Постанова № 22400581, 15.12.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
15.12.2011
Номер справи
2а-12842/11/0170/26
Номер документу
22400581
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 грудня 2011 р. Справа №2а-12842/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ПетренкоВ.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ,О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим

до Благодійного фонду «Медичне співробітництво»

про стягнення,

без участі сторін,

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Благодійного фонду «Медичне співробітництво» про стягнення податкової заборгованості у сумі 1190,00 грн.

Вимоги позивача обґрунтовані тим, що відповідачем у порушення п.16.4 ст.16, п.22.13 ст.22 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та пп.«а» п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» неподані звіти про використання коштів неприбутковими організаціями та установами за 9 місяців 2010року, за 2010рік, за що ДПІ в м. Ялта АР Крим нараховані штрафні (фінансові) санкції податковим повідомленням - рішенням №0004901501/0 від27.12.2010року в сумі 170,00грн. та податковим повідомленням - рішенням №0001071501/0 від18.03.2011року в сумі 1020,00грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від19.10.2011року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено досудового розгляду.

Сторони явку своїх представників у судове засідання 15.12.2011року не забезпечили.

До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач явку свою або свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином – рекомендованою кореспонденцією. Надіслане на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві (а.с.2-4) та у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (а.с.9), повідомлення повернулось з відміткою про закінчення терміну зберігання, так відповідно до ст.37 КАС України особа, яка відмовилась одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Благодійний фонд «Медичне співробітництво» зареєстрований у якості юридичної особи 21.12.1999року, про що свідчить Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (а.с.9), та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Таким чином, відповідач є платником податків і зборів, зобов’язаний у строки, встановлені чинним законодавством, подавати до податкових органів податкову звітність та своєчасно сплачувати самостійно визначені податкові зобов’язання.

Судом встановлено, що ДПІ в м. Ялта АР Крим09.12.2010 року проведено невиїзна документальна перевірка в приміщенні ДПІ в м.Ялта АР Крим, за результатам якої складено Акт №4325/15-1/24396630 (зворотній бік а.с.15, а.с.16).

Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.16.4 ст.16, п.22.13 ст.22 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та пп.«а» п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: неподання звіту про використання коштів неприбутковими організаціями та установами за 9 місяців 2010року.

За порушення, встановлене Актом №4325/15-1/24396630, ДПІ в м.Ялта АРКрим податковим повідомленням – рішенням від27.12.2010року №0004901501/0 застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмір 170,00грн. (зворотній бік а.с.13).

Вказане повідомлення – рішення від27.12.2010року №0004901501/0 не отримане відповідачем, у зв’язку з незнаходженням за зазначеною адресою (а.с.14).

Крім того, ДПІ в м. Ялта АР Крим01.03.2011 року проведено камеральна перевірка в приміщенні ДПІ в м.Ялта АР Крим, за результатам якої складено Акт №305/24396630/15-1 (а.с.19).

Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України, а саме: неподання звіту про використання коштів неприбутковими організаціями та установами за 2010рік.

За порушення, встановлене Актом №№305/24396630/15-1, ДПІ в м.Ялта АРКрим податковим повідомленням – рішенням від18.03.2011року №0001071501/0 застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмір 1020,00грн. (а.с.18).

Вказане повідомлення – рішення від18.03.2011року №0001071501/0 не отримане відповідачем, у зв’язку з незнаходженням за зазначеною адресою (а.с.21).

Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334-94-ВР від28.12.1994р., у редакції, що діяла на момент проведення ДПІ в м.Ялта АР Крим перевірки 08.12.2010 року, регулювався порядок нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств платниками податків (далі – Закон №334).

Пунктом 7.11 ст.7 Закону №334 визначено оподаткування неприбуткових підприємств.

Так відповідно до п.п.7.11.1 ця стаття застосовується до неприбуткових установ і організацій, які є:

а) органами державної влади України, органами місцевого самоврядування та створеними ними установами або організаціями, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;

б) благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, в тому числі громадськими організаціями, створеними з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчими спілками та політичними партіями, громадськими організаціями інвалідів та їх місцевими осередками, створеними згідно з Законом України «Про об'єднання громадян», науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації, внесеними до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідниками, музеями;

в) пенсійними фондами, кредитними спілками, створеними у порядку, визначеному законом;

г) іншими, ніж визначені у абзаці «б» цього підпункту, юридичними особами, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів;

д) спілками, асоціаціями та іншими об'єднаннями юридичних осіб, створеними для представлення інтересів засновників, що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників та не проводять господарської діяльності, за винятком отримання пасивних доходів;

е) релігійними організаціями, зареєстрованими у порядку, передбаченому законом;

є) житлово-будівельними кооперативами, об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, створеними у порядку, визначеному законом;

ж) професійними спілками, їх об'єднаннями та організаціями профспілок, утвореними в порядку, визначеному законом;

з) асоціаціями, іншими добровільними об'єднаннями органів місцевого самоврядування, зареєстрованими в порядку, визначеному законом.

Відповідно до п.п.7.1.12 п.7.11. ст.7 Закону №334 центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (неприбуткових організацій, визначених в абзаці «ж» підпункту 7.11.1, у частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню) та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації. Рішення центрального податкового органу можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Набуття статусу неприбуткової організації здійснюється при її первісній реєстрації. Перереєстрація такої неприбуткової організації у випадках, передбачених законом, здійснюється без справляння будь-якої плати з такої неприбуткової організації.

Складання прибуткового звіту регулюється Порядком складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого наказом Про затвердження форми Звіту про використання коштів неприбуткових організацій і установ та порядку її заповнення №233 від 11.07.1997р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.1997р. за №290/2094.

Відповідно до п.1.2 Порядку цей Порядок застосовується установами й організаціями, що включені до реєстру неприбуткових організацій та установ з присвоєнням ознаки неприбутковості (далі - неприбуткові установи) у встановленому порядку відповідно до наказів Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997р. №232 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.1997р. за №291/2095, і від 03.07.2000 №355 «Про затвердження Порядку визначення структури ознаки неприбуткових установ (організацій)», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.07.2000р. за №451/4672.

Згідно п.1.3 Порядку податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями складається за формою, що додається, і подається неприбутковою установою за кожний звітний період.

Неприбуткові організації, визначені в абзаці «б» підпункту 7.11.1 пункту 7.11 статті 7 Закону №334, заповнюють та подають звіт у частині обліку доходів, що підлягають оподаткуванню.

Пунктом 1.5 Порядку передбачено, що у звіті зазначаються усі передбачені в ньому показники наростаючим підсумком з початку календарного року. У разі незаповнення того чи іншого рядка через відсутність операції (суми) цей рядок прокреслюється. Дані, наведені у звіті, повинні ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку та відповідати правилам складання податкового обліку (звітності). Достовірність даних підтверджується підписами керівника неприбуткової установи і головного бухгалтера, а за відсутності бухгалтерської служби - спеціаліста, який веде облік, та засвідчується печаткою. Оригінал звіту подається до податкового органу за місцезнаходженням неприбуткової установи. Подання копії звіту не дозволяється.

Відповідно до п.1.11 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000р. податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) – це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Аналіз вище наведених норм дає можливість суду зробити висновок про те, що звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями має статус податкової декларації, оскільки цей документ подається до контролюючого органу у терміни та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюються нарахування та сплата податку.

Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з розрахункових рахунків Благодійного фонду «Медичне співробітництво» (ЄДРПОУ24396630) 1190,00грн. штрафних (фінансових) санкцій, у тому числі 170,00грн. за податковим повідомленням - рішенням №0004901501/0 від27.12.2010року та 1020,00грн. за податковим повідомленням - рішенням №0001071501/0 від18.03.2011року в дохід Дербюджету у м.Ялта (код платежу11020900 (податок на прибуток), р/р311190098700039 в УДК в АРК, МФО824026, ЄДРПОУ34740850.

3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                   Петренко В.В.