Постанова № 23549111, 12.04.2012, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2012
Номер справи
2а/0270/1377/12
Номер документу
23549111
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

12 квітня 2012 р. Справа № 2а/0270/1377/12

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Вергелеса Андрія Валерійовича, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: прокурора Літинського району в інтересах держави та урядового органу

до: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про: стягнення фінансових санкцій у сумі 1700, 00 грн.

ВСТАНОВИВ :

В березні 2012 року Прокурор Літинського району Вінницької області звернувся в суд в інтересах держави в особі ТУ ГДІ на автомобільному транспорті у Вінницькій області з позовом до ФОП ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, відповідно до постанови про застосування фінансових санкцій № 135708 від 23.01.2012 року.

Позов мотивовано, зокрема, тим, що постановою № 135708 від 23.01.2012 року до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700, 00 грн. за виявлене під час проведення перевірки порушення Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме надання послуг з регулярних пасажирських перевезень за маршрутом №719 без оформлення документів.

Посилаючись на те, що відповідач зазначену постанову не оскаржив, в строки встановлені законом, на добровільну сплату застосованих фінансових санкцій, борг не сплатив, що тягне за собою ненадходження коштів до бюджету Держави, прокурор вимушений звернутись до суду.

Копія рішення відповідачу направлялась, яке він отримав 06.01.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.8).

Частиною 5 статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Справа розглядається в порядку скороченого провадження, оскільки в силу пункту 4 частини 1 статті 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження, застосовується скорочене провадження.

Ухвала про відкриття скороченого провадження від 27.03.2012 року отримана відповідачем 30.03.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.16).

Отже, судом вжито всіх залежним від нього заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Заперечень або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходило.

Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, оцінивши подані докази, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.

Судом з'ясовано, що постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Вінницькій області від 23.01.2012 року № 135708, на підставі акта перевірки від 12.12.2011, до ФОП ОСОБА_1 за порушення статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме, надання послуг з регулярних пасажирських перевезень за маршрутом №719 без оформлення документів ( не оформлено схеми маршрутів, розкладу руху) , застосовано фінансові санкції в сумі 1700, 00 грн. (а.с.7,9).

Постанова про застосування фінансових санкцій направлена відповідачу супровідним листом № 02-3/9 від 03.01.2012 року, яку отримано відповідачем 06.01.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення ( а.с.6).

Станом на день розгляду справи доказів щодо оскарження постанови та її виконання в добровільному порядку - суду не надано.

Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема, схема маршруту, розклад руху.

Абзацом другим частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, в тому рахунку: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно до пункту 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі - Порядок), копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Пунктом 32 Порядку встановлено, що скарга на постанову про застосування фінансових санкцій може бути подана до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю. Скарга на постанову подається протягом 10 днів після її винесення.

У встановлені законодавцем строки відповідачем штраф не сплачено.

Пунктом 28 Порядку передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно положень частини 2 статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету України (р/р 3111110670000, код ЄДРПОУ 34701167, держбюджет м. Вінниця, 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015) 1700 грн. ( тисячу сімсот грн.) фінансових санкцій. Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя Вергелес Андрій Валерійович