Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2012 р. № 2а-13486/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Журомської М.В.,
за участю секретаря Козьміна А.М.,
за участю представника позивача Кричковської Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області в особі Контрольно-ревізійного відділу у Яворівському районі до Комунального підприємства «Комфорт-Янів», третьої особи Івано-Франківської селищної ради про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Контрольно-ревізійного управління у Львівській області в особі Контрольно-ревізійного відділу у Яворівському районі до Комунального підприємства «Комфорт-Янів», третьої особи Івано-Франківської селищної ради про стягнення коштів в розмірі 62 014,18 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при проведенні планової ревізії використаних бюджетних коштів і збереження матеріальних цінностей в установах, що фінансуються з бюджету Івано-Франківської селищної ради за період з 01.01.2008 року по 30.09.2011 року встановлено незаконне використання коштів селищного бюджету в сумі 75 614,03 грн., про що 26.01.2011 року за № 40-15/48 виставлено вимогу до Івано-Франківської селищної ради. У звязку з тим, що незаконні видатки, що безпідставно перераховані КП «Комфорт-Янів»в сумі 62 014,18 грн. залишились не відшкодовані до селищного бюджету, а тому такі підлягають стягненню з КП «Комфорт-Янів».
В судовому засіданні представник позивача подав заяву про уточнення позовної заяви, а саме просить стягнути з відповідача кошти в сумі 60 471,25 грн. у звязку з погашенням ним заборгованості в сумі 1 542,93 грн.
В судовому засіданні за клопотанням представника позивача у відповідності до ст.52 КАС України здійснено заміну позивачаКонтрольно-ревізійне управління у Львівській області на правонаступника Державну фінансову інспекцію у Львівській області.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить позов задовольнити з підстав, викладених у позові та поданих уточненнях.
В попередньому судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги визнав повністю.
В судове засідання 14.03.2012 року відповідач явку повноважного представника не забезпечив, повідомлений про розгляд справи.
В судове засідання представник третьої особи не зявився, повідомлений про розгляд справи.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Статтею 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 року №2939- XII передбачено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Згідно ст. 10 цього ж Закону головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); проводити у суб'єктів господарювання, які мали правові відносини з підконтрольною установою, зустрічні звірки з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підконтрольної установи; у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
З матеріалів справи встановлено, що в період з 01.10.2008 року по 31.10.2010 року між Івано-Франківською селищною радою та КП «Комфорт-Янів»було укладено договори від 03.11.2008 року, 08.12.2008 року, 11.05.2009 року, 06.05.2009 року, 19.06.2009 року, 01.07.2009 року, 14.08.2009 року, 01.10.2009 року, 09.11.2009 року, 07.12.2009 року, 09.10.2010 року на виконання поточного ремонту доріг смт. Івано-Франкове на загальну суму 143 650,00 грн. На виконання даних договорів КП «Комфорт-Янів»складено та підписано акти приймання виконаних підрядних робіт по поточному ремонту доріг в смт. Фвано-Франкове та Івано-Франківською селищною радою проведено розрахунки на загальну суму 143 650,00 грн.
На виконання п.1.4.2 Плану Контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного відділу у Яворівському районі на ІУ квартал 2010 року Контрольно-ревізійним відділом у Яворівському районі проведено планову ревізію використання бюджетних коштів і збереження матеріальних цінностей в установах, що фінансуються з бюджету Івано-Франківської селищної ради за період з 01.01.2008 року по 30.09.2010 року, якою встановлено незаконне використання коштів селищного бюджету в сумі 75 614,14,03 грн., про що складено акт від 14.01.2011 р. № 40-38/02, який підписаний посадовими особами селищної ради без заперечень.
В ході ревізії було проведено зустрічну звірку в КП «Комфорт-Янів»з питань документування виду, обсягу і якості операцій та розрахунків з Івано-Франківською селищною радою за період з 01.01.2008 р. по 30.11.2010 р. При перевірки питання достовірності включення витрат КП «Комфорт-Янів»до актів про приймання виконаних робіт по поточному ремонту доріг смт. Івано-Франкове встановлено зайве включення у всі акти протягом листопада 2008 р. жовтня 2010 р. прямих витрат на суму 63 011,69 грн., з них: заробітної плати 15 050,73 грн., вартості експлуатації машин та механізмів 19 795,08 грн., вартості матеріалів, виробів та конструкцій 27 153,88 грн. та прибутку 1 012,00 грн., що з врахуванням податку на додану вартість становить 75 614,03 грн. За наслідками звірки складено довідку від 27.12.2010 р. № 4, що підписана директором та головним бухгалтером підприємства.
Встановлене вище, призвело до порушення п. 3.3.10.1 «Правил визначення вартості будівництва в Україні», ДБН Д.1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. № 174 з доповненнями. Встановлене порушення призвело до збитків місцевому бюджету на суму 75 614,03 грн.
За наслідками проведеної ревізії використання бюджетних коштів і збереження матеріальних цінностей в установах, що фінансуються з бюджету Івано-Франківської селищної ради за період з 01.01.2008 року по 30.09.2010 року, голові Івано-Франківської селищної ради предявлено вимоги від 26.01.2011 р. № 39-15/48 щодо усунення порушень терміном до 21.02.2011 р. Згідно предявленої вимоги зобовязувалось голову селищної ради відобразити в обліку дебіторську заборгованість за завищену вартість робіт у сумі 75 614,03 грн. у відповідності до чинного законодавства та вирішити питання щодо відшкодування КП «Комфорт-Янів»зайво оплачених коштів.
На виконання вимог, листом від 18.02.2011 р. № 87, Івано-Франківською селищною радою повідомлено, що сесією ІУ скликання прийнято рішення від 14.02.2011 р. про відображення по даних бухгалтерського обліку дебіторської заборгованості по розрахунках з КП «Комфорт-Янів»та усунути дане порушення шляхом виконання робіт.
Листами від 19.07.2011 року № 434, від 31.10.2011 р. № 611, Івано-Франківська селищна рада повідомила про часткове відшкодування незаконних видатків на суму 6 133,85 грн. та 7 466,00 грн. шляхом виконання робіт з поточного ремонту дороги.
Листом від 27.12.2011 року № 739 Івано-Франківська селищна рада повідомила про повернення коштів Комунальним підприємством «Комфорт-Янів»на суму 1 542,93 грн.
Станом на 14.03.2012 року вимога КРВ у Яворівському районі від 26.01.2011 року № 40-15/48 в повному обсязі не виконана та незаконні видатки бюджетних коштів в сумі 60 471,25 грн., що безпідставно перераховані КП «Комфорт-Янів»у звязку з завищенням вартості робіт до селищного бюджету не відшкодовані.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані матеріалами справи і підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Комфорт-Янів»(Львівська обл., Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул.Яворівська, 46, код ЄДРПОУ 36170603) до селищного бюджету смт. Івано-Франкове Яворівського району Львівської області кошти в сумі 60471,25 грн. (шістдесять тисяч чотириста сімдесят одна гривня 25 коп.).
Судові витрати з сторін не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 19.03.2012 року.
Суддя Журомська М.В.