Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
20 березня 2012 р. № 2-а- 2671/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Лук'яненко М.О.,
при секретарі судового засідання Тарасюк Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Сінтал - Д" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд: стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробнича фірма "Сінтал-Д" (61070, м. Харків, вул. Чкалова, б. 7, код ЄДРПОУ 14073681) суму заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року в сумі 337018,37 грн..
В обґрунтування своїх позовних вимог, позивач зазначив, що у товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробнича фірма "Сінтал-Д" виникла заборгованість у розмірі 337018,37 грн. у зв'язку з несплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року у встановлений законодавством строк (до 20 січня 2012 року), чим Відповідач порушив ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ".
Прокурор Київського району м. Харкова в судовому засідання позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином.
Відповідач, в судовому засіданні позовні вимоги визнала, та зазначила, що сума заборгованості виникла у зв'язку з відсутністю коштів на балансі товариства.
Згідно з ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного суду.
Згідно з приписом ч. 4 даної статті суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що визнання позовних вимог відповідачем не суперечить законодавству та не порушує чиї - небудь права, свободи або інтереси, у зв'язку з чим така заява про визнання позову приймається окружним адміністративним судом.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд встановив наступне:
Згідно довідки АА №121492 з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробнича фірма "Сінтал-Д" (далі за текстом ТОВ НВФ "Сінтал - Д") зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Харківської міської ради 17.10.2008 року за №14801070012019994 (а. с. 7).
Судом встановлено, що ТОВ НВФ "Сінтал - Д" є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м Харкова.
З огляду на розрахунок суми боргу у Відповідача виникла заборгованість за грудень 2011 року в розмірі 337018,37 грн.. У встановлений законодавством строк (до 20 числа місяця) Відповідачем внески не сплачувались (а. с. 10).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.
Закон України, від 08.07.2010, № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку. Цей Закон набрав чинності 1 січня 2011 року.
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску на обовязкове державне пенсійне страхування підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів передбачено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI, Інструкцією "Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010 року.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
В ч.8 ст. 9 зазначеного Закону передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований на відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нараховані на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
У п.4.2.1 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010 року зазначено, що єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Пунктом 4.6.2 цієї ж Інструкції зазначається, що платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 7 вищевказаного Закону України єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Приписами ч. 4 ст. 25 Закону України № №2464-VI від 08.07.2010 року передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова, як вбачається з матеріалів справи була винесена вимога про сплату боргу №Ю-41 від 06.02.2012 року на суму 337018,37 грн.. Зазначена вимога була отримана Відповідачем 08.02.2012 року, про що свідчить підпис у зворотному поштовому повідомленні (а. с. 5).
Станом на день розгляду справи у суді заборгованість Відповідача в розмірі 337018,37 грн. сплачена не була.
Приймаючи до уваги викладене, та враховуючи те, що страхувальники зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж до 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, суд знаходить позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Сінтал - Д" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробнича фірма "Сінтал-Д" (61070, м. Харків, вул. Чкалова, б. 7, код ЄДРПОУ 14073681) суму заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року в сумі 337018,37 (триста тридцять сім тисяч вісімнадцять гривень тридцять сім копійок) грн..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя М.О.Лук'яненко
Повний текст постанови виготовлено 23 березня 2012 року.