 18.02.2010 № 213/07-100/35988841 Приватне підприємство «Ригельс», ліквідовано згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області від 22.12.2009.

Для підтвердження податкового кредиту по Приватному підприємству «Авиор»відповідачем був направлений запит до Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва від 18.11.2009. Згідно з отриманою довідкою зустрічної перевірки 22.01.2010 № 245/7/23-2 підприємство є посередником. Постачальниками Приватного підприємства «Авиор»є Приватне підприємство «Афелий», Приватне підприємство «Есприм»та Приватне підприємство «Ригельс».

Згідно з довідкою зустрічної перевірки Приватного підприємства «Афелий»від 10.03.2010 року №394/07-100/35988750, підприємство є посередником, його постачальниками є Приватне підприємство «Утсонія»та Приватне підприємство «Камелина».

Відповідно до довідок зустрічних перевірок від 23.03.2010 року № 373/07-100/35106144 та №379/07-100/35273579 Приватні підприємства «Утсонія»та «Камелина»ліквідовані ухвалою господарського суду Миколаївської області від 30.09.2009 року.

Згідно з довідкою зустрічної перевірки Приватного підприємства «Есприм»від 10.03.2010 року № 396/07-100/36317559 підприємство є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Флейм», яке згідно з інформацією Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва ліквідовано ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.12.2009 та знято з обліку 22.12.2009.

У результаті неможливості перевірити сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість по відповідних операціях відповідач дійшов висновку про завищення Приватним підприємством «Сервет»суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за липень 2009 року у розмірі 160247,00 грн.

За період - вересень 2009 року перевіркою встановлено наступне.

Одним з постачальників Приватного підприємства «Сервет»у липні 2009 року було Приватне підприємство «Укрспецсоюз», яке реалізує металобрухт з чорних металів. Податковий кредит по Приватному підприємству «Укрспецсоюз»складає 904947,17 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 753408,62 грн.), частка відшкодування ПП «Укрспецсоюз»складає 169486,00 грн.

Згідно з результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства «Укрспецсоюз»від 11.12.2009 № 7872/07-024/32997427 підприємство є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Металфорт», яке за відомостями Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва також є посередником та має постачальників: Приватне підприємство «Антарес-М», Приватне підприємство «Колалрз»та Приватне підприємство «Афелій».

Згідно з довідкою Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва від 24.03.2010 № 382/07-100/35988766 Приватне підприємство «Антарес-М»відсутнє за юридичною адресою. За відомостями ГВПМ СДПІ ВПП у місті Миколаєві підприємство припинено (ліквідовано, закрито), знято з обліку 07.06.2011.

Відповідно до довідки зустрічної перевірки від 15.04.2010 № 607/07-100/35988750 Приватне підприємство «Афелій»є посередником, його постачальниками є Приватне підприємство «Толимакс»та Приватне підприємство «Ригельс», які ліквідовані згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області.

У результаті неможливості перевірити сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість по відповідних операціях відповідач дійшов висновку про завищення Приватним підприємством «Сервет»суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за вересень 2009 року у розмірі 169486,00 грн.

За період - жовтень 2009 року перевіркою встановлено наступне.

Одним з постачальників Приватного підприємства «Сервет»у вересні 2009 року було Приватне підприємство «Металфорт», яке реалізує брухт з чорних металів. Податковий кредит по вказаному контрагенту склав 348200,00 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 348200,00 грн., частка відшкодування ПП «Металфорт»складає 298521,00 грн.

Відповідно до результатів зустрічної перевірки Приватного підприємства «Металфорт»від 21.12.2009 № 1714/07-100/34437219 підприємство є посередником, його постачальниками є Приватне підприємство «Антарес-М»та Приватне підприємство «Колалрз».

Згідно з інформацією Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва, Приватне підприємство «Антарес-М»також є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Флейм», яке 22.12.2009 року ліквідовано та знято з податкового обліку.

Відповідно до результатів зустрічної перевірки Приватного підприємства «Колалрз»від 17.02.2010 № 250/01-100/35890621 підприємство є посередником та має постачальника Приватне підприємство «Толимакс», яке згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області ліквідовано 09.02.2010.

Також одним з постачальників Приватного підприємства «Сервет»у вересні 2009 року було Приватне підприємство «Олтрейд-А», яке реалізує брухт з чорних металів згідно з умовами договору від 18.09.2009 на поставку лому та брухту кольорових вторинних металів та стопів. Податковий кредит по Приватному підприємству «Олтрайд-А»склав 355250,00 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 355250,00 грн.), частка відшкодування ПП «Олтрейд-А»складає 304565,00 грн.

За результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства «Олтрейд-А»від 21.12.2009 № 1716/07-100/34606488 підприємство є посередником, його постачальниками є Приватне підприємство «Фемина», яке у свою чергу має постачальника - Приватне підприємство «Толимакс», яке ліквідовано згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області від 09.02.2010.

Ще одним з постачальників Приватного підприємства «Сервет»у вересні 2009 року було Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтермет-ВС», яке реалізує брухт чорних металів. Податковий кредит по Товариству з обмеженою відповідальністю «Інтермет-ВС»складає 655984,42 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 420916,67 грн.), частка відшкодування ТОВ «Інтермет-ВС»складає 360863,00 грн.

Відповідно до результатів зустрічної перевірки від 15.12.2009 № 1692/07-100/34319203 Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтермет-ВС»є посередником, його постачальником є Приватне підприємство "Мегамет", інформація щодо якого податковим органом не отримана.

Також одним з постачальників Приватного підприємства "Сервет" у вересні 2009 року було Приватне підприємство "Ферро-Ю", яке реалізує брухт чорних металів та брухт алюмінію. Податковий кредит Приватного підприємства "Ферро-Ю" склав 1109145,79 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 1109145,79 грн.), частка відшкодування ПП "Ферро-Ю" складає 950899,00 грн.

Згідно з результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства "Ферро-Ю" від 21.12.2009 № 1718/107-100/33797995 підприємство є посередником, а його постачальниками: Приватне підприємство "Антарес-М", Приватне підприємство "Колалрз", Приватне підприємство "Мирам-М", Приватне підприємство "Есприм", Приватне підприємство "Афелій".

За результатами зустрічної перевірки Приватне підприємство "Антарес-М" є посередником та має свого постачальника - Приватне підприємство "Флейм", яке відповідно до інформації Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва, ліквідовано ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.12.2009 року та знято з податкового обліку 22.12.2009 року.

Згідно з результатами зустрічної перевірки від 04.02.2010 року № 167/07-100/35890621 Приватне підприємство "Колалрз" є посередником та має свого постачальника - Приватне підприємство "Толимакс", яке ліквідовано згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області 09.02.2010 року.

За результатами зустрічної перевірки від 18.02.2010 року № 272/07-100/36317522 Приватне підприємство "Мирам-М" є посередником, мало постачальника - Приватне підприємство "Толимакс", яке ліквідовано 09.02.2010 року.

Відповідно до результатів зустрічної перевірки від 18.02.2010 року № 268/07-10036317559 Приватне підприємство "Есприм" є посередником, його постачальником - Приватне підприємство "Толимакс".

Згідно з результатами зустрічної перевірки від 04.02.2010 року № 168/07-100/35988750 Приватне підприємство "Афелій" також є посередником, а його постачальником також було Приватне підприємство "Толимакс".

У зв'язку з неможливістю перевірити сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість по відповідних операціях, відповідач дійшов висновку про завишення Приватним підприємством «Сервет»суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за жовтень 2009 року у розмірі 1914848,00 грн.

Перевіркою за період - листопад 2009 року встановлено наступне.

Одним з постачальників Приватного підприємства "Сервет" у жовтні 2009 року було Приватне підприємство "Металфорт", яке реалізує брухт чорних металів. Податковий кредит по Приватному підприємству "Металфорт" складає 233333,33 грн. (оплата проведена платіжним дорученням на загальну суму 233333,33 грн.), частка відшкодування ПП "Металфорт" складає 70749,00 грн.

Відповідно до результатів зустрічної перевірки Приватного підприємства «Металфорт»від 21.12.2009 року № 1714/07-100/34437219 підприємство є посередником, його постачальниками були Приватне підприємство «Антарес-М»та Приватне підприємство «Колалрз».

Згідно з інформацією Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва Приватне підприємство «Антарес-М»також було посередником, його постачальником - Приватне підприємство «Флейм», яке знято з податкового обліку 22.12.2009.

За результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства «Колалрз»від 17.02.2010 року № 250/07-100/355890621 підприємство є посередником, мало постачальника -Приватне підприємство «Толимакс», яке згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області ліквідовано 09.02.2010 року.

Також одним з постачальників Приватного підприємства «Сервет»у жовтні 2009 року було Приватне підприємство «Укрспецсоюз», яке реалізує металобрухт з чорних металів. Податковий кредит по Приватному підприємству «Укрспецсоюз»склав 714517,16 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 714517'.16 грн.), частка відшкодування ПП «Укрспецсоюз»складає 216647,00 грн.

Згідно з результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства «Укрспецсоюз»від 11.12.2010 № 7872/07-100/32997427 підприємство є посередником та має постачальників Приватне підприємство «Толимакс»та Приватне підприємство «Авиор».

За відомостями Державної податкової інспекції Центрального району міста Миколаєва Приватне підприємство «Толимакс»визнано банкрутом згідно з постановою господарського суду Миколаївської області від 22.12.2009.

Відповідно до довідки зустрічної перевірки від 27.02.2010 № 331/07-100/36142712 Приватне підприємство «Авиор»є посередником, його постачальником є Приватне підприємство «Мирам-М», яке також є посередником, та в свою чергу має постачальника Приватне підприємство «Толимакс», яке, як зазначалось вище, 09.02.2010 ліквідовано.

Ще одним з постачальників Приватного підприємства «Сервет»у жовтні 2009 року було Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтермет-ВС», яке реалізує брухт з чорних металів відповідно до умов договору № 219/1-В від 21.09.2009. Податковий кредит по вказаному контрагенту складає 686437,81 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 686437,81 грн.) відшкодування ТОВ «Інтермет-ВС»складає 208133,00 грн.

Відповідно до результатів зустрічної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтермет-ВС»від 15.12.2009 року № 1692/07-100/34319203, товариство є посередником, його постачальником - Приватне підприємство «Мегамет», щодо якого інформація податковим органом не отримана.

Також постачальником Приватного підприємства «Сервет»у жовтні 2009 року було Приватне підприємство «Ферро-Ю», яке реалізує брухт та відходи чорних металів відповідно до умов договору б/н від 01.12.2008 року. Податковий кредит по Приватному підприємству «Ферро-Ю»склав 574616,89 грн. (оплата проведена платіжними дорученнями на загальну суму 216666,66 грн.), відшкодування ПП «Ферро-Ю»складає 65695,00 грн.

Згідно з результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства «Ферро-Ю»від 21.12.2009 № 1718/107-100/33797995 підприємство є посередником, його постачальниками є Приватне підприємство «Антарес-М», Приватне підприємство «Колалрз», Приватне підприємство «Мирам-М».

За результатами зустрічної перевірки Приватне підприємство «Антарес-М»є посередником та має свого постачальника - Приватне підприємство «Флейм», яке, відповідно до інформації Державної податкової інспекції Центрального району Миколаївської області ліквідовано згідно з ухвалою господарського суду Миколаївської області від 01.12.2009 та знято з податкового обліку 22.12.2009.

Згідно з результатами зустрічної перевірки Приватного підприємства «Колалрз»від 04.02.2010 року №167/07-100/35890621, підприємство є посередником та має свого постачальника - Приватне підприємство «Толимакс», яке, як вказувалось вище, ліквідовано та відходи кольорових вторинних металів та стопів, брухт та відходи чорних вторинних металів та стопів, а Покупець зобов'язується своєчасно прийняти цей товар та здійснити оплату на умовах даного договору. Строк дії договору - до виконання сторонами своїх зобов'язань.

Згідно з нормами Закону України "Про податок на додану вартість" бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку із зайвою сплатою (нарахуванням) податку і незалежна від сплати даного податку до бюджету постачальником.

Не дозволяється включення до податкового кредиту, відповідно до пункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 цього Закону, будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт.

Згідно з підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх одержувача, і є підставою для нарахування податкового кредиту.

Позивачем на підтвердження обґрунтованості віднесення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість у липні, вересні, жовтні, листопаді та грудні 2009 року були надані податкові накладні, які не мали будь-яких недоліків та порядок заповнення яких відповідає встановленому чинним законодавством.

Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.1 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" суми податку, що підлягають сплаті до бюджету або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду. У разі коли за результатами звітного періоду сума, визначена згідно із зазначеним підпунктом, має від'ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податку з Державного бюджету України протягом місяця, наступного після подачі декларації (підпункт 7.7.3 пункту 7.7 ст.7 цього Закону).

Відповідно до підпункту 7.7.3 пункту 7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.

Приватним підприємством "Сервет" надані до податкового органу декларації з податку на додану вартість за перевіряємий період, в яких задекларовано відшкодування податку на додану вартість на рахунок підприємства. До декларацій додані оригінали митних вантажних декларацій, оформлених відповідно до вимог Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 574 від 09.06.1997 та Порядку заповнення вантажної митної декларації відповідно до митного режиму експорту, затвердженого наказом Державної митної служби України № 380 від 30.06.1998, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України № 243 від 01.03.2002, на яких митним органом зроблений надпис про фактичний вивіз за межи митної території України задекларованих товарів та засвідчені гербовою печаткою митного органу.

Також позивачем надані платіжні доручення, якими підтверджується фактична сплата позивачем сум за металобрухт за договорами з Приватним підприємством «Металфорт», Приватним підприємством «Укрспецсоюз», Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтермет-ВС», Приватним підприємством «Ферро-Ю», Товариством з обмеженою відповідальністю «Фортуна Крим Плюс», Приватним підприємством «Таврія», Приватним підприємством «Олтрейд-А», а також банківські довідки по рахункам Приватного підприємства "Сервет" за перевіряємий період.

Платники податку, визначені у підпунктах "а", "в", "г", "д" пункту 10.1 статті 10 вказаного Закону, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону (пункт 10.2. статті 10 зазначеного Закону).

Таким чином, висновок Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя про непідтвердження податкового кредиту Приватного підприємства «Сервет»з тих мотивів, що в ході зустрічних документальних перевірок інформація про постачальників не отримана і встановлення факту надходження податку на додану вартість до бюджету України неможливе, не відповідає фактичним обставинам справи і вимогам податкового законодавства.

Відповідно до договорів, на підставі яких Приватному підприємству «Сервет»контрагентами були виписані податкові накладні, не були визнані недійсними у встановленому чинним законодавством порядку, кошти за договорами разом з податком на додану вартість позивачем було перераховано.

Крім цього, довідкою Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя від 09.09.2009 № 71/23-5/33166154/4752/10 про результати позапланової виїзної перевірки Приватного підприємства «Сервет»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за період - липень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у червні 2009 року, підтверджено правомірне заявлення Приватним підприємством «Сервет»в податковій декларації за липень 2009 року бюджетне відшкодування податку на додану вартість у сумі 257248,00 грн.

Таким чином, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що встановлені взаємовідносини з платниками, засновницькі документи, свідоцтва про державну реєстрацію, первинні та інші документи яких в судовому порядку визнані недійсними.

Довідкою відповідача від 25.11.2009 № 104/23-5/33166154/6292/10 про результати позапланової виїзної перевірки Приватного підприємства «Сервет»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за період - вересень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у липні 2009 року, підтверджено Приватним підприємством «Сервет»в податковій декларації за вересень 2009 року бюджетне відшкодування податку на додану вартість у сумі 23650,00 грн.

Актом Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя від 02.12.2009 № 105/23-5/33166154/6449/10 про результати позапланової виїзної перевірки Приватного підприємства «Сервет»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за період - жовтень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у червні та вересні 2009 року, підтверджено Приватним підприємством «Сервет»в податковій декларації за жовтень 2009 року бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 544804,00 грн.

Актом відповідача від 31.12.2009 року № 119/23-5/33166154/6975/10 про результати позапланової виїзної перевірки Приватного підприємства «Сервет»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за період - листопад 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у жовтні 2009 року, підтверджено Приватним підприємством «Сервет»в податковій декларації за листопад 2009 року бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 485834,00 грн.

Довідкою Державної податкової інспекції Ленінського району міста Севастополі від 18.02.2010 року № 24/23-2/33166154/1001/10 про результати позапланової виїзної перевірки Приватного підприємства «Сервет»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за період - грудень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось у листопаді 2009 року, підтверджено Приватним підприємством «Сервет»в податковій декларації за грудень 2009 року бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 860008,00 грн.

Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996-ХІV встановлено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Позивачем надані усі первинні документи щодо здійснення вищезазначених господарських операцій.

Фактів порушення контрагентами позивача своїх податкових зобов'язань податковим органом не встановлено, а неможливість відповідача встановити кінцевих виробників та посилання на відсутність факту надходження податку на додану вартість до Державного бюджету України не є підставою для прийняття рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування позивачу.

Стаття 19 Конституції України передбачає обов'язок органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Виходячи із критерії оцінки рішень, дії чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, яки викладені в ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства, суб'єкти владних повноважень для реалізації своїх функції повини діяти з дотримання встановленої законом процедури прийняття рішення; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між буд-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахування права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінюючи рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, їхніх посадових і службових осіб через призму вищезазначених критеріїв, і у разі виявлення порушень хоча б одного із цих критеріїв і за умови порушення прав, свобод та інтересів позивача, є підстави для задоволення адміністративному позову.

Таким чином судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, про відсутність порушень з боку позивача податкового законодавства з питання регулювання податку на додану вартість, у зв'язку з чим, зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 3308603,00 грн. податковим повідомленням-рішенням №0000250232/0 від 19.05.2010 року здійснено податковим органом неправомірно.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись статтями 195, 196, ч. 1 п. 1 ст. 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Севастополя на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Прохорчук О.В.) від 04.08.11 року у справі № 2а-1642/11/2770, залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополь (суддя Прохорчук О.В.) від 04.08.11 року у справі № 2а-1642/11/2770, залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 06 лютого 2012 р.

Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська

Судді підпис М.В. Кукта

підпис Г.П.Ілюхіна

З оригіналом згідно

Суддя О.Е.Єланська