Постанова № 23555129, 18.04.2012, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
18.04.2012
Номер справи
9/144б
Номер документу
23555129
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Господарський суд Чернігівської області

______________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62

ПОСТАНОВА

Іменем України

"18" квітня 2012 р. Справа №5028/9/144б/2011

Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЦ ПРОФЕКС",

юридична адреса: вул. О. Гончара, 55, офіс 10,Київ 34,01034,

поштова адреса: пр. Л.Курбаса, 2Б, офіс 715, м. Київ, 03148

Боржник: Закрите акціонерне товариство "Зоря" Козелецького району,

код ЄДРПОУ 03799392, с. Олбин, Козелецький район,

Чернігівська область,17040

Предмет спору: про визнання боржника банкрутом

Суддя С.М.Івченко

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

боржника: Комлик І.С.- арбітражний керуючий, керуючий санацією.

кредитора: ОСОБА_2 довіреність № б/н від 12.05.2011 представник ТОВ "ОЦ ПРОФЕКС"

СУТЬ СПОРУ:

Провадження у цій справі порушено ухвалою господарського суду від 05.05.11р.. Оголошення про порушення провадження у справі опубліковано в газеті "Голос України" № 95 (5095) за 27.05.11р. . Реєстр вимог кредиторів затверджено ухвалою від 09.08.11р.. Ухвалою від 05.09.11р. введено процедуру санації боржника, керуючим санацією боржника призначено арбітражного керуючого Комлика Іллю Сергійовича (поштова адреса: АДРЕСА_2).

Арбітражним керуючим на адресу суду 06.03.2012р. подано клопотання про затвердження плану санації схвалено комітетом кредиторів (протокол №2 від 15.12.11р.).

В судовому засіданні 10.04.12р. було встановлено, що розроблений план санації містить загальний перелік заходів з відновлення платоспроможності боржника , але не передбачає конкретизації таких заходів, зокрема які активи буде продано, які кошти планується одержати від реалізації частини активів боржника. У плані відсутній конкретний строк відновлення платоспроможності боржника , а лише зазначено, що план санації планується реалізувати за 18 місяців, що перевищує строки , встановлені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Ухвалою суду від 10.04.2012р. встановлено, що поданий керуючим санацією план санації боржника затвердженню не підлягає, а керуючого санацією було зобов'язано доопрацювати його з метою конкретизації заходів відновлення платоспроможності та строку відновлення платоспроможності боржника, узгодити вказаний план санації з комітетом кредиторів.

18 .04.12р. у судовому засіданні керуючий санацією надав клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення його ліквідатором по даній справі , посилаючись на те, що на виконання вимог ухвали суду від 10.04.2012р. було доопрацьовано план санації ЗАТ „ЗОРЯ" та подано на схвалення комітету кредиторів. Відповідно до рішення комітету кредиторів ЗАТ „ЗОРЯ" (протокол від 13.04.2012р. №3 ) було відхилено план санації боржника, з зазначенням про те, що запропонований план санації не може відновити платоспроможність боржника та на даному етапі більш ефективним засобом для задоволення вимог кредиторів є визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Комітетом кредиторів було прийнято рішення звернутись до господарського суду Чернігівської області із клопотанням про визнання боржника банкрутом та викриття ліквідаційної процедури , рекомендувати в якості ліквідатора ЗАТ „ЗОРЯ" арбітражного керуючого Комлика Іллю Сергійовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства Серія НОМЕР_2, від 01.08.2011р. зареєстрований за адресою: 07400, АДРЕСА_1), який в свою чергу надав письмову заяву на призначення його ліквідатором по даній справі.

Зазначене рішення комітету кредиторів від 13.04.2012р. відповідає вимогам ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Зважаючи на рішення комітету кредиторів від 13.04.2012р., а також враховуючи виявлену заборгованість боржника перед кредиторами, яка на час проведення цього засідання не погашена, боржником не вжито заходів до її погашення інакше, ніж з застосуванням ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, суд доходить до висновку про необхідність визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У межах цієї справи 17.04.2012р. на адресу господарського суду надійшло клопотання про заміну кредитора - Державної податкової інспекції у Козелецькому районі правонаступником -Козелецькою міжрайонною державною податковою інспекцією Чернігівської області Державної податкової служби.

Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 N 15 "Про судову практику в справах про банкрутство" визначено , що ст. 512 Цивільного кодексу України встановлено підстави заміни кредитора у зобов'язанні, в тому числі й грошовому. Згідно до ст. 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок правонаступництва. Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено заборони на перехід прав кредиторів за грошовими зобов'язаннями до іншої особи у провадженні у справі про банкрутство. Особа, до якої перейшли права кредитора під час провадження у справі про банкрутство, отримує статус учасника провадження відповідно до абзацу двадцять другого статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Заміна кредитора у зобов'язанні не впливає на права та обов'язки боржника і не потребує його згоди, якщо така згода не передбачена договором або законом.

Ст. 25 Господарського процесуального кодексу передбачено, що у разі припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу. Правонаступництво можливе на будь-якій стадії процесу.

Козелецькою міжрайонною державною податковою інспекцією Чернігівської області Державної податкової служби надано видане на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.11р. № 981 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" повідомлення Державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи від 27.03.2012 №02-18/67 , а також Виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , з яких вбачається припинення діяльності Державної податкової інспекції у Козелецькому районі та створення Козелецької міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області Державної податкової служби, яка є її правонаступником. Державна реєстрація Козелецької міжрайонної державної податкової інспекції Чернігівської області Державної податкової служби здійснена 01.03.2012р.

Виходячи з вищенаведеного, суд доходить висновку про необхідність задоволення клопотання та заміну кредитора по даній справі його правонаступником.

Керуючись ст. ст. 3-1 , 18, 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , ст.25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру санації боржника.

2. Визнати банкрутом Закрите акціонерне товариство "Зоря" Козелецького району,

(код ЄДРПОУ 03799392, с. Олбин, Козелецький район, Чернігівська область,17040) та відкрити ліквідаційну процедуру з наслідками, передбаченими ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме:

підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;

строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому розділом ІІІ Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом";

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;

виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому розділом ІІІ Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.

2.Ліквідатором банкрута призначити арбітражного керуючого Комлика Іллю Сергійовича ( ід. номер НОМЕР_1, ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства Серія НОМЕР_2, від 01.08.2011р. зареєстрований за адресою: 07400, АДРЕСА_1), зобов'язавши його здійснити всі дії, передбачені розділом ІІІ Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

3. Керівним органам банкрута передати, а ліквідатору прийняти майнові активи банкрута, документацію, печатки, штампи.

4. Ліквідатору вчинити дії по виявленню ліквідаційної маси, її оцінки, реалізації, задоволенню вимог кредитора, складенню ліквідаційного балансу, наданню його господарському суду з додатками та звітом про здійснення ліквідпроцедури.

5.Здійснити заміну кредитора - Державної податкової інспекції у Козелецькому районі процесуальним правонаступником -Козелецькою міжрайонною державною податковою інспекцією Чернігівської області Державної податкової служби( 17000, Чернігівська область, Козелецький район, смт. Козелець, вул. Толстого, буд. 34-А).

6. Дану постанову надіслати кредиторам, банкруту, ліквідатору Комлику І.С. (поштова адреса: АДРЕСА_2), Державному реєстратору (Козелецька райдержадміністрація, сел.Козелець, вул. Комсомольська,27) та Сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції в Чернігівській області.

Суддя С.М. Івченко