Постанова № 22341815, 20.03.2012, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2012
Номер справи
2а-416/12/1070
Номер документу
22341815
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 березня 2012 року Справа № 2а-416/12/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Харченко С.В., при секретарі: Вітюк К.В., за участю:

представника Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби Кривші О.А.,

представника відповідача Швеця О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомВасильківського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави, в особі Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби

до

про Васильківської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) (Воїнів-Інтернаціоналістів)

стягнення податкового боргу, ВСТАНОВИВ:

Васильківський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави, в особі Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області звернувся до суду з позовом про стягнення з Васильківської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) (Воїнів-Інтернаціоналістів) податкового боргу у загальному розмірі 25611 грн. 78 коп.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що згідно з даними податкового обліку у відповідача утворилася заборгованість перед бюджетом у вказаному вище розмірі внаслідок невиконання податкового обов`язку зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів, а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.

Право звертатись до суду із заявами про захист прав і законних інтересів держави надано законом і прокурору. Підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Виявивши порушення інтересів держави, прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача податкової заборгованості на користь Державного бюджету України.

У судове засідання, призначене на 20 березня 2012 року, з`явились представники Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби та відповідача.

Прокурор у судове засідання не з`явився, був своєчасно та належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. Будь-яких заяв чи клопотань прокурора про відкладення судових засідань або повідомлень про причини неприбуття до суду не надходило.

Враховуючи викладене, судом прийнято рішення про розгляд справи за відсутності прокурора за наявними у ній матеріалами та доказами.

У судовому засіданні представник Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача позов не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Будь яких письмових заперечень або пояснень на обґрунтування своєї позиції відповідачем суду надано не було.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, Васильківська міська організація Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) (Воїнів-Інтернаціоналістів) (ідентифікаційний код 34627733, місцезнаходження: 08600, Київська область, м. Васильків, вул. Соборна, 70) зареєстрована державним реєстратором Виконавчого комітету Васильківської міської ради Київської області як юридична особа 25.06.1996, про що зроблено запис про включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за № 1356120 0000 000610 (копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 165601 (а.с. 8) та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 6-7).

Відповідач перебуває на податковому обліку в Васильківській обєднаній державній податковій інспекції Київської області Державної податкової служби, що підтверджується даними довідки позивача від 06.09.2011 № 272 (а.с. 10).

Судом встановлено, що відповідачем не сплачено узгоджену суму податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у загальному розмірі 23973 грн. 55 коп.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що податковим органом було проведено ряд перевірок дотримання Васильківською міською організацією Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) (Воїнів-Інтернаціоналістів) вимог податкового законодавства.

Так, у червні 2011 року позивачем, на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 та статті 75 Податкового кодексу України, проведено перевірку з питань своєчасності подання відповідачем податкової звітності.

За результатами перевірки складено акт від 14.06.2011 № 2332, в якому зафіксовано порушення відповідачем вимог статті 49 та пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, що виявилось у неподанні податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік.

На підставі акта перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення - рішення від 14.06.2011 № 0001481520/0, яким відповідно до приписів пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України до відповідача застосовано штрафні санкції за платежем орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 170 грн. 00 коп.

З матеріалів адміністративної справи також вбачається, що у листопаді 2010 року, травні та червні 2011 року посадовими особами Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області, на підставі пункту 1 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 № 509-ХII, проведено перевірки своєчасності сплати відповідачем узгоджених сум податкових зобов`язань з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, за результатами яких складено акти від 30.11.2010 № 5006, 11.05.2011 № 1784 та 14.06.2011 № 2331.

Під час перевірок податковим органом виявлено порушення відповідачем норм податкового законодавства, а саме: підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181-III, статті 17 Закону України «Про плату за землю»від 03.07.1992 № 2535-XII, пункту 57.1 статті 57 та пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України, що виявилось у несвоєчасній сплаті податкового зобов`язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

На підставі актів перевірки податковим органом прийняті податкові повідомлення рішення від 30.11.2010 № 0007811520/0, 11.05.2011 № 0001371520/0 та 14.06.2011 № 0001471520/0, якими відповідно до приписів підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III та пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, до відповідача застосовано штрафні санкції за затримку сплати узгодженого податкового зобовязання за платежем орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності на суму, відповідно, 828 грн. 38 коп., 100 грн. 00 коп. та 419 грн. 72 коп., у загальному розмірі - 1348 грн. 10 коп.

Податкове повідомлення рішення від 30.11.2010 № 0007811520/0 отримано відповідачем 07.12.2010, про що свідчить наявна у матеріалах справи копія повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 72).

У свою чергу, податкові повідомлення рішення від 11.05.2011 № 0001371520/0, 14.06.2011 № 0001471520/0 та № 0001481520/0 отримані відповідачем, відповідно, 16.05.2011 та 17.06.2011, що підтверджується підписами його представників на корінцях рішень (а.с. 14-16).

Судом також встановлено, що податковим органом, на виконання вимог підпункту 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181-III та пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов'язання відповідачу на суму податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності нараховано пеню у розмірі 120 грн. 13 коп.

Враховуючи вимоги пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000№ 2181-III, відповідачу було виставлено першу податкову вимогу від 04.11.2010 № 1/391 на суму 2346 грн. 69 коп. та другу податкову вимогу від 27.12.2010 № 2/469 на суму 4333 грн. 50 коп.

Вказані вище вимоги отримані представником відповідача, відповідно, 03.12.2010 та 30.12.2010, про що свідчать копії повідомлень про вручення рекомендованих поштових відправлень (а.с. 24, 27).

Податковий обов`язок щодо сплати узгодженої суми грошового зобов'язання у загальному розмірі 25611 грн. 78 коп. у встановлені законодавством строки відповідачем не виконано, у зв`язку з чим прокурор звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Спірні правовідносини у даній справі охоплюють період, упродовж якого законодавче регулювання правил оподаткування зазнавало змін.

Так, принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, права, обовязки і відповідальність платників та порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів) до 1 січня 2011 року визначались законами України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 № 1251-ХІІ та «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181-III.

З 1 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з приписами статті 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991, що був чинний до 01.01.2011, та статті 9 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, плата за землю це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 № 2535-XII, який до 01.01.2011 визначав розмір та порядок плати за використання земельних ресурсів, встановлено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до статті 17 зазначеного Закону, податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Аналогічний за змістом порядок нарахування та сплати податкового зобов`язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності визначено пунктом 286.2 статті 286 та пунктом 287.4 статті 287 Податкового кодексу України.

Згідно з приписами пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III (далі Закон України № 2181-ІІІ), що діяв до 01.01.2011, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

У свою чергу, пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (пункт 31.1 статті 31 Податкового кодексу України).

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, відповідачем було подано до Васильківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 та 2011 роки, належним чином засвідчені копії яких наявні в матеріалах справи (а.с. 28-30).

За даними вказаної податкової звітності, відповідачем самостійно визначено розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, що підлягає сплаті ним за січень грудень 2010 року та січень липень 2011 року, у загальній сумі 48700 грн. 03 коп.

З урахуванням часткового погашення відповідачем заборгованості у розмірі 24726 грн. 48 коп., узгоджену суму податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 23973 грн. 55 коп. платником податків у строк, визначений законом, не сплачено.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України № 2181-III встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У свою чергу, підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України передбачено, що сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до підпункту 15.1.1 пункту 15.1 статті 15 Закону України № 2181-III, за винятком випадків, визначених підпункту 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобовязань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була подана пізніше, - за днем її фактичного подання (аналогічний порядок визначення податкових зобов`язань встановлено пунктом 102.1 статті 120 Податкового кодексу України).

Податковий контроль здійснюється, зокрема, шляхом проведення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Як вже зазначалося судом вище, під час проведення перевірок з питань своєчасності сплати Васильківською міською організацією Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) (Воїнів-Інтернаціоналістів) узгоджених сум податкових зобов`язань, результати яких оформлені актами від 30.11.2010 № 5006, 11.05.2011 № 1784 та 14.06.2011 № 2331, податковим органом виявлено несвоєчасну сплату відповідачем податкового зобов`язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Так, позивачем встановлено, що грошові кошти у загальному розмірі 8283 грн. 74 коп. сплачені відповідачем у 2010 році із затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

У свою чергу, грошові кошти у сумі 500 грн. 00 коп., 1658 грн. 04 коп., 100 грн. 00 коп., 340 грн. 53 коп. сплачені відповідачем у березні червні 2011 року із затримкою, відповідно, на 130, 191, 203 та 220 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати узгодженої суми грошового зобов`язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України № 2181-III (у редакції, що діяла до 01.01.2011) передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання,у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, - у розмірі пятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином, податковий орган, виявивши при проведенні перевірки 30.11.2010, порушення відповідачем норм податкового законодавства, що полягало у сплаті протягом 2010 року орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 8283 грн. 74 коп. із затримкою до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати узгодженої суми грошового зобов`язання, правомірно застосував до відповідача штрафні санкції, виходячи з приписів підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України № 2181-III, у розмірі 828 грн. 38 коп. (8283 грн. 74 коп. х 10 % = 828 грн. 38 коп.).

Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, у разі, якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Враховуючи положення вказаної вище правової норми, суд дійшов висновку, що податковий орган, виявивши при проведенні перевірок 11.05.2011 та 14.06.2011 порушення відповідачем норм податкового законодавства, що полягало у сплаті у березні червні 2011 року орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у загальному розмірі 2598 грн. 57 коп. із затримкою більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати узгодженої суми грошового зобов`язання, обґрунтовано застосував до відповідача штрафні санкції на суму 519 грн. 72 коп.

Що стосується вимог про стягнення з відповідача штрафних санкцій у сумі 170 грн. 00 коп. за порушення ним вимог Податкового кодексу України, що виявилось у неподанні податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, суд зазначає наступне.

Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з приписами пункту 49.1 статті 49 цього Кодексу, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Як вже зазначалось судом вище, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, податковим органом під час проведення перевірки 14.06.2011 виявлено, що податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, на момент перевірки Васильківською міською організацією Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) (Воїнів-Інтернаціоналістів) не подано.

В силу приписів статті 4 Податкового кодексу України, податкове законодавство України ґрунтується на принципах невідворотності настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства.

Так, якщо за результатами перевірки органами державної податкової служби виявлено порушення платником податків законодавства про оподаткування, на порушників накладаються штрафні санкції, розмір яких визначено Податковим кодексом України, зокрема, статтею 120 цього Кодексу.

Проте, пунктом 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Враховуючи, що порушення строків подання податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік вчинено відповідачем у період з 01.01.2011 по 30.06.2011, суд дійшов висновку, що до нього повинна бути застосована фінансова санкція, виходячи з приписів пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення»Податкового кодексу України, у розмірі не більше 1 гривні.

Разом з тим, з матеріалів адміністративної справи вбачається, що під час визначення податковим органом відповідальності за неподання податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік, Васильківською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області не враховано вимоги пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення»Податкового кодексу України та необґрунтовано застосовано до відповідача штрафну санкцію у розмірі 170 грн. 00 коп.

Суд вважає за необхідне зазначити, що пунктом 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення»Податкового кодексу України встановлено не фіксований розмір штрафних санкцій, а лише їх граничний рівень (не більше 1 гривні за кожне порушення).

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-XII передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.

За таких обставин, дотримуючись принципів законності, поділу влади, а також компетенції, визначеної Конституцією та законами України, суд не має права перебирати на себе повноваження податкового органу щодо визначення розміру штрафних санкцій за порушення строків подання податкової звітності.

Частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи приписи наведених правових норм, суд дійшов висновку, що нарахування Васильківською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області штрафних санкцій у сумі 170 грн. 00 коп. за неподання відповідачем податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік здійснено з порушенням вимог чинного законодавства України, що є підставою для відмови у задоволенні позовних вимог у цій частині.

Згідно з приписами підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України № 2181-III, що був чинний до 01.01.2011, та підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Так, пеня, визначена підпунктом 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України № 2181-III та підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України, нараховується на суму податкового боргу із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що податковим органом, на виконання вказаних вище вимог податкового законодавства, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого грошового зобов'язання відповідачу на суму податкового боргу нараховано пеню у загальному розмірі 120 грн. 13 коп.

Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України № 2181-III передбачено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Таким чином, загальна сума податкового боргу, що підлягає сплаті відповідачем до Державного бюджету України, становить 25441 грн. 78 коп.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем суду надано не було.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 № 509-ХII, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Пунктом 2 статті 121 Конституції України передбачено, що прокуратура України становить єдину систему на яку покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»від 05.11.1991 № 1789-XII передбачено, що прокурор здійснює представництво інтересів держави у суді, тобто, вчиняє від імені держави процесуальні та інші дії, спрямовані на захист інтересів держави. Підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Враховуючи, що предметом позову є стягнення до Державного бюджету України податкового боргу, позов прокурором пред`явлено в інтересах держави, в межах наданих законом повноважень.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню частково.

Відповідно до частини третьої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Доказів понесення будь-яких судових витрат представниками осіб, які беруть участь у справі, суду надано не було, вимог про їх відшкодування не заявлено, у звязку з чим судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов задовольнити частково.

2.Стягнути з Васильківської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (УСВА) (Воїнів-Інтернаціоналістів) на користь Державного бюджету України податковий борг у сумі 25441 (двадцять п`ять тисяч чотириста сорок одна) грн. 78 коп.

3.У задоволенні решти позовних вимог, - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя С. В. Харченко

Постанову складено у повному обсязі 26 березня 2012 року.