Постанова № 22373738, 20.03.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2012
Номер справи
2а-1522/12/1370
Номер документу
22373738
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 березня 2012 р. № 2а-1522/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Куч Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова до Приватного підприємства «Політеп»про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова звернулося до суду з позовом до Приватного підприємства «Політеп»з вимогою стягнути заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, яка становить 35 880 грн. 47 коп. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що дана заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за листопад - грудень 2011 року.

Позивач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішена на підставі наявних у ній доказів.

Суд, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

З 01 січня 2011 року правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку регулює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі Закон № 2464-VI).

Відповідно до пункту другого частини першої статті 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загально-обовязкового державного соціального страхування в обовязковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування.

Перелік платників єдиного податку міститься у статті 4 цього ж Закону, згідно пункту першого якої такими є, зокрема, роботодавці-підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб; фізичні особи - підприємці; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту); філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), утворені відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами; працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють; особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, обєднаннях громадян та отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на такій посаді; військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби), особи рядового і начальницького складу; особи, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності; особи, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно частини 3 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення»Закону № 2464-VI з дня набрання чинності цим Законом платниками єдиного внеску вважаються платники страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, загально-обовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Відповідач Приватне підприємство «Політеп», є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Відповідно до пункту четвертого частини другої статті 6 Закону № 2464-VI платник єдиного податку зобовязаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообовязкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Згідно поданих ПП «Політеп»щомісячних розрахунків суми єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за листопад - грудень 2011 року, належало до сплати за вказаний період внесків на загальну суму 35 497 грн. 80 коп.

ПП «Політеп»частково сплатило заборгованість в розмірі 165 грн. 91 коп.

Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначений статтею 9 Закону № 2464-VI, згідно якої платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно частини одинадцятої статті 9 Закону № 2464-VI у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до пункту другого частини одинадцятої статті 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) платником єдиного внеску, накладає штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Управлінням Пенсійного фонду України Галицькому районі м. Львова винесено рішення від 16.12.2011 року № 2314 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, якими до відповідача застосовано штрафні санкції та нарахована пеня в розмірі 548 грн. 58 коп.

Відповідно до частини четвертої статті 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова року ПП «Політеп» надіслано вимогу № Ю 0391 від 03.02.12 на загальну суму 35 880 грн. 47 коп.

Матеріалами справи підтверджується наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування ПП «Політеп»перед Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова, яка, з урахуванням часткової сплати та нарахуванням штрафних санкцій і пені, складає 35 880 грн. 47 коп.

Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги УПФ України в Галицькому районі м. Львова є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, тому 35 880 грн. 47 коп. підлягають стягненню з відповідача.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають стягненню зі сторін.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Політеп»(місце знаходження: вул. Листопадна 1, кв. 33, м. Львів, код ЄДРПОУ 20803793) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова 35 880 (тридцять пять тисяч вісімсот вісімдесят) грн. 47 коп. заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Хома О.П.