Головуючий у 1 інстанції - Зекунов Е.В.
Суддя-доповідач - Горбенко К.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2011 року справа №2а/0570/11114/2011 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Горбенко К.П.
суддів Лях О.П. , Попова В.В.
при секретарі Турко І.Б.
за участю представника позивача ОСОБА_2за довір від 14.02.2011 року
за участю представника відповідача ОСОБА_3 за довір від 28.10.2010 року
за участю представника відповідача ОСОБА_4 за довір від 30.11.2011 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 серпня 2011 р. у справі № 2а/0570/11114/2011 за позовом Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0001152341 від 03.06.2011 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0001152341 від 03.06.2011 року.
Свої позовні вимоги обґрунтовував тим, що згідно до акту перевірки від 20.05.2011р. № 2205/23-3/36209174 підприємством «Сервіскомуненерго» порушено вимоги пп. 8.1.2, 8.3.1, 8.7.1 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в частині:
-віднесення до валових витрат на поліпшення основних фондів у 2009р. на загальну суму 80531 грн.;
-завищення амортизаційних відрахувань за три квартали 2009 року на загальну суму 114311 грн.,
В результаті чого занижено податок на прибуток за період з 26.11.2008р. по 31.12.2010р. всього у сумі 48711 грн., в тому числі за півріччя 2009 року в сумі 33 523 грн. та за 3 квартали 2009 року в сумі 48711 грн.
На підставі акту від 20.05.2011р. відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001152341 згідно якого позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на суму 60888,75 грн., у тому за основним платежем 48 711 грн., за штрафними санкціями - 12177,75 грн.
Позивач вважає висновок акту необгрунтованим, оскільки віднесення до валових витрат на поліпшення основних фондів та амортизаційні відрахування проведено КП «Сервіскомуненерго» відповідно до вимог Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та просить визнання недійсним податкове повідомлення-рішення №0001152341 від 03.06.2011 року.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 29 серпня 2011 року в задоволенні адміністративного позову Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0001152341 від 03.06.2011 року відмовлено.
Не погодившись з винесеною постановою позивачем подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду. Доводи апеляційної скарги обґрунтовує невірним застосуванням судом при винесенні рішення норм матеріального і процесуального права, не дослідження обставин, що мають значення для справи, у повному обсязі, необхідному для правильного й обґрунтованого вирішення спору, тому просить скасувати постанову та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, заслухавши представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що позивач - Комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» зареєстроване 26.11.2008р. виконавчим комітетом Слов'янської міської ради, реєстраційний номер 127710250002001786, код за ЄДРПОУ 36209174, місцезнаходження - м. Миколаївка, віл.50-річчя Слов'янської ТЕС, 22. Взято на податковий облік в Слов'янській ОДПІ 27.11.2008р. за №8287.
30.12.2008р. відбулась сесія Миколаївської міської рада результати якої оформлені рішенням №02-ХХІ-5. Згідно до пунктів 2 та 4 вказаного рішення, міською радою затверджено акти приймання - передачі по об'єктам житлового фонду і соціальної інфраструктури (додаток №1) та передано у володіння та використання КП «Сервіскомуненерго» із закріпленням на правах повного господарського відання об'єкти житлового фонду та об'єкти соціальної інфраструктури (додаток №2).
01.01.2009р. Миколаївською міською радою та КП «Сервіскомуненерго» на підставі вищезазначеного рішення міської ради від 30.12.2008р. №02-ХХІ-5 складено акт приймання - передачі об'єктів поставки електроенергії, об'єктів житлового фонду та об'єктів соціальної інфраструктури від 01.01.2009р. на загальну суму (остаточної вартості станом на 01.01.2009р.) 3538028 грн.
Пунктом 10 наказу Міністерства фінансів України від 30 вересня 2003 року N 561 «Про затвердження Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів» встановлено, що підставою для зарахування на баланс основних засобів є акт приймання-передачі (введення в експлуатацію) основних засобів.
Згідно вказаного акту приймання - передачі від 01.01.2009р. КП «Сервіскомуненерго» прийняло на баланс об'єкти основних фондів в повне господарське відання на загальну суму (остаточної вартості станом на 01.01.2009р.) 3538028 грн.
07.05.2009р. позивач подав до Слов'янської ОДПІ декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року (вх.№22256) та додаток К1/1 (вх.№22257). У таблиці 3 зазначеного додатку К1/1 данні сукупної балансової вартості на початок звітного року та фактичні обсяги поліпшень не вказані.
12.06.2009р. відбулась сесія Миколаївської міської рада результати якої оформлені рішенням № 04-ХХІУ-5. Зазначеним рішенням внесено зміни в пункт 4 рішення від 30.12.2008р. №02-ХХІ-5.
Згідно до пункту 1 рішення від 12.06.2009р. об'єкти житлового фонду та об'єкти соціальної інфраструктури загальною вартістю 3604503,35 грн. передані до статутного фонду КП «Сервіскомуненерго».
На підставі вищезазначеного рішення міської ради від 12.06.2009р. № 04-ХХІУ-5 КП «Сервіскомуненерго» внесло до статутного фонду КП «Сервіскомуненерго» передане у власність Миколаївською міською радою майно.
Нова редакція Статуту зареєстрована 06.07.2009 року у виконкомі Слов'янської міської ради реєстраційний № 12771050002001786 у зв'язку зі зміною статутного капіталу до 3604503,35грн.
05.08.2009р. позивач подав до Слов'янської ОДПІ декларацію з податку на прибуток за півріччя 2009 року (вх.№40643) та додаток К1/1 (вх.№40644). В цей же день, позивач подав до ОДПІ звітну нову декларацію з податку на прибуток за півріччя 2009 року (вх.№40823) та додаток К1/1 (вх.№40824).
Згідно рядка 04.10 вказаної декларації - витрати на поліпшення основних фондів складають 79236 грн. та рядка 07 - сума амортизаційних відрахувань складає 54855 грн.
У таблиці 3 зазначеного додатку К1/1 «Витрати на поліпшення основних фондів, що включаються до складу валових витрат» позивач відобразив наступні данні:
-сукупна балансова вартість на початок звітного року - 3538027 грн.
-сума на звітний рік (ліміт) - 353803 грн.
-фактичні обсяги поліпшень наростаючим підсумком за півріччя - 79236 грн.
09.11.2009р. позивач подав до Слов'янської ОДПІ декларацію з податку на прибуток за 3 квартали 2009 року (вх.№57443) та додаток К1/1 (вх.№57442).
Згідно рядка 04.10 вказаної декларації - витрати на поліпшення основних фондів складають 80531 грн. та рядка 07 - сума амортизаційних відрахувань складає 127979 грн.
У таблиці 3 зазначеного додатку К1/1 «Витрати на поліпшення основних фондів, що включаються до складу валових витрат» позивач відобразив наступні данні:
-сукупна балансова вартість на початок звітного року - 3538027 грн.
-сума на звітний рік (ліміт) - 353803 грн.
-фактичні обсяги поліпшень наростаючим підсумком за 3 квартали - 80531грн.
26.11.2009р. КП «Сервіскомуненерго» подав до Слов'янської ОДПІ додаток К1/1 (вх.№20638) до декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року. У таблиці З зазначеного додатку К1/1 «Витрати на поліпшення основних фондів, що включаються до складу валових витрат» позивач відобразив наступні данні:
-сукупна балансова вартість на початок звітного року - 3538027 грн.
-сума на звітний рік (ліміт) - 353803 грн.
04.02.2010р. позивач подав до Слов'янської ОДПІ декларацію з податку на прибуток за 2009 рік (вх.№71410) та додаток К1/1 (вх.№71411).
Згідно рядка 04.10 вказаної декларації - витрати на поліпшення основних фондів складають 80531 грн. та рядка 07 - сума амортизаційних відрахувань складає 212746 грн.
У таблиці 3 зазначеного додатку К1/1 «Витрати на поліпшення основних фондів, що включаються до складу валових витрат» позивач відобразив наступні данні:
-сукупна балансова вартість на початок звітного року - 3538027 грн.
-сума на звітний рік (ліміт) - 353803 грн.
-фактичні обсяги поліпшень наростаючим підсумком за рік 80531 грн.
У квітні - травні 2010 року Слов'янською ОДШ проведено планову виїзну документальну перевірку Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 26.11.2008р. по 31.12.2010р. результати якої оформлені актом від 20.05.2011р. № 2205/23-3-36209174.
В акті перевірки відповідач зазначив, що на порушення пп.8.7.1 п.8.7 ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" КП «Сервіскомуненерго» протягом 2 та 3 кварталів 2009р. відносило до валових витрат витрати, пов'язані з поліпшенням основних фондів у розмірі 80531 грн., та на порушення пп.8.1.2 п.8.1, пп.8.3.1 п.8.3 ст.8 цього Закону у півріччі та 3 кварталі 2009 року відносило до складу суми амортизаційних відрахувань витрати на загальну суму 114311 грн.
Згідно висновку викладеному у пункті 1 розділу 4 акту від 20.05.2011р. КП «Сервіскомуненерго» порушило пп.8.1.2 п.8.1, пп.8.3.1, пп.8.3.4, пп.8.3.5, п. 8.3, ст..8, пп.8.7.1 п.8.7 ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого занижено податок на прибуток за період з 26.11.2008р. по 31.12.2010р. всього у сумі 48711 грн., в тому числі по періодах:
-за півріччя 2009 року в сумі 33523 грн.;
-за 3 квартали 2009 року в сумі 48711 грн.
На підставі акту перевірки Слов'янською ОДПІ винесено податкове повідомлення- рішення №0001152341 від 03.06.2011 року, яким КП «Сервіскомуненерго» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток на суму 60888,75 грн., у тому за основним платежем - 48711 грн., за штрафними санкціями - 12177,75 грн.
Не погодившись із зазначеним рішенням суб'єкта владних повноважень, КП «Сервіскомуненерго» звернувся з адміністративним позовом до суду.
Спірним питанням цієї справи є правомірність висновків податкового органу про порушення позивачем пп.8.1.2 п.8.1, пп.8.3.1, пп.8.3.4, пп.8.3.5, п. 8.3, ст..8, пп.8.7.1 п.8.7 ст.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та застосування штрафних санкцій на підставі підпункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вирішуючи питання щодо валових витрат, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно абзацу першого підпункту 8.7.1 п.8.7 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. №334/94-ВР ( в редакції що діяла на час виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон № 334/94-ВР), платники податку мають право протягом звітного періоду віднести до валових витрат будь-які витрати, пов'язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів, у сумі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду.
У відповідності до п. 11.1 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. №334/94-ВР у податковому обліку використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.
Тобто, початком кожного звітного періоду є 1 січня.
Відповідно до п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12. 2000р. N 2181-III податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а)календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б)календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в)календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г)календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном «базовий податковий період» слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Абзацом другим п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» визначено, що платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Форма декларації та особливості її заповнення обумовлено Наказом ДПА України «Про затвердження форми декларації з податку на прибуток підприємства та Порядку її складання» від 29.03.2003р. №143.
У відповідності до Наказу ДПА України «Про затвердження форми декларації з податку на прибуток підприємства та Порядку її складання» від 29.03.2003р. №143 витрати на поліпшення основних фондів та нафтогазових свердловин відображаються по рядку 04.10 декларації на прибуток підприємства. Даний рядок заповнюється на підставі даний таблиці №3 додатку К1/1 «Витрати на поліпшення основних фондів, що включаються до складу валових витрат». При заповненні таблиці №3 додатку К1/1 слід керуватися приписами п.п.8.7.1 п.8.7 ст.8 Закону України від 28.12.1994р. №334/94-ВР.
У графі 3 таблиці №3 додатку К1/1 зазначається сукупна балансова вартість усіх груп основних фондів на початок звітного року ( на 01 січня), а в графі 4 - сума 10% «ремонтного» ліміту. У графах 5-8 даної таблиці за відповідний податковий період відображаються фактичні обсяги проведених поліпшень основних фондів наростаючим підсумком з початку року.
Отже, якщо на початок звітного року на балансі підприємства були відсутні основні фонди (тобто сукупна балансова вартість основних фондів дорівнює нулю), таке підприємство не має права користуватися протягом цього року нормами пп. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», оскільки відсутня база для створення й використання 10-відсоткового ліміту. У такому випадку сума витрат, пов'язаних з поліпшенням основних фондів, не відноситься до складу валових витрат, а в повному обсязі збільшує балансову вартість відповідної групи основних фондів.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що на порушення пп.8.3.4, пп.8.3.5, п. 8.3, ст..8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» КП «Сервіскомуненерго» в додатку К1/1 Декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009р. збільшило балансову вартість основних фондів на суму 3538028 грн., отриманих на підставі рішення Миколаївської міської Ради від 30.12.2008р. № 02-ХХІ-5, згідно акту приймання - передачі від 01.01.2009р. №б/н.
На порушення пп.8.7.1 п.8.7 ст.8 Закону №334/94- ВР КП «Сервіскомуненерго» протягом 2 та 3 кварталів 2009р. відносило до валових витрат витрати, пов'язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок розрахункового кварталу.
Відповідно до пп.8.3.4, пп.8.3.5, п. 8.3, ст..8 Закону №334/94- ВР КП «Сервіскомуненерго» повинно було збільшити балансову вартість основних фондів станом на 01.04.2009р.
Оскільки станом на 01.01.2009р. на балансі КП «Сервіскомуненерго» не існувало об'єктів основних фондів позивач за 2009 рік не мав права відносити на валові витрати, витрати пов'язані з поліпшенням основних фондів. Проте КП «Сервіскомуненерго» віднесено на ремонти основних засобів по рядку 04.10 Декларації з податку на прибуток за 2009 рік суму у розмірі 80531 грн.
Вирішуючи питання щодо амортизаційних відрахувань, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно п.8.1 ст.8 Закону № 334/94-ВР під терміном «амортизація» основних фондів і нематеріальних активів слід розуміти поступове віднесення витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, установлених цією статтею.(п.п. 8.1.1.)
Амортизації підлягають витрати на:
придбання основних фондів та нематеріальних активів для власного виробничого використання, включаючи витрати на придбання племінної худоби та придбання закладення і вирощування багаторічних насаджень до початку плодоношення;
самостійне виготовлення основних фондів для власних виробничих потреб включаючи витрати на виплату заробітної плати працівникам, які були зайняті на виготовленні таких основних фондів;
проведення всіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних фондів;
капітальні поліпшення землі, не пов'язані з будівництвом, а саме: іригація, осушення, збагачення та інші подібні капітальні поліпшення землі, (п.п.8.1.2)
Порядок визначення та нарахування сум амортизаційних відрахувань передбачений п.8.3 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Згідно п.п.8.3.1 п.8.3 ст.8 цього Закону сума амортизаційних відрахувань звітного періоду визначається як сума амортизаційних відрахувань, нарахованих для кожного із календарних кварталів, що входять до такого звітного періоду (далі розрахункові квартали).
Сума амортизаційних відрахувань кварталу, щодо якого проводяться розрахунки (розрахунковий квартал), визначаються шляхом застосування норм амортизації визначених пунктом 8.6 цієї статті, до балансової вартості груп основних фондів на початок такого розрахункового кварталу.
Суми амортизаційних відрахувань вилученню до бюджету не підлягають, а також не можуть бути базою для нарахування будь-яких податків, зборів (обов'язкових платежів).
Облік балансової вартості основних фондів, які підпадають під визначення групи 1, ведеться по кожній окремій будівлі, споруді або їх структурному компоненту та в цілому по групі 1 як сума балансових вартостей окремих об'єктів такої групи. (п.п. 8.3.4.)
Облік балансової вартості основних фондів, які підпадають під визначення груп 2, 3 і 4, ведеться за сукупною балансовою вартістю відповідної групи основних фондів незалежно від часу введення в експлуатацію таких основних фондів. При цьому окремий облік балансової вартості індивідуальної матеріальної цінності, що входить до складу основних фондів груп 2, 3 або 4, з метою оподаткування не ведеться, (п.п. 8.3.5)
Порядок збільшення та зменшення балансової вартості груп основних фондів визначений пунктом 8.4. ст. 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». Згідно до підпункту 8.4.11 п.8.4 ст.8 цього Закону для цілей цього пункту:
до продажу основних фондів та нематеріальних активів прирівнюються операції з внесення таких основних фондів та нематеріальних активів до статутного фонду іншої особи;
до придбання основних фондів та нематеріальних активів прирівнюються операції з включення таких основних фондів та нематеріальних активів до складу статутного фонду такої іншої особи, із подальшим включенням основних фондів до відповідних груп.
Підпунктом 8.6.1 п.8.6 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» встановлено, що норми амортизації встановлюються у відсотках балансової вартості кожної з груп основних фондів на початок звітного (податкового) періоду в такому розмірі (в розрахунку на податковий квартал):
група 1-2 відсотки;
група 2-10 відсотків;
група 3-6 відсотків;
група 4-15 відсотків.
Платник податку може прийняти рішення про застосування інших норм амортизації, що не перевищують норм, визначених цим підпунктом.
Зазначене рішення:
приймається платником податку до початку звітного податкового року та не може бути змінене протягом такого року;
доводиться до відома податкового органу разом із поданням декларації за перший квартал такого звітного податкового року.
Приймаючи до уваги що на підставі рішення Миколаївської міської ради від 12.06.2009р. № 04-ХХІУ-5 КП «Сервіскомуненерго» внесло до свого статутного фонду об'єкти житлового фонду та об'єкти соціальної інфраструктури загальною вартістю 3604503,35 грн. (дата реєстрації нової редакції Статуту) 06.07.2009 року (у 3 кварталі 2009 року), колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що зазначене підприємство мало право відносити до складу валових витрат суми амортизаційних відрахувань з 4 кварталу 2009 року.
З матеріалів справи вбачається, що за даними податкового обліку КП «Сервіскомуненерго» балансова вартість груп основних фондів, нематеріальних активів, отриманих згідно Рішення Миколаївської міської Ради від 30.12.2008р. № 02-ХХІ-5 складає:
Балансова вартість на початок 1 кварталу 2009
Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації 6 відсотків - 24854 грн.
Основні фонди гр. 1 з нормою амортизації нижче 2 відсотків - 3199942 грн.
Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 3199942 грн.
Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 64750 грн.
Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації нижче 6 відсотків - 248482 грн.
Балансова вартість на початок 2 кварталу 2009
Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації 6 відсотків - 24854 грн.
Основні фонди гр. 1 з нормою амортизації нижче 2 відсотків - 3199942 грн. Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 3199942 грн. Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 64750 грн. Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації нижче 6 відсотків - 248482 грн.
Балансова вартість на початок 3 кварталу 2009
Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації 6 відсотків - 23363 грн.
Основні фонди гр. 1 з нормою амортизації нижче 2 відсотків - 3411777 грн. Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 3199942 грн. Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 60703 грн. Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації нижче 6 відсотків - 314468 грн.
За даними податкового обліку КП «Сервіскомуненерго» сума амортизаційних відрахувань з основних фондів, нематеріальних активів, отриманих згідно Рішення Миколаївської міської Ради від 30.12.2008р. № 02-ХХІ-5 складає:
У 1 квартал 2009 року - 0 грн.
У 2 кварталі 2009 року:
Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації 6 відсотків - 1491 грн.
Основні фонди гр. 1 з нормою амортизації нижче 2 відсотків - 39999 грн.
Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 4047 грн.
Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації нижче 6 відсотків - 9318 грн.
У 3 кварталі 2009 року:
Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації 6 відсотків - 1402 грн.
Основні фонди гр. 1 з нормою амортизації нижче 2 відсотків - 42467 грн.
Основні фонди гр. 2 з нормою амортизації нижче 10 відсотків - 3794 грн. Основні фонди гр. 3 з нормою амортизації нижче 6 відсотків - 11793 грн.
З урахуванням вищевикладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов до правильного висновку, що на порушення пп.8.1.2 п.8.1, пп.8.3.1 п.8.3 ст.8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» КП «Сервіскомуненерго» відносило до складу суми амортизаційних відрахувань витрати на загальну суму 114311 грн.., в тому числі по періодах: півріччя 2009р. - 54855 грн.; З квартали 2009р. - 114311 грн.
Підпунктом 54.3.2 п.54.3 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;
Згідно до пункту 123.1. ст. 123 Податкового кодексу України, у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Крім того, відповідачем в ході судового розгляду справи було надано суду всі докази, якими він обґрунтовує свої заперечення і вони є належними. Доказів, які б спростовували доводи відповідача, позивач колегії суду не надав.
Таким чином колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач, приймаючи податкове повідомлення-рішення №0001152341 від 03.06.2011 року, діяв на підставі та у межах повноважень що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Отже, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 195-196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 серпня 2011 р. у справі № 2а/0570/11114/2011 залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 29 серпня 2011 р. у справі № 2а/0570/11114/2011 за позовом Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Сервіскомуненерго» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0001152341 від 03.06.2011 року - залишити без змін.
Вступна та резолютивна частини ухвали постановлені в нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 01.12.2011р. Повний текст ухвали складено 05.12.2011р.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:К.П. Горбенко
Судді: О.П. Лях
В.В. Попов