ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
09 квітня 2012 року К/9991/24457/12
суддя Вищого адміністративного суду України Юрченко В.В., розглянувши матеріали касаційної скарги Кримської митниці на постанову окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30 вересня 2011 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2012 року у справі за позовом Кримської митниці до підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим про скасування постанови,
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга Кримської митниці не відповідає вимогам ч. 5 ст. 213 КАС України, оскільки до касаційної скарги не доданий документ про сплату судового збору.
Відповідно вимог статті 4 Закону України «Про судовий збір»від 8 липня 2011 року №3674-VI, який набрав чинності 1 листопада 2011 року, за подання касаційної скарги на рішення суду сплачується 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі та становить 22 грн 53 коп.
Реквізити рахунку для зарахування судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі м. Києва; рахунок отримувача 31210255700007; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, код банку отримувача 820019; банк отримувача ГУ ДКСУ у м. Києві; код класифікації доходу бюджету 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 75)».
Відповідно до положень пункту 21 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір»Державна митна служба України та її територіальні органи звільнені від сплати судового збору у справах, повязаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів. Таким чином, законодавчо визначеною підставою звільнення цих органів від сплати судового збору є подання позовних заяв, апеляційних чи касаційних скарг у справах, що стосуються їх повноважень.
Згідно з частиною першою статті 16 Закону України від 17 березня 2011 року №3166-VI «Про центральні органи виконавчої влади»центральні органи виконавчої влади утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агенства, інспекції.
З огляду на викладене Державна митна служба України та її територіальні органи звільненні від сплати судового збору у справах, повязаних із реалізацією митної політики України, для забезпечення якої вони утворені.
Як вбачається з постанови окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30 вересня 2011 року постанова головного держаного виконавця про стягнення з Кримської митниці витрат на організацію і проведення виконавчих дій винесена у зв»язку з виконанням судового рішення про поновлення Руденка П.М. на посаді інспектора митного поста «Євпаторія»Кримської митниці, тобто у справі, не повязаній із реалізацією митної політики.
А тому за подання касаційної скарги у цій справі судовий збір сплачується на загальних підставах.
Відповідно до ч. 3 ст. 214 КАС України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 108, 213, 214 КАС України,
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Кримської митниці на постанову окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30 вересня 2011 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2012 року залишити без руху та надати строк до 31 травня 2012 року для усунення недоліків касаційної скарги, вказаних в ухвалі.
У разі невиконання вимог суду щодо усунення недоліків касаційної скарги вона буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Юрченко
Суддя Вищого
адміністративного суду України В.В. Юрченко