Постанова № 22390713, 27.02.2012, Березанський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
27.02.2012
Номер справи
1403/298/2012
Номер документу
22390713
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

27.02.2012

1403/298/2012

3/1403/94/2012

П о с т а н о в а

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2012 року смт . Березанка

Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Старчеус О.П., при секретарі Максименко С.Ф. за участю прокурора Залуцького С.В., розглянувши матеріали, що надійшли від прокуратури Березанського району в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, громадянина України, українця, одруженого, освіта вища, на утриманні 2 неповнолітніх дітей, голову Лиманівської сільської ради,

за ч.1 ст.172-2 КУпАП , -

В с т а н о в и л а :

З протоколу № 1 від 26.01.2012 року про адміністративне правопорушення вбачається, що 12 листопада 2010 року згідно рішення № 1 першої сесії шостого скликання Лиманівської сільської ради Березанського району на посаду Лиманівського сільського голови обрано ОСОБА_1 Рішенням № 7 першої сесії шостого скликання Лиманівської сільської ради ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг особи місцевого самоврядування в межах 4 категорії.

До функцій них обовязків ОСОБА_1, як сільського голови, віднесено: забезпечення здійснення у межах наданих законом повноважень органів місцевого самоврядування на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; організація в межах визначених цим Законом, роботи відповідної ради та її виконавчого комітету, підписання рішень ради та її виконавчого комітету; скликання сесії ради, внесення пропозицій та формування порядку денного сесій ради. Крім того, згідно вказаного Закону, сільський голова на пленарних засіданнях ради є розпорядником бюджетних коштів, які використовує лише за призначенням, визначеним радою; видає розпорядження у межах своїх повноважень.

Таким чином, ОСОБА_1 є посадовою особою органу місцевого самоврядування та являється субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до пп.»в»п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Відповідно до ст..1 Закону України «Про засади та запобігання протидії корупції», корупція це використання особою наданих їй службових повноважень та повязаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та повязаних із цим можливостей.

Статтею 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»(далі Закону) визначено обмеження щодо використання службового становища.

Згідно пункту 1 ч.1 вказаної стаття Особам, зазначеним у п.1 ч.1 ст.4 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження та повязані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у звязку з прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.

Відповідно до ст..1 Закону України «Про засади та запобігання протидії корупції», неправомірна вигода це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, що їх без законних на те підстав обіцяють, пропонують, надають або одержують безоплатно чи за ціною, нижчою за мінімальну ринкову.

ОСОБА_1, будучи попередженим у встановленому законом порядку про обмеження, передбачені ст..6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», використав свої службові повноваження з метою одержання неправомірної вигоди для себе.

Відповідно до ч.5 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

21 листопада 2011 року у громадянина ОСОБА_1 виник умисел, направлений на отримання грошових коштів, тобто неправомірної вигоди, які виділялися з бюджету Лиманівської сільської ради на утримання апарату Лиманівської сільської ради, шляхом надання до бухгалтерії Лиманівської сільської ради для виконання завідомо неправдивого рішення сесії щодо преміювання сільського голови за інтенсивний характер роботи.

З метою реалізації свого протиправного умислу, направленого на привласнення бюджетних коштів, достовірно знаючи про те, що відповідно до п.6 Постанови КМУ № 268 від 09.03.06 р. «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів»преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці та рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою, ОСОБА_1 використовуючи своє службове становище, в порушення вимог зазначеної Постанови, без винесення вказаного питання на розгляд Лиманівської сільської ради, 21 листопада 2011 року в приміщенні будівлі Лиманівської сільської ради, розташованої в с.Лимани Березанського району Миколаївської області надав вказівку секретарю сільської ради про виготовлення рішення XVI сесії 6 скликання Лиманівської сільської ради від 21 листопада 2011 року № 2 «Про преміювання сільського голови», після чого власноручно підписав зазначене рішення, надавши його до бухгалтерії Лиманівської сільської ради для виконання.

21.11.11 р. з метою отримання неправомірної вигоди ОСОБА_1 надано до бухгалтерії Лиманівської сільської ради зазначене рішення, внаслідок чого останньому 22.11.11 р. було нараховано за листопад 2011 року премію у розмірі 1000 гривень та 24.11.11 р. виплачено без урахування податків та зборів 798, 15 гривень. Таким чином, ОСОБА_1 неправомірно отримав зазначені кошти, що виділялися з бюджету Лиманівської сільської ради на утримання апарату Лиманівської сільської ради, спричинивши шкоду державним інтересам в особі Лиманівської сільської ради.

15 грудня 2011 року у ОСОБА_1 виник умисел, направлений на привласнення грошових коштів, які виділялися з бюджету Лиманівської сільської ради на утримання апарату Лиманівської сільської ради для виконання завідомо неправдивого рішення сесії щодо преміювання сільського голови за інтенсивний характер роботи.

З метою реалізації свого умислу, направленого на неправомірне отримання бюджетних коштів, ОСОБА_1 достовірно знаючи про те, що відповідно до п.6 Постанови КМУ № 268, рішення про преміювання сільського голови приймається відповідною радою, використовуючи своє службове становище, в порушення вимог зазначеної Постанови, без винесення вказаного питання на розгляд Лиманівської сільської ради, 15 грудня 2011 року в приміщенні будівлі Лиманівської сільської ради, розташованої в с.Лимани Березанського району Миколаївської області надав вказівку секретарю сільської ради про виготовлення рішення XVIІІ сесії 6 скликання Лиманівської сільської ради від 15 грудня 2011 року № 2 «Про преміювання сільського голови», після чого власноручно підписав вказане рішення, надавши його до бухгалтерії Лиманівської сільської ради для виконання.

15.12.11 року з метою отримання неправомірної вигоди ОСОБА_1 надано до бухгалтерії Лиманівської сільської ради зазначене рішення, внаслідок чого останньому 20.12.11 р. було нараховано за грудень 2011 року премію у розмірі 1000 гривень та 23.12.11 р. виплачено без урахуванням податків та зборів 798, 15 гривень. Таким чином, ОСОБА_1 неправомірно отримав зазначені кошти, що виділялися з бюджету Лиманівської сільської ради на утримання апарату Лиманівської сільської ради, спричинивши шкоду державним інтересам в особі Лиманівської сільської ради.

Всього внаслідок своїх умисних та протиправних дій ОСОБА_1 отримав неправомірну вигоду, а саме, грошові кошти на загальну суму 1596, 30 гривень.

За результатами перевірки, проведеної за вказаними фактами, прокуратурою району в порядку ст..97 КПК України в порушенні кримінальної справи у відношенні ОСОБА_1 відмовлено на підставі п.2 ст.11 КК України.

Таким чином, ОСОБА_1 являючись головою Лиманівської сільської ради, скоїв адміністративне правопорушення, яке полягає в порушенні встановлених законом обмежень щодо використання службового становища, а саме ч.1 ст.6 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції в Україні»щодо використання службового становища з метою одержання неправомірної вигоди у розмірі, що не перевищує пяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, пояснив, що він дійсно отримав премії за листопад та грудень 2011 року за рішенням сесій, які сільською радою не скликалися. У вчиненому щиро розкаюється.

Вина ОСОБА_1 підтверджується сукупністю даних протоколу № 1 від 26.01.2012 р. про адміністративне правопорушення (1-5), поясненнями: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 (а.с.41-51), довідкою виконавчого комітету Лиманівської сільської ради № 8 від 18.01.2012 р. про нарахування премії за листопад та грудень 2011 року (а.с.28), постановою про відмову в порушенні кримінальної справи у відношенні голови Лиманівської сільської ради ОСОБА_1 від 16 січня 2012 року (а.с.8-9).

Обставинами, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, є щире розкаяння ОСОБА_1, наявність на утриманні неповнолітніх дітей.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено .

Дії ОСОБА_1 містять в собі склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-2 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, обставини, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, керуючись ст.ст.252,280,283, ч.1 п.1 ст.284 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-2 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень у дохід держави на розрахунковий рахунок : 31118106700047, ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, код банку 23627055 з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру в сумі 1596 (одна тисяча пятсот девяносто шість) гривень 30 копійок у дохід держави на розрахунковий рахунок : 31118106700047, ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, код банку 23627055.

Юридичною особою, що представляє державу у виконавчому провадженні, є ДПІ в Березанському районі.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора та може бути пред»явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя