Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2011 р. справа № 2а/0570/14883/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретаріТкачовій М.І.
за участю
представника позивача: Чугуненко О.Ю.
представника відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Комунсервіс» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 89424,37 грн. ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Красноармійська обєднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до Комунального підприємства «Комунсервіс» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 89424,37 грн.
Правовою підставою стягнення, представник позивача вважає наявність у відповідача податкової заборгованості перед бюджетом в сумі 89424,37 грн., у тому числі з податку на додану вартість в сумі 62139,00 грн., з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 17001,00 грн. та земельного податку з юридичних осіб в сумі 2235,44 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, аналогічно викладеному у позовній заяві, просив задовольнити.
Відповідач до судового засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Розглянувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач у відповідності до норм Податкового кодексу України, є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Позивач є субєктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про Державну податкову службу в Україні» та Податкового кодексу України.
Відповідач Комунальне підприємство «Комунсервіс» зареєстровано Виконавчим комітетом Селидівської міської ради Донецької області 29.04.2004 року за № 1276120 0000 000003 та відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 23.02.2011 року за № 37 знаходиться на податковому обліку у Красноармійської ОДПІ 21.05.2004 року за № 69.
З матеріалів справи встановлено, що станом на момент звернення позивача до суду за відповідачем лічиться заборгованість в сумі 89424,37 грн., а саме:
-З податку на прибуток в сумі 17001,00 грн., яка виникла на підставі поданих декларацій від 08.02.2010 року за № 9002973734, від 11.05.2010 року № 5592, від 06.08.2010 року № 9620, від 04.11.2010 року № 13631, від 08.02.2011 року № 18099, від 10.05.2011 року № 13598), на підставі штрафної санкції в сумі 810,68 грн. (податкове повідомлення рішення від 23.06.2011 року № 000361640, та № 0000371640), а також на підставі пені в сумі 2984,08 грн.;
-З податку на додану вартість в загальній сумі 62139,00 грн., що виникла на підставі поданих декларацій від 17.02.2010 року № 9000234864, від 16.03.2010 року № 9000562882, від 16.04.2010 року № 9001079157, від 19.05.2010 року № 9001827253, від 16.06.2010 року № 9002099878, від 20.07.2010 року № 8775, від 18.08.2010 року № 9003390591, від 17.09.2010 року № 9003812045, від 15.10.2010 року № 9004234633, від 18.11.2010 року № 9005170563, від 17.12.2010 року № 9005668072, від 18.01.2011 року № 9006183749, від 18.02.2011 року № 90000529515, від 17.03.2011 року № 901161014, від 20.04.2011 року № 9002485133, від 18.05.2011 року № 9003343669, від 17.06.2011 року № 9004092064, уточнюючого розрахунку від 26.05.2010 року № 6057 та № 6058, штрафної санкції в сумі 22,00 грн. (підстава виникнення уточнюючий розрахунок від 26.05.2010 року № 6057 та № 6058), пені в сумі 4195,48 грн.;
-з Земельного податку в сумі 2235,44 грн., що виникла на підставі поданого розрахунку від 28.01.2011 року, штрафної санкції в сумі 34,25 грн. на підставі податкового повідомлення рішення від 10.05.2011 року № 0000241840/0, пені в сумі 2,44 грн.
Отже, зазначена заборгованість виникла внаслідок несвоєчасної сплати узгоджених податкових зобовязань, які не були сплачені, у звязку із чим набули статусу податкового боргу.
Відповідно до 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст.6 Закону України № 2181 від 21.12.2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (чинного в момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Отже, на виконання вимог зазначеної норми Закону № 2181 позивачем направлялися перша за № 1/55 від 04.04.2007 року на суму 3951,86 грн. та друга за № 2/56 від 07.05.2007 року на суму 8464,64 грн., які отримані посадовими особами Комунального підприємства «Комунсервіс».
Згідно з пп. 89.1.1 п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.
07.06.2007 року начальником Селидівської ОДПІ було прийнято рішення № 4 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
11.02.2011 року начальником Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції було прийнято рішення № 11 про опис майна у податкову заставу та 18.03.2011 складений акт опису майна за № 10.
Отже, заходи, прийняті податковим органом не призвели до погашення боргу КП «Комунсервіс», який станом на момент подання позову складає 89424,37 грн. та підтверджується зворотними боками облікової картки платника податків.
Відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, у звязку із чим строки їх добровільної сплати вийшли.
Пунктом 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно із п.95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Отже, з матеріалів справи встановлено, що для сплати податкового боргу добровільно, строк вже минув, та враховуюче вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення податкового боргу з розрахункових рахунків платника податків, є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Красноармійської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Комунсервіс» про стягнення коштів за податковим боргом в сумі 89424,37 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Комунсервіс» (ЄДРПОУ 32872484) суму податкової заборгованості з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу, яка складає 89424 (вісімдесят девять тисяч чотириста двадцять чотири) грн. 37 коп. в тому числі:
-по податку на прибуток в сумі 20795 (двадцять тисяч сімсот девяносто пять) грн.76 коп. на р/р № 332158066700070, отримувач місцевий бюджет УДК у м. Селидове, банк отримувач - УДК в Донецькій області (код за ЄДРПОУ 34686427), МФО 834016;
- по податку на додану вартість в сумі 66356 (шістдесят шість тисяч триста пятдесят шість) грн. на р/р № 31113029700070, отримувач державний бюджет УДК у м. Селидове, банк отримувач УДК в Донецькій області (код за ЄДРПОУ 34686427), МФО 834016;
- по земельному податку в сумі 2272 (дві тисячі двісті сімдесят дві) грн. 13 коп. на р/р 33211811700070, отримувач місцевий бюджет УДК у м. Селидове, банк отримувач УДК в Донецькій області (код за ЄДРПОУ 34686427), МФО 834016.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 26 вересня 2011 року.
Постанова складена у повному обсязі 30 вересня 2011 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кірієнко В.О.