Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2012 р. справа № 2а/0570/595/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11год. 45хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шинкарьової І.В.
при секретаріЗаднепровської В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Мангуської міжрайонної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у сумі 172,00грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Мангуська міжрайонна державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом, з урахуванням заяви про зміну позовних вимог (а.с.34), до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у сумі 172,00грн.
Позивачем до суду надане клопотання про заміну позивача ДПІ у Володарському районі на Мангуську міжрайонну державну податкову інспекцію Донецької області Державної податкової служби у звязку із проведенням реорганізації шляхом її злиття, яке судом розглянуто та задоволено.
В обґрунтування позову посилається на те, що станом на 28.11.2011 року у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 172.00грн., що після закінчення терміну добровільної сплати податкового зобовязання платником податків, склалася в неїдку. Відповідно до поданої заяви, відповідач скористався правом застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності у 2011 році шляхом одержання Свідоцтва про сплату єдиного податку. У звязку з тим, що зазначена сума податкового зобовязання відповідачем не сплачена, у ДПІ виникли всі підстави примусового стягнення податкового зобовязання через Донецький окружний адміністративний суд.
Просить суд стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (87000, АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) заборгованість по єдиному податку з фізичних осіб у сумі 172,00грн. на користь місцевого бюджету Володарської селищної ради на рахунок №31511970700215, отримувач Володарське селищна рада, код платежу 18050400, МФО 834016, код ОКПО 34686888 банк ГУ ДКУ у Донецькій області.
Представники сторін в судове засідання не зявилися, про час, дату і місце судового розгляду повідомлялися належним чином. Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника податкового органу.
Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за відсутності відповідача до суду не надходили. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрований фізичною особою підприємцем Володарською районною державною адміністрацією Донецької області 04.09.2009 року №22400000000001034, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що підтверджено свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця, перебуває на податковому обліку у ДПІ у Володарському районі з 07.09.2009 року за №9267 згідно довідки про взяття на облік платника податків за формою 4-ОПП від 29.11.2011 року №252/28-10/113. (а.с.4)
Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Пунктом 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента №746/99 від 28 червня 1999 року передбачено, що субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
31 серпня 2011 року відповідачем до податкового органу подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2011 рік, в якій вказав вид діяльності будівництво, роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами, рекламна діяльність, місце здійснення підприємницької діяльності по Україні. (а.с.5)
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента №746/99 від 28 червня 1999 року, ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Володарської селищної ради від 28.02.2011 року №VІ/3-62 «Про встановлення місцевих податків і зборів» за вказану діяльність, передбачена ставка єдиного податку для субєктів підприємницької діяльності фізичних осіб у розмірі 200,00 грн. (а.с.30-32)
Згідно з пунктом 2 підпункту 6 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» - субєкт підприємницької діяльності фізична особа, сплачує єдиний податок, щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач в жовтні - листопаді 2011 року не сплатив суму єдиного податку, у результаті чого виникла заборгованість у розмірі 172,00грн. Згідно даних зворотного боку облікової картки платника податків станом на 30.03.2012 року за ФО-П ОСОБА_1 рахується недоїмка з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 172,00грн. (а.с.29) Також заборгованість підтверджена довідкою ДПІ. (а.с.3)
Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України узгоджена сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання, але не сплачена платником податків у встановлений строк визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обовязкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків, зокрема, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
П.87.11 ст.87 кодексу передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Мангуської міжрайонної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у сумі 172,00грн. задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (87000, АДРЕСА_1, ІНН НОМЕР_1) заборгованість по єдиному податку з фізичних осіб у сумі 172,00грн. на користь місцевого бюджету Володарської селищної ради на рахунок №31511970700215, отримувач Володарська селищна рада, код платежу 18050400, МФО 834016, код ОКПО 34686888 банк ГУ ДКУ у Донецькій області.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 03 квітня 2012 року.
Постанова у повному обсязі складена 06 квітня 2012 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.