КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-5284/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Баранов Д.О.
Суддя-доповідач: Межевич М.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"12" березня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі: головуючого -судді Межевича М.В., суддів Грибан І.О. та Грищенко Т.М., за участю секретаря Галай Т.О., представника апелянта Горбаня І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 вересня 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кронк МСК»до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про скасування акту, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 вересня 2011 року закрито провадження у справі в частині позовних вимог про: визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо визнання правочинів, укладених ТОВ «Кронк МСК»з контрагентами-постачальниками: ТОВ «Промагролізинг», ТОВ «Сінергія-С», ТОВ «Промінь Л», ТОВ «Н.Т.К. Октан», ТОВ «Агропромсервіс Трейд»такими, що порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчиненими удавано з метою приховування сплати податків третіх осіб, такими, що мають ознаки нікчемності та є нікчемними в силу припису закону; визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі міста Києва, які полягають визначенні відсутності об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) у червні-грудні 2010р.
Відповідач просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нову ухвалу, яким позов залишити без розгляду, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника апелянта, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду - без змін з таких підстав.
Суд першої інстанції дійшов висновку, що акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні ст. 17 КАС України, оскільки не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
З таким висновком суду не можна не погодитися, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Кронк МСК»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ДПІ у Печерському районі м. Києва про: визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва, які полягають у проведенні документальної невиїзної перевірки ТОВ -Кронк МСК»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.06.2010р. по 31.12.2010р., за результатом якої було складено акт № 149/23-2/36385278 від 03.03.2011р. визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі м. Києва щодо визнання правочинів, укладених ТОВ «Кронк МСК»з контрагентами-постачальниками: ТзОВ «Промагролізинг», ТОВ «Сінергія-С», ТОВ «Промінь Л», ТОВ «Н.Т.К. Октан», ТОВ «Агропромсервіс Трейд»такими, що порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчиненими удавано з метою приховування сплати податків третіх осіб, такими, що мають ознаки нікчемності та є нікчемними в силу припису закону; визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень - ДПІ у Печерському районі міста Києва, які полягають визначенні відсутності об'єктів оподаткування при придбанні та продажу товарів (послуг) у червні-грудні 2010р.; визнання протиправним наказ №253 від 03.03.2011р. про проведення
документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Кронк МСК»з питань дотримання
вимог податкового та іншого - законодавства за період з 01.06.2010р. по 31.12.2010р. та
скасувати його.
Представником відповідача подано клопотання про закриття провадження у справі, оскільки акт податкової перевірки не є актом в розумінні ст. 17 КАС України,
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України (чинній в редакції на момент виникнення правовідносин) компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Правові акти індивідуальної дії -це рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації, і які є актом одноразового застосування.
Акт державного чи іншого уповноваженого органу -це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язків характер для суб'єктів цих відносин.
Отже, акт перевірки, не породжує певних правових наслідків, висновки акту не мають обов'язкового характеру для позивача.
Якщо виходити з положень правознавства, то такі акти не можна визначити як документи, які містять норми права загальної або індивідуальної дії. Вони не можуть створювати нових правових норм, доповнювати чи змінювати чинне податкове законодавство та не мають обов'язкового характеру для суб'єкта господарювання.
Тобто, акт складений за результатами проведеної перевірки, не має обов'язкового характеру і не набуває статусу рішення в розумінні п. 1 частини 1 статті 17 КАС України, внаслідок чого не може бути оскаржений в порядку адміністративного судочинства.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і апеляційним судом відхиляються.
Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
Керуючись ст.ст.160, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва залишити без задоволення, а ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 вересня 2011 року -без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Межевич М.В.
Судді: Грибан І.О.
Грищенко Т.М.