Постанова № 2324391, 01.10.2007, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.10.2007
Номер справи
6/2
Номер документу
2324391
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

01.10.2007 р.                                                                                                     № 6/2

Окружний адміністративний суд міста Києвав у складі:

головуючого - судді ,

секретаря судового засідання ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Київська правнича компанія"

доДержавна податкова інспекція у Подільському районі м.Києва

пропро скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Головуючий суддя Добрянська Я.І.

судді Келеберда В.І.

Кочан В.М.

Секретар судового засідання Отрюх Т.В.

25.09.2007р. у судовому засіданні відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська Правнича Компанія»звернулось в суд з позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва про скасування податкового повідомлення-рішення № 0000072370/0 від 20.03.2007 р. та про відшкодування з Державного бюджету бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у сумі 3.100.000,00 грн. шляхом перерахування коштів на поточний рахунок товариства.

Ухвалою від 03.08.2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі за зазначеним позовом та призначено попереднє судове засідання на 14.08.2007 р.

Заявою від 20.08.2007 р. № 02-024/163 позивач уточнив позовні вимоги та просив суд скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000072370/0 від 20.03.2007 р., зобов’язати ДПІ у Подільському районі міста Києва надати Головному управлінню державного казначейства України у місті Києві висновок про відшкодування товариству з Державного бюджету податок на додану вартість в сумі 2814134,00 грн., зобов’язати Головне управління державного казначейства України у місті Києві відшкодувати з Державного бюджету податок на додану вартість в сумі 2814134,00 грн. шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний рахунок товариства.

Заявою від 18.09.2007 р. за № 02-024/187 позивач уточнив позовні вимоги та просив суд скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000072370/0 від 20.03.2007 р., зобов’язати ДПІ у Подільському районі міста Києва надати Головному управлінню державного казначейства України у місті Києві висновок про відшкодування товариству з Державного бюджету податок на додану вартість в сумі 2696 688,00 грн., зобов’язати Головне управління державного казначейства України у місті Києві відшкодувати з Державного бюджету податок на додану вартість в сумі 2696 688,00 грн. шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний рахунок товариства.

Позовні вимоги обґрунтовуються наступними обставинами. У зв’язку з внесенням в грудні 2006 року учасником товариства до статутного фонду інвестиції у вигляді пересувної телевізійної станції у складі двох спеціалізованих автомобілів та сплати при розмитнені до бюджету 3665144,56 грн. податку на додану вартість, позивачем за січень 2007 року було подано декларацію з ПДВ та додаток № 3 до декларації «розрахунку суми бюджетного відшкодування», в яких у відповідності до пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»визначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню у розмірі 3100000,00 грн. Таким чином, позивач вважає, що ним дотримано вимоги Закону України «Про податок на додану вартість», а суми, заявлені до відшкодування з ПДВ по операціях щодо внесення інвестицій до статутного фонду товариства, підлягають поверненню.

Відповідач-1 –ДПІ у Подільському районі м. Києва з позовом не погодився та надав заперечення в яких зазначив, що заявлена позивачем до відшкодування сума не підлягає поверненню, оскільки відсутній факт придбання товару, а ПДВ сплачено безпосередньо митним органам підприємством до статутного фонду, якого нерезидент вніс обладнання. Отже, позивач має право на включення ПДВ сплачених митним органам до податкового кредиту в грудні 2006 року, але не має права на отримання бюджетного відшкодування у січні 2007 року, що випливає з положень пп. 7.7.11 та 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Відповідач-2 проти позову заперечує, посилаючись на той факт, що ДПІ у Подільському р-ні м. Києва не надавала висновок на відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість позивачу до відповідного органу Державного казначейства. Таким чином, Головне управління Державного казначейства України у м. Києві не мало правових підстав для відшкодування ПДВ на користь ТОВ «Київська правнича компанія»

Представник прокуратури Подільського району м. Києва позов також заперечив.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва було проведено виїзну позапланову документальну перевірку ТОВ «Київська правнича компанія»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника за період січень 2007 року, за результатами якої складено акт № 23/23-415/33746846 від 20.03.2007 р.

На підставі акту перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000072370/0 від 20.03.2007 р., яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов’язань наступних періодів) з податку на додану вартість в розмірі 3100000, 00 грн.

З висновків викладених в акті перевірки вбачається, що перевіркою правильності визначення та правомірності заявлених до бюджетного відшкодування сум ПДВ за січень 2007 року встановлено, що ТОВ «Київська правнича компанія»не має права на отримання бюджетного відшкодування відповідно до пп. 7.7.11 та 7.7.2 п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».

З такими висновками акту перевірки та позицією відповідача -1 суд не погоджується виходячи з наступного:

Відповідно до статуту (нової редакції) Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська правнича компанія»зареєстровано Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 18.10.2005, код ЄДРПОУ 33746846. Державним реєстратором Подільської районної у місті Києві державної адміністрації 15.03.2007 р. було проведено державну реєстрацію змін до установчих документів позивача. Учасниками Товариства є: юридична особа за законодавством Республіки Кіпр –Компанія LEGAL SERVICES (CIS) LIMITED»та юридична особа за законодавством Республіки Кіпр –Компанія PICTURES LIMITED».

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, вантажно-митної декларації № 763584 від 04.12.2006 р., засновником позивача Компанією PICTURES LIMITED»було здійснено інвестицію до статутного фонду ТОВ «Київська правнича компанія», а саме пересувну телевізійну станцію. Митна вартість товару становить 18325722, 80 грн., ПДВ сплачене митним органам в сумі 3665144,56 грн.

Відповідно до п.п. 7.2.7 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», у разі імпорту товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на отримання податкового кредиту, вважається вантажна митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку на додану вартість, або погашений податковий вексель.

В матеріалах справи наявна вантажно-митна декларація № 763584 від 04.12.2006 р., яка свідчить про сплату позивачем ПДВ в сумі 3665144,56 грн. митним органам за розмитнення товару, як це передбачено п. 10.4 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно якого контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету здійснюється відповідним податковим органом, а при імпорті товарів із сплатою податку при його митному оформленні - відповідним митним органом за правилами, встановленими спільним рішенням центральних податкового та митного органів.

19.02.2007 р. позивачем до ДПІ у Подільському районі міста Києва було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2007 року, в рядку 25, 25.1 якої зазначено суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку в сумі 3100000,00 грн. Крім того, подано розрахунок суми бюджетного відшкодування додаток 3 до декларації.

В судовому засіданні позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, в якому просить зобов’язати ДПІ у Подільському р-ні м. Києва надати Головному управлінню Державного казначейства у м. Києві висновок про відшкодування позивачу податку на додану вартість у розмірі 2696688,00 грн.

Згідно з п.п. 7.4 1 п. 7.4 ст. 7 Закону України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню) визначений п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість».

Підпункт 7.7.4. п. 7.7. ст. 7 Закону встановлює, що платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригінал п'яти основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій

Як вже зазначалося вище, позивачем виконані вимоги даного підпункту, оскільки в січні 2007 р. була надана до податкового органу податкова декларація з податку на додану вартість та додаток 3 до декларації «Розрахунок суми бюджетного відшкодування».

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету (п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону).

Суд погоджується в позивачем, що сума ПДВ вказана в декларації за січень 2007 р. задекларована згідно з п.п. 7.5.2 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», згідно якого датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається для операцій із імпорту товарів (супутніх послуг) та по поставці послуг нерезидентом на митній території України - дата сплати податку по податкових зобов'язаннях згідно з підпунктом 7.3.6 цієї статті.

Як встановлено судом та не заперечується відповідачем, позивач сплатив при розмитненні товару , який є внеском до статутного фонду позивача, суму ПДВ у розмірі 3665144,56 грн.

Відповідно до ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України:

1) операцій з коштами державного бюджету;

2) розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів;

3) контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів;

4) бухгалтерського обліку та складання звітності про виконання державного бюджету.

Державне казначейство України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету (ч. 2 ст. 50 Бюджетного кодексу України).

Згідно з п. 4.1 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого спільним наказом ДПА України та ДК України від 02.07.1997 № 209/72, відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.

Оскільки належне позивачу бюджетне відшкодування зменшено податковим повідомленням-рішенням, яке визнане судом нечинним, і інших підстав невідповідності розрахунків суми бюджетного відшкодування, або доказів про складення їх з порушенням норм податкового законодавства відповідач не надав, вимоги позивача в частині зобовязання відповідача надати висновок органу державного казначейства визнаються судом обґрунтованими.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Відповідачі не надали суду належних доказів щодо відсутності правових підстав для задоволення заявлених позовних вимог.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити.

2.          Зобов’язати Державну податкову інспекцію у Подільському районі м. Києва (м. Київ, вул. Турівська, 12) протягом п’яти робочих днів, наступних з дня набрання рішенням, законної сили, надати Управлінню державного казначейства у м. Києві (м. Київ, вул. Терещенківська, 11- а) висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, згідно податкової декларацій з податку на додану вартість, поданої Товариством з обмеженою відповідальністю “Київська Правнича Компанія” (м. Київ, вул.. Сагайдачного, 1 рахунок №26007013654271 в Подільському відділенні Київської міської філії АКБ «Укрсоцбанк», МФО 322012, код ЄДРПОУ 33746846) за січень 2007 року –у сумі 2696688,00 грн.

3.          Судові витрати, 3,40 грн. судового збору присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська Правнича Компанія»за рахунок місцевого бюджету. Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя                                         Добрянська Я.І.