ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення заяви про перегляд судового рішення
за нововиявленими обставинами без руху
29 березня 2012 р.Справа №2а-9418/10/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., перевіривши виконання вимог статей 245, 248, 250 КАС України за заявою Державної судової адміністрації України про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом
ОСОБА_1
до Державного казначейства України,Державної судової адміністрації України,Міністерства фінансів України,Головного управління Державного казначейства України в АР Крим,Апеляційного суду АР Крим
про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
29.03.12р. до суду надійшла заява Державної судової адміністрації України про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 24.11.10р. у справі №2а-9418/10/18/0170 за позовом ОСОБА_1 до Державного казначейства України, Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Головного управління Державного казначейства України в АР Крим, Апеляційного суду АРКрим, про визнання незаконною бездіяльності та стягнення, в якій Державна судова адміністрація України просить суд зупинити виконання судового рішення, скасувати його та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову повністю.
Положеннями статті 248 КАС України визначено вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, дотримання яких є безумовним обов'язком при зверненні до суду особи, яка подає заяву.
Зокрема, на вимогу частини четвертої вказаної статті КАС України до заяви додається документ про сплату судового збору.
З набранням чинності Закону України 08.07.2011р. №3674-VI "Про судовий збір", з 01.11.2011 року, за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, положеннями підпункту 4 пункту 3 частини другої статті 4 вказаного Закону, передбачена сплата судового збору розміром: 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру–50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Разом з поданою до суду заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами Державною судовою адміністрацією України суду подано клопотання, із змісту якого, заявник, зазначаючи на позбавлену фінансову можливість сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю відкритих асигнувань загального фонду Державного бюджету України за КЕКВ 1135 "Інші видатки", посилаючись на приписи статті 88 КАС України, просить звільнити Державну судову адміністрацію України від сплати судового збору або відстрочити сплату судового збору.
З огляду на викладений у клопотанні альтернативний вибір прийняття судом рішення з порушеного перед ним питання, суд зазначає.
Приписи статті 88 КАС України обмежують суд стосовно можливості прийняття відповідного рішення у разі подання позивачем (заявником) заяви про зменшення, про звільнення, про відстрочення, про розстрочення належних до оплати судових витрат.
Підстави, для зменшення, звільнення, відстрочення, розстрочення належних до оплати судових витрат, визначені законом є вичерпними і довільному тлумаченню не підлягають.
Зокрема, право сторони на подання клопотання є диспозитивним правом і не підлягає обмеженню судом. Подане стороною клопотання повинно бути розглянуто, за результатами якого суд має прийняти рішення відповідно до порядку, за формою та в межах повноважень, визначених положенням КАС України.
Розгляд поставлених на вирішення перед судом питань має бути змістовним та носити обґрунтований характер. З огляду на порушені перед судом питання в клопотанні Державною судовою адміністрацією України, суд зазначає, що позивач має визначитись із клопотанням щодо звільнення від сплати судового збору або щодо відстрочення сплати судового збору.
Так, в разі подання клопотання про звільнення від сплати судового збору воно має бути обґрунтованим належними доказами, оскільки надана суду довідка від 23.03.2012р. №12-12/78 за змістом якої повідомлено про неможливість оплати судового збору у зв'язку з недостатністю відкритих асигнувань загального фонду державного бюджету за відповідним кодом економічної класифікації видатків, не є належним доказом на обґрунтування підстав звільнення від належних до оплати судових витрат (судового збору) та невиконання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про судовий збір".
Державна судова адміністрація України не позбавлена можливості звернення до відповідного компетентного органу щодо збільшення асигнувань загального фонду Державного бюджету України за відповідним кодом економічної класифікації видатків (КЕКВ 1135 "Інші видатки" для здійснення платежів, обов'язкових зборів - судового збору).
У разі подання клопотання про відстрочення сплати судового збору воно має містити визначений строк у межах якого позивач винайде можливість надати суду докази на підтвердження сплати належних до оплати судових витрат (судового збору). Крім того, суд зазначає, що невиконання обов'язку із сплати судових витрат у межах строку заявленого у клопотанні, у разі його задоволення, суд не позбавлений можливості залишити подану заяву без розгляду.
Обставини наведені у клопотанні від 28.03.12р. та довідці від 23.03.2012р. №12-12/78, альтернативні вимоги поданого суду клопотання не надають суду підстав для його задоволення та визначення одного з видів забезпечення поданого клопотання, оскільки відмовляючи в іншому, – суд порушить права особи, яка подала вищевказане клопотання.
Особою, що подала заяву про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, не підтверджено сплату судового збору, як і не надано доказів того, що вона відповідно до закону звільнена від його сплати, а подане клопотання, з огляду на його альтернативність, в поданій редакції від 28.03.12р., задоволенню не підлягає зважаючи на викладене.
З положень частини третьої статті 250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Вказані недоліки унеможливлюють вирішення питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
Реквізитами для сплати судового збору при зверненні із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами до Окружного адміністративного суду АРКрим є: Рахунок: 31210206784002; Одержувач: УДКСУ у м.Сімферополі АР Крим,22030001; ЄДРПОУ:38040558; МФО:824026; Банк одержувача: ГУДКСУ в АРК, м.Сімферополь; Призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.4".
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків з визначенням способу їх усунення. Зважаючи на приписи частини третьої статті 250 КАС України суд, встановивши недодержання вимог при поданні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, вважає за необхідне залишити подану Державною судовою адміністрацією України заяву, надавши заявнику строку для усунення недоліків з визначенням способу їх усунення.
Керуючись ст.ст.87, 88, ч.1 ст.108,160,165, 248, 250 КАС України, ст.ст.3-6 Закону України від 08.07.2011р. №3674-VI "Про судовий збір" суд-
УХВАЛИВ:
Залишити заяву Державної судової адміністрації України про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху.
Усунути вказані недоліки у строк до 25.05.12 шляхом надання суду доказів на підтвердження сплати судового збору або доказів на підтвердження звільнення від його сплати або мотивованої та обґрунтованої заяви про зменшення/про звільнення, про відстрочення/про розстрочення належного до оплати судового збору відповідно до розміру, встановленого положеннями Закону України "Про судовий збір".
Після усунення недоліків документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 2а-9418/10/0170/17 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали заява Державної судової адміністрації України про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили після закінчення 5-ти денного строку від дати її прийняття у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвалу може бути оскаржено до Севастопольського апеляційного адміністративного суду протягом 5-ти денного строку від дати її прийняття шляхом подання апеляційної скарги через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим та в копії Севастопольському апеляційному адміністративному суду.
Якщо ухвала постановлена без виклику сторін або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя О.В.Папуша