Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2012 р. № 2а-2160/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Гіщинської С.Я.,
представника позивача Тістечка Ю.Я.,
представник відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трислав»про стягнення коштів за податковим боргом, -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Жовківському районі Львівської області (далі ДПІ у Жовківському районі Львівської області) звернулася до суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трислав»(далі ТзОВ «Трислав»), в якому просить суд стягнути з відповідача на користь бюджету кошти в розмірі 63 783 грн. 00 коп.
Подання обґрунтоване тим, що за відповідачем обліковується податковий борг з податку на прибуток у розмірі 37 407 грн. 17 коп. та з ПДВ на суму 26131 грн. 78 коп., сума якого збільшилась за рахунок несплати податкової вимоги від 02.12.2011 року № 418 та становить 63783 грн. 00 коп., а також правом органу державної податкової на служби на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Представник позивача в судовому засіданні позов підпримав з пістав наведених у позовній заяві. Додатково зазначив, що сума податкового боргу ТзОВ «Трислав»є узгодженою. Просить подання задовольнити повністю.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд відповідно до ч. 7 ст. 183-3 КАС України ухвалив розглядати справу без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується подання, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи ТзОВ «Трислав», що знаходиться за адресою: 80300, Львівська область, м. Жовква, вул. Дорошенка, 5, зареєстроване державним реєстратором Жовківської районної державної адміністрації Львівської області як юридична особа, код ЄДРПОУ 22392779, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та взяте на облік як платник податків в ДПІ у Жовківському районі Львівської області 28.08.1996 року за № 1684, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (форма № 4-ОПП) від 01.03.2000 року № 218.
На підставі направлень від 23.09.2011 року № 624/23-0, від 28.09.2011 року, та від 30.09.2011 року № 634/23-0, № 635/23-0 ДПІ у Жовківському районі Львівської області проведено позапланову перевірку ТзОВ «Трислав»з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.06.2011 року.
За результатами перевірки складено акт від 07.11.2011 року № 1501/23-0/22392779.
На підставі вказаного акту перевірки винесено податкові повідомлення рішення від 15.11.2011 року № 0007162300, яким відповідачу збільшено суму грошового зобовязання з податку на прибуток на суму 37 407 грн. 17 коп. та від 15.11.2011 року № 0007172300, яким збільшено відподачу суму грошового зобовязання з ПДВ на суму 26131 грн. 78 коп. Зазначені вище податкові повідомлення-рішення були отримані головним бухгалтером ТзОВ «Трислав», що підтверджується корінцями податкових повідомлень-рішень.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Проте, суми узгоджених податкових зобовязань, які визначені вказаними вище податковими повідомленнями-рішеннями ТзОВ «Трислав» не були сплачені протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкових повідомлень-рішень.
З матеріалів справи вбачається, що сума податкового боргу відповідача станом на 05.03.2012 року становить 63783 грн. 00 коп., в тому числі основний платіж у розмірі 50591 грн. 68 коп., штрафна санкція 13144 грн. 25 коп. та пеня на суму 47 грн. 07 коп., що підтверджується довідкою ДПІ у Жовкіському районі Львівської області від 06.03.2012 року № 3350/24-0.
Відповідно до п. 14.1.137 ст. 14 Податкового кодексу України орган стягнення державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених вказаним Кодексом та іншими законами України. Органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобовязання у встановлені законом строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Керуючись п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України ДПІ у Жовкіському районі Львівської області надіслано відповідачу податкову вимогу від 02.12.2011 року № 418 а також рішення від 12.01.2012 року № 432 про опис майна у податкову заставу. Вказана вимога залишилась без задоволення, податковий борг відповідачем не сплачено.
Згідно з п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Як вбачається з положень п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків проводяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.
Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право податкового органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, з врахуванням характеру спірних взаємовідносин суд, виходячи з заявлених вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що подання є обґрунтованими та підлягає задоволенню.
Керуючись наведеним вище та ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Подання Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трислав»щодо стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю.
2. Стягнути з рахунків у банках Товариства з обмеженою відповідальністю «Трислав»(код ЄДРПОУ - 22392779) на користь бюджету кошти у розмірі 63 783 грн. 00 коп. (шістдесят три тисячі сімсот вісімдесят три гривні).
3. Судові витрати відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України стягненню зі сторін не підлягають.
4. Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15 березня 2012 року.
Суддя Гулик А.Г.